VIDEO: SC pikets pie 11.Saeimas • IR.lv

VIDEO: SC pikets pie 11.Saeimas

67
Pie Saeimas galvenais nepārprotami bija Rīgas mērs un Saskaņas centra līderis Nils Ušakovs. Foto: Nora Krevneva, F64

Pielūgsme, protests, troksnis un paklausība

Jaunievēlētās 11.Saeimas pirmajā darba dienā 17.oktobrī deputātus pie parlamenta sagaidīja aptuveni 2000 protestētāju, kas iebilda pret Saskaņas centra (SC) atstāšanu opozīcijā.

Skatieties KIVI TV studenti sagatavoto reportāžu.

 

Komentāri (67)

Līva Vikmane 18.10.2011. 08.04

Cik atceros, tad leščinskim arī tika bučota roka:) Cerēsim, ka šim jaunajam kremļa iznirelim viss beigsies tāpat kā buldozeram:)

+8
0
Atbildēt

0

Dmitry 18.10.2011. 09.08

Tāpat kā dalība piketā ir demokrātijas izpausme, tāpat ari koalicijas veidošana. SC neieguva lielāko balsu skaitu bet gan ZRP Vienotiba TB/LNNK.

+7
0
Atbildēt

0

buchamona 18.10.2011. 08.24

Protestētāji pauda, ka cīņa vēl nav galā un viņi cīnīsies, lai tauta būtu saliedēta :)
Interesanti, kā viņi to darīs un, kas ir tā tauta, kuru viņi grib saliedēt?:) Tas būtu – es, piemēram, ja mēs katrs skatāmies caur sevi, un kāds no tiem tur pie Saeimas? :) Un tagad man ar viņiem ir “jāsaliedējas” – ar Ušakovu, Rubiku, vai Urbi, vai tiem, kuri tur Ušakovam “krīt pie rokas” publiski. :)

SC vnk, glābjot savu pēcpusi no kauna, ieliek rokā cilvēkiem saukli – “nost ar etnisko diskrimināciju” un sausi izkāpj no peļķes. :) Bet sauklis gaisā paliks un tik ātri neizklīdīs. Ja jau SC nav viss savas staļinistu ideoloģijas nesējs, bet LV krievu aizstāvju apvienība, tad es tagad mierīgi varu teikt, ka krievi 10. Saeimā bloķējās ar Lembergu un balsoja pret tiesiskumu valstī, un varu šādi, tieši uz krieviem, reducēt arī tās pārējās atšķirības, kuras valda starp SC un LV demokrātiskajām partijām. Par to nu Ušakovs ir parūpējies, lai man būtu pilnīgs pamats to darīt.

+6
-1
Atbildēt

21

  mary75 > buchamona 18.10.2011. 09.06

  Ja jau, pēc tavas loģikas, visi, kas balsoja pret SC, ir pret tiesiskumu un atbalsta staļinisko ideoloģiju, tad jau, ZZS, kas bloķējas ar SC, ir taisni tādi pati un nav ne ar ko labāka – atbalsta staļinisko ideoloģiju, un par to tiesiskumu pat runāt nav vērts.
  Tātad, ja tā spriež, arī viss ZZS elektorāts atbalsta staļinisko ideoloģiju un ir pret tiesiskumu.
  Tad jautājums – kāpēc ZZS labāks par SC, ar to var veidot koalīciju, ar SC nē?
  Par NATO utt var neteikt, tur mēs jau it kā sen esam, arī okupāciju viņi atzina.
  Ja spriež pēc tavas loģikas, tad var pateikt – viss Zatlera elektorāts atbalsta tagadējos Zatlera gājienus.
  Ar to gribu pateikt vienu – nevajag visu primitivizēt, tā var nonākt līdz loģiskam absurdam.
  Galīgi ne viss SC elektorāts ir staļinisti un ir pret tiesiskumu, balsošanas motivācija katram var būt savādāka, krievi, vispār, ir tikpat dažādi, kā latvieši, un kāpēc balso par SC – tur ir ļoti dažāda situācija.
  Tik kategoriski, negatīvi, un viennozīmīgi izteikties par veselu sabiedrības grupu, kura pārstāv citu etnosu, sevišķi korekti neizklausās.

