Samazina Gaismas pils nākamā gada finansējumu 27

Foto: Jānis Saliņš, F64
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

2013.gadā LNB būvniecības pabeigšanai vajadzēs par 5 miljoniem vairāk

Nākamā gada budžetā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas būvniecībai tiks atvēlēts par 6 miljoniem latu mazāk, bet 2013.gadā trūkstošā summa tiks kompensēta, otrdien nolēma valdība.

Valdības apstiprinātās izmaiņas valsts budžeta ilgtermiņa saistībās paredz, ka 2011.gadā Gaismas pils būvniecībai tiks atvēlēti 30,6 miljoni latu, 2012.gadā – 44,07 miljoni latu, bet 2013.gadā – 16,5 miljoni latu.

Kā skaidro Kultūras ministrija (KM), nākamgad par 6 miljoniem latu samazinot finansējumu, bet 2013.gadā – par 5 miljoniem latu palielinot, Gaismas pili ir iespējams pabeigt noteiktajā laikā – līdz 2012.gada novembrim. Turklāt projekta īstenošanai būs iespējams ieekonomēt vienu miljonu latu.

Jau ziņots, ka LNB ēka apmeklētājiem būs pieejama no 2013.gada septembra, nodrošinot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gadā pienācīgu pārstāvniecību un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā.

LNB būvdarbus veic Nacionālā būvkompāniju apvienība, ko veido trīs lieli Latvijas būvuzņēmēji – SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu.

Komentāri (27)

andrisskrastins 28.12.2010. 13.34

Interesanti ir tas, ka visi “zinošie” uzbrūk bibliotēkai kā tādai, nevis tās projekta politiskajiem bīdītājiem, kas noslēdza neizdevīgo līgumu ar celtniekiem, kas iebāza daļu kabatā…

Bibliotēka bija vajadzīga. Arhitektoniski tai nav ne vainas un tā priecēs aci kad būs pabeigta. Nevajag novelt savu sāpi par to, kas šajā valstī notiek uz būvi, kas ir krietni vairāk vajadzīgāka mūsu valstij par arēnu ‘Rīga’.

+13
-4
Atbildēt

8

  piziks > andrisskrastins 28.12.2010. 19.02

  Alias… :0 Nu lamāsi Tu tos lablatvijiešus kaut katru dienu, un? Cik gadus vēl? Kurš no ražotājiem simpatizēs Vienotībai kā ražotāju sapratējai? Nesaprot Vienotība ražotājus un pakalpojumus sniedzējus, — Vienotība ir birojnieku/budžeta noēdāju/ierēdniecības un apierēdniecības partija, kam valsts apmaksāto štata vietu noturēšana ir izdzīvošanas jautājums, turklāt tādas izdzīvošanas, kas dod arī mazas varas lielo baudu. Kur ir Vienotības atbalstītie ražotāji, — viens Guntis Rēzeknē ar mazu pierakstu burtnīciņu? Toties arī Vienotībai taču vajadzīgi sponsori, kad vēlēšanas nāk. Kamēr nenāk, budžetas atliekas baros pietiekami, bet, kad tās nolāpītās vēlēšanas atnāks, ko tad?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  disassociative > andrisskrastins 28.12.2010. 14.59

  Neviens jau nesaka, ka nevajag bibliotēku. Bibliotēku pat ļoti vajag, tikai par saprātīgu naudu. Monstru, sauktu par Gaismas pili par milzu naudu mums tiešām nevajag.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  brako > andrisskrastins 04.01.2011. 23.39

  Kāds lūdzu valstij būtu sakars ar Arēnu Rīga ? Arēnas celtniecībā valsts nav ieguldījusi nevienu santīmu. Tā no paša sākuma ir 100% privāta.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ivetao2007 > andrisskrastins 28.12.2010. 15.33

  Nosaukt vienu no pasaules izcilākā athitekta Birkerta darbu par monstru ir murgs. Jūs, droši vien, nederiet pat grāvju rakšanai. Jo arī tur vajadzīgas zināšanas.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  disassociative > andrisskrastins 28.12.2010. 16.27

  Neviens taču neapstrīd, ka Gunārs Birkerts ir izcils arhitekts. Viņš ir ne tikai izcils arhitekts, bet arī viens no izcilākajiem latviešiem pasaulē. Bet ne jau par to ir runa. Runa ir par monstrālu projektu ar nenormāli sakāpinātām izmaksām, vēlāk, droši vien pierādīsies, ka milzīgām atmazgātām naudām un kārtējo afēru. Pietiek jau ar to vien, ka šis TP projekts, ko realizē TP un PLL pietuvināti cilvēki. Un šāds monstrs labiešu stilā mums nav vajadzīgs.
  Bet grāvju rakšana reizēm var būt pat ļoti svētīgs un ļoti intelektuāls pasākums. It sevišķi, ja vajag atbrīvoties no neveselīgas agresijas.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  disassociative > andrisskrastins 28.12.2010. 19.46

  Un kas man jādara? Jāaizver acis un jāpriecājas par to, ka TP ir novedusi līdz kliņķim veselības aizsardzību, ilgstoši barojoties no sistēmas, ko paši bija radījuši, par to, ka TP projekti, arī Gaismas pils, ilgstoši ir bijuši lieliski viņu bosu kabatu pildītāji, par to, ka mēs esam tur, kur mēs esam? Daudziem no TP un PLL patiesībā būtu jāskatās uz rūtainu saulīti un daudzi viņu projekti patiesībā bija jāaptur.
  Par Vienotību ir cits stāsts, skumjāks, diemžēl. Un vēl skumjāk ir tas, ka mums visiem kopā jāatzīst – šobrīd nav partijas, kas varētu reāli mobilizēt ļaudis izkārpīties no krīzes.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > andrisskrastins 28.12.2010. 14.39

  Clash, kad tu esi bijis pēdējo reizi bibliotēkā? Akadēmiskajā? Lielajās centra? Apjomīgas rindas. Cilvēki lasīja, lasa un lasīs grāmatas. Es esmu sistēmu administrators un es sevi nemānu ilūziju par uzvarošajām IT tehnoloģijām. Turklāt bibliotēkas visā pasaulē ir ne tikai grāmatu glabātuves, bet zināšanu un zināšanu apmaiņas centri. Tur notiek pasākumi, konferences, izpētes pasākumi.

  Latvieši vienmēr atrod veidu, kā kaut ko norakt, ja alternatīva ir paskatīties spogulī un pateikt, ka esi muļķis, ka nespēj izveidot normālu valsti, kurā nezog.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  piziks > andrisskrastins 28.12.2010. 14.01

  Pecisk, ko medijs — šoreiz IR — parāda, tam paviršākie lasītāji arī uzbrūk. Vienotībnieki šoreiz atkal grib parādīt, ka kaut kam kaut ko atņēmuši noīsinājuši. Kurš var galvot, ka loģiski un pamatoti? Kurš garantēs, ka pēc kāda laika kaut kas nebūs jāpieškir no jauna?

  VID Mežaparka monstra projektu taču neviens šobrīd nerāda, — varbūt uz to publiku rīdīt kādam šobrīd nav izdevīgi? 🙂

  +6
  0
  Atbildēt

  0

janazakovica 28.12.2010. 13.09

jauno biblioteku vareja mierigi iekartot zinatnu akademija vai t.s. bij kolhoznieku namaa un nevajadzetu celt nekadas gaismas pilis…bet nee makontevam loti vajadzeja naudu..un demakovas veidigie cilveki saka ka pec komandas saka darboties…rezultats…valstij pilnigi nevajadzigs milzigus zaudejumus nesos projekts..atbildigo nav..bett visi varenie nopelnija..

+10
-7
Atbildēt

4

  P_Dancis > janazakovica 28.12.2010. 22.56

  > clash

  “Var būvēt funkcionāli, vienlaikus estētiski baudāmi.”

  Kā Hermanis teica par latviešu kopējo īpašību – tā ir nespēja savienot ideālus un realitāti. Lūk, te ir pasaulslavena latviešu arhitekta gadiem ilgi lolots projekts, akūti nepieciešams bibliotekāriem, kultūrai un galu galā Latvijas tēlam. Bet uzrodas džeki, kuriem tāpat nekas nav labs. Es saprotu, var iebilst pret TP laikā noslēgtajiem līgumiem. Bet ko noziegusies ir pati ēka? Jūs tiešām sevi uzskatiet par arhitektūras ekspertu?

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  ivetao2007 > janazakovica 28.12.2010. 15.23

  Kādēl vajadzēja būvēt Brīvības pieminekli. Tur varēj uzstādīt kādu bleķa gabalu. Kādēl vajadzēja celt Brāļu kapus. Varēja tos kritušos samest bedrē un pāršķūrēt ar buldozeru. Lūk, kās izriet no šadas filozofija. Lienam atpakāl pirmatnejās alās. Ja Latvija pie valdīšanas ilgi nebūtu cilvēki ar tādu pirmatnēju domāšanau, tad Gaismas pils būtu gatava jau sen. Somi saviem varoņie uzcēla piemiekļus vēl dzīves laikā. Tā ir visbagātākā Eiropas tauta ar dabas bagātībām vistrūcīgākajā apvidū. Igauņu lielākā lidosta it Tllinas Lenarta Meri Lenumaaja. Poļi uzcēk Gdaņska jaunu lidostu – Leha Valensas lidostu. Bet ir latvieši, kuri uzspļauj savai Gaismas pilij un nav spējīgi nosaukt Ventspils olimpisko centru olimpiskā uzvarētāja Daiņa Kūlas varda, vai Rigas sporta arenu par Jāņa Krūmiņa arenu vai Daugavpilī nosaukt kādu ielu Afanasija Kuzmina vārda. Necienam sevi. Grūti gaidīt ka to darīs citi. Ar Gaismas pili, cienījamais komentētāj, leposies jūsu mazbērni. Ja viņi zinātu ko šeit sarakstījāt, viņiem būtu kauns.

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  ir_lv > janazakovica 29.12.2010. 02.40

  Tēmekli, nu tu runā muļķības. Kāds Samsungs neatkarības rītausmā… Tak man šķiet, ka Samsungs tajos gados i nemaz tik atpazīstams nebija. Pašu veco VEfiešu vidū izplatīta urbānā leģenda vēsta, ka ārzemju pārstāvji bijuši gan skatīties, taču viņus nav apmierinājusi cena par tur redzēto, tādēļ aizbraukuši mājās ne ar ko.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  piziks > janazakovica 28.12.2010. 14.07

  Clash, par VEF jādreizējo teritoriju ir stāsts, ko juridiski drošāk saukt par leģendu: to gribējis vēl Godmaņa 1. valdības laikā iegādāt Samsung, bet kāds no virsaiša pietuvinātajiem gudriniekiem atbildējis: nekādus korejiešus te nevajag, un vispār — kas ir Samsung?! … 🙂 Tā nu vismaz VEF teritorijas otrā pusē ir Domina, kas garantē regulāru mūsu naudas izvešanu no mūsu zemes, — paprasta, toties saimniekiem ienesīga, tirgotava.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

disassociative 28.12.2010. 13.29

Pa to naudu, kas tiek ieguldīta Gaismas pilī, var uzcelt vairākas ļoti labas un ļoti moderni aprīkotas bibliotēkas un vēl jaunu Bērnu slimnīcu. Šī afēra ir vēl lielāka kā Dienvidu tilts. Kaut gan ne tur, ne te tāpat nevienam nebūs jāatbild par izšķērdētiem līdzekļiem.

+8
-6
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu