fbpx

Štokenbergs pārmet cietuma kamerā ieslodzītā pašnāvību 15

Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs. Foto: Lauris Vīksne, F64
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Ieslodzījuma vietai bija jānodrošina par bērna izvarošanu aizturētā vīrieša nodošana tiesai

Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (“Vienotība”, SCP) uzskata, ka cietuma darbinieki rīkojušies neprofesionāli, nespējot novērst aizdomās par divgadīgas meitenītes izvarošanu turētā vīrieša pašnāvību kamerā.

Intervijā laikrakstam “Diena” Štokenbers norāda – viņš neticot tam, ka nevarēja novērst šī cilvēka pašnāvību. “Es tam neticu. Domāju, ka tā ir galēji neprofesionāla rīcība. Ieslodzītais, kuram ir suicidālas tieksmes, ik pēc desmit minūtēm kaut vai jāieslēdz roku dzelžos un pēc tam jāatbrīvo, kad ir nomierinājies. Ieslodzījuma vietas galvenais uzdevums ir dabūt cilvēku līdz taisnīgai tiesai,'' uzsvēra ministrs.

Nesen