  +1
  -8
  Atbildēt

  0

  mary75 > buchamona 18.10.2011. 09.39

  Mītiņš bija normāla demokrātijas izpausme.
  Un, lai paliek Ušakovs, veselu etnisku grupu par staļinistiem un pret tiesiskumu noskaņotiem cilvēkiem nosauci tu, tāpēc, pirms vainot Ušakovu, derēja paskatīties uz sevi un pamācīties elementāro politkorektumu, ja grib būt kā Ušakovs, tad tā ir cita lieta, var jau “bazaru” arī nefiltrēt.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  mary75 > buchamona 18.10.2011. 14.12

  Ja jau mēs neesam spējīgi uz kompromisiem ar saviem līdzpilsoņiem, un ieskaitām tos ienaidnieku kārtā dažādu vēsturisku, ideoloģisku u.c. ne sevišķi nozīmīgu iemeslu dēļ, ko mēs darītu, ja mēs atrastos Izraelas situācijā, kurai bija jāizšķir, vai viena Izraelas kaprāļa brīvība maksā tūkstošu teroristu atbrīvošanu, pie kam tādu, uz kuru rokām Izraelas pilsoņu asinis?
  Un,Netanjahu, imigrants no Krievijas, spēra šo soli, kaut arī daudzi to neatbalstīja, un nav zināms, vai viņam tas nemaksās politisko karjeru?
  Un pirmajā intervijā atbrīvotais Šalits nevis lādēja palestīniešus, bet gan teica, ka cerot, ka viņa un palestīnišu atbrīvošana veicinās mieru reģionā.
  Tas ir attiecībā uz mūsu un viņu redzesloku un iespējām un vēlmēm meklēt kompromisus, mēs esam fiksējušies uz saviem pārnodarījumiem, kaut tie konkrētie vaininieki sen miruši, un veidojam politiku, par pamatu ņemot vēsturi, Izraela atrodas daudz sliktākā situācijā, bet, spējīga gan sevi aizstāvēt, gan iziet uz kompromisiem.
  Nevajadzētu pamācīties no viņiem?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > buchamona 18.10.2011. 12.05

  Ja tu nespraud etniskas robežas, ko nozīmē “mūsu maitas”, un, attiecīgi, “ne mūsu maitas”?
  Ar ko mūsu maitas labāki par viņu maitām, es tā saprotu, tikai ar to, ka pirmie ir latvieši, otrie ir krievi, vai arī tas dalījums bija pēc citām pazīmēm?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > buchamona 18.10.2011. 10.34

  Zociumā valda interneta laikmeta īstermiņa atmiņa.

  Vienkāršas patiesības jāatkārto, lai tās neaizsegtu dekoratīvi izmargoti meli.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 12.59

  “Mūsu maitas” nav tik dziļā kremļa kontrolē, tur arī ir krievi, zzs’ā, tāpēc domā plašāk, arī VL ir krievi un V ir krievi, arī zrp ir krievi, bet “maitas ir mūsu”…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.11

  BNN atzīmē, ka «Saskaņas centrs» un Zaļo un Zemnieku savienība Saeimā solidāri nobalsoja par strīdīgu normu pieņemšanu, kas pastiprina atbildību par krievu valodas lietošanu ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī, kas ļauj īrnieku izlikšanu no mājām, kuru īpašnieki ir bankrotējuši. Austrijas informācijas aģentūras analītiķi uzskata, ka Urbanoviča publiskajiem izteikumiem piemīt refleksija. Sākumā viņš apgalvoja, ka labākais Latvijas premjerministrs ir viņš pats, vēlāk par labāko valdības vadītāju nosauca Lembergu, bet pēc tam uzsvēra, ka priekšvēlēšanu kampaņai nav nepieciešama formālā politiskās apvienības «Saskaņas centrs» vadītāja, Rīgas mēra Nila Ušakova harizma. Tad sekoja lēmums, ka gan Urbanovičs, gan Ušakovs būs premjera amata kandidāti no «Saskaņas centra». Līdz, visbeidzot, Urbanovičs paziņoja, ka prezidenta Bērziņa labākā izvēle būs Ušakovs. Savukārt, Lembergs publiski pauda, ka premjerministrs varētu būt arī pats Urbanovičs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.26

  Un vēl, pa Izraēlu, viņi saņem milzu kompensācijas no Vācijas, pateicoties tām, viņi ir izveidojuši savu infrastruktūru + saņem ASV atbalstu, tāpēc nevajag man te pa Izarēlu, kas pie tam ir radikālu cionistu pārbagāta…
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ZGrAj5tf3xs

  http://www.youtube.com/watch?v=2i3u5Zc0hmY&feature=related

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Verners Losbergs > buchamona 18.10.2011. 22.22

  Džeri! Kāda tur vēl demokrātija?
  Tur “demonstrēja” piespiedu kārtā “Rīgas satiksmes” darbinieki, viņi tika atvesti ar vairākiem Rīgas satiksmes autobusiem.
  Tik izkropļutu demokrātiju, proti pilsētas Uzņēmuma darbinieku izkalpināšanu personiskām politiskajām vajadzībām ir akurāti tas ko ieteica Krievijas polittehnologi “Saskaņai” vēlēšanu periodā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.02

  Gribi mieru, gatavojies karam.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.09

  BNN analītiķi, salīdzinot Vācijas kompānijas Gesellschaft für Konsumforschung (GfK) un Latvijas Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra (SKDS) veikto socioloģisko pētījumu rezultātus, secinājuši, ka GfK dati ir tāli no reālās situācijas. Ja SKDS, kura prognozes vairākus gadus ir tuvas patiesībai, vērtē «Saskaņas centra» un Zaļo un Zemnieku savienības kopējo popularitāti vēlētāju vidū 27,4% līmenī, tad GfK atvēl šim tandēmam 54% 11. Saeimā. BNN atzīmē, ka, atšķirībā no SKDS, GfK neņem vērā to vēlētāju skaitu, kas nav vēl konkretizējuši savu izvēli vai arī nolēmuši nepiedalīties balsošanā. Pamatojoties uz iepriekšminēto, BNN neizslēdz, ka šāda socioloģiskā ekvilibristika tiek piekopta, lai iepotētu pilsoņiem domu, ka jābalso par neapšaubāmiem uzvarētājiem – «Saskaņas centru» un Zaļo un Zemnieku savienību. Taču šī pozīcija ir visai apšaubāma.

  Analizējot minēto politisko apvienību līderu Jāņa Urbanoviča un Aivara Lemberga personiskās īpašības, aģentūra akcentē viņu lielo pieredzi noskaņot tautas masas, kas gūta profesionālā darbā atbildīgos amatos Padomju Savienības Komunistiskajā partijā. Tiek izceltas arī viņu autoritārisma iezīmes, vadot politiskās struktūras neatkarību atguvušajā Latvijā, un rutīna cīņā ar politiskajiem pretiniekiem.

  Līdztekus, šie politiķi ilgāku laika posmu īsteno koordinētu rīcību, par kuru publiskā telpā cenšas nerunāt. Analītiskajā rakstā tiek uzskaitīti vairāki argumenti, kas ļauj pieņemt, ka «Saskaņas centra» un Zaļo un Zemnieku savienības koordinētas rīcības rezultātā, aiz kuras varētu stāvēt Lembergs un Urbanovičs, tika atstādināti no amata gan ģenerālprokurors Jānis Maizītis, kas uzsāka Lemberga kriminālvajāšanu uz aizdomu pamata par smagu valsts noziegumu pastrādāšanu, gan Latvijas prezidents Zatlers, jo iniciēja cīņu, lai liegtu vietējiem oligarhiem ietekmēt valsts politikas veidošanu un īstenošanu. Turklāt rakstā minēti fakti, kas liecina par šo politiķu iespējamiem melīgiem apgalvojumiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.10

  BNN analītiķi, pētot Urbanoviča un Lemberga tuvāko līdzgaitnieku darbību, konstatē, ka Saeimas deputāti no Ventspils Dana Reizniece-Ozola, Gundars Daudze un Jānis Vucāns īsteno varbūtējo Lemberga ieceri par faktisku Latvijas prezidenta Andra Bērziņa pakļaušanu sev, bet tādi deputāti no Zaļo un Zemnieku savienības, kā Iveta Grigule un Aivars Dronka, nodrošināja Lemberga iespējamo politisku pretenziju atbalstu no citu frakciju deputātiem. Lai pamatotu šo, tiek sniegta konkrēta informācija no versijas par vienošanos starp Zaļo un Zemnieku savienību un «Saskaņas centru». BNN pieļauj, ka ar laiku prezidentu Bērziņu varētu aizēnot «cilvēka no Puzes» (tur 30 km no Ventspils atrodas Lemberga īpašums) reputācija.

  BNN neizslēdz, ka Lemberga un Urbanoviča darbības koordinēšana varēja sākties jau 2009. gada pašvaldību vēlēšanu periodā. Kā arguments, kas apstiprina šo versiju, tiek minēts fakts, ka, par pamatu priekšvēlēšanu kampaņai ņemot Lemberga pretvalstiskās darbības kritiku, «Saskaņas centrs» trīskārši palielināja savu pārstāvniecību Ventspils domē, taču tajā pašā laikā neviens no Urbanoviča partijas deputātiem nebalsoja pret Lemberga ievēlēšanu par pilsētas mēru. Piedevām, no 85 jautājumiem, par kuriem tika balsots laika posmā no 2009. gada jūlija līdz 2010. gada augustam, deputāti no «Saskaņas centra» nepiekrita Lemberga partijas sagatavotajiem lēmumu projektiem tikai 7-11% gadījumu. Bet tad, kad Lembergs noraidīja «Saskaņas centra» projektus, Urbanoviča pārstāvji draudzīgi atbalstīja savu it kā politisko oponentu priekšlikumus.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.11

  BNN analītiskajā materiālā izmantotas ziņas par Mārtiņu Lauvu, kā sava veida «piedziņas siksnu» starp «Saskaņas centru» un Zaļo un Zemnieku savienību, citiem vārdiem sakot, Lembergu un Urbanoviču. Šim uzņēmējs, kas atrodams arī Latvijas miljonāru sarakstā, un esot «Saskaņas centra» finanšu konsultants, vienlaikus bauda Lemberga labvēlību. Tāpēc atšķirībā no citiem Urbanoviča partijas 10. Saeimas deputātu kandidātiem, viņam neradās nekādas problēmas savas priekšvēlēšanu kampaņas izvēršanā Ventspilī. Pārstāvot politisko opozīciju pret partijām, kas veidoja valdības koalīciju, un kurā ietilpa arī Zaļo un Zemnieku savienība, Lauva bez apspriešanas valdībā saņēma atļauju priežu izciršanai savā zemesgabalā Jūrmalas kāpu zonā. Bet, nenokļūstot 10. Saeimā, kā balvu par paveikto saņēma valdes priekšsēdētāja amatu uzņēmumā «Ceļu pārvalde», kur 88,7% akciju pieder Rīgas domei.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 15.11

  BNN sniedz īsu politisku raksturojumu katram no iepriekšminētajiem politiķiem, rezultātā nonākot pie slēdziena, ka nevienam no viņiem Andris Bērziņš nevar uzticēt valdības veidošanu, vienlaikus nezaudējot Latvijas valsts galvas starptautisko reputāciju. Paralēli BNN izskata situāciju, kurā Valsts kontroliere Ingūna Sudraba varēja kļūt, bet tā arī nekļuva par «Saskaņas centra» izvirzītu Latvijas prezidentes kandidāti. Ziņu aģentūra notikušo skaidro šādi: Sudraba nekādā gadījumā nedancos pēc kāda partijas līdera stabules, ziedojot valsts intereses, bet varas vertikāle pie Urbanoviča ir līdzīga pie Lemberga valdošajai – viena frakcija, viena partija, viens vadonis.

  Nobeigumā BNN noformulē iespējamos attīstības variantus politiskajai spēlei, ko Lembergs un Urbanovičs īsteno politisko apvienību «Saskaņas centrs» un Zaļo un Zemnieku savienība aizsegā, un norāda, kā vēlētāji ar savām balsīm var nospēlēt par labu šiem politiķiem, tādējādi nodarot paši sev kaitējumu, vai arī izvēlēties alternatīvus risinājumus.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Laila > buchamona 18.10.2011. 11.06

  dzeri, tu ar demagoģiju nodarbojies, zzs nav apr matu labāki par sc, taču tie ir “mūsu maitas”… Izņemot sc un pctvl neviens nav spraudis etniskās robežas, pat VL to nav darījis! Pirms zelēt tādus lakstus, iesaku pamēģināt ar labo smadzeņu puslodi padomāt, pēc kreiļa savādāk izklausies.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 18.10.2011. 09.24

  Dzeri.Tā nav ” mana loģika”, kuru Tu man tagad centies piesiet, bet Ušakova nelietība :) Un arī krievu preses, un visu to pārējo nelietība, kuri, organizējot šo pasākumu, piespiež mani domāt, ka visi LV krievi ir staļinisti :) Ušakovs ar šo nac. jautājumu kā žonglieris – jēdzienus mētā un jauc ar tādu aprēķinu, lai viņam nevar piesiet nac. naida kurināšanu, bet tomēr tā, lai viņš šo naidu būtu ” iekūris,” jo nav jau viņiem citu argumentu, kā turēties pie varas. Lielkrievu šovinisms, nostalģija pēc bijušās “atbrīvotāju” varenības un cīņa pret atjaunotās LR pastāvēšanu, tas ir viss viņu saturs.

  Bet, kādēļ ZZS ir labāks par SC, es jau Tev esmu mēģinājis stāstīt, taču mani argumenti Tevi nepārliecina, tā kā vēlreiz par to runāt – tas tiešām būtu lieki:)

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > buchamona 18.10.2011. 10.13

  Galvenais Kremļa ideoloģiskā kara Baltijas valstīs ierocis ir Pirmais Baltijas kanāls (PBK), bet uzskatāmākais piemērs šā kara ofensīvai ir Nils Ušakovs, apgalvo bijušais „Komsomoļskaja pravda” žurnālists Oļegs Samorodnijs.
  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/60246/kremla-propagandas-kara-spilgtakais-piemers-nils-usakovs

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  dro > buchamona 18.10.2011. 10.25

  lama. Tas ir labi, ka atkārtojies! Daudzi vēl šodien nav sapratuši vai negrib saprast.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 18.10.2011. 09.49

  Dzeri – nemāci man te politkorektumu, bet lasi uzmanīgi komentus, ja vēlies diskutēt. Es rakstīju:
  “…Ja jau SC nav vis savas staļinistu ideoloģijas nesējs, bet LV krievu aizstāvju apvienība, tad es tagad mierīgi varu teikt, ka krievi 10. Saeimā bloķējās ar Lembergu un balsoja pret tiesiskumu valstī, un varu šādi, tieši uz krieviem, reducēt arī tās pārējās atšķirības, kuras valda starp SC un LV demokrātiskajām partijām…”

  Tā tad, ja mītiņa saturs bija – mēs protestējam pret to, ka SC netika iekļauts valdībā un uzskatām, ka tas ir “etniskas diskiriminācijas” akts, vai demonstrējums, un šī diskriminācija ir vērsta pret LV krieviem, tad loģiski iznāk, ka SC ir apvienība, kura ar savu uzturēto ideoloģiju aizstāv visus LV krievus un tā tad LV krievi ir staļinisti, vai tos atbalsta. Līdz vakardienai es uzskatīju,ka SC elektorāts ir internacionāls, un vēl jo projām es tā uzskatu :). Mērķis manam komentam bija vēlreiz norādīt uz kārtējo SC vadības nelietību un tikai.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > buchamona 18.10.2011. 09.41

  Starp citu , visi baigi skandina, ka SC esot atzinis okupāciju. Kā tieši tas notika, vai kāds nevar atgādināt ? :)

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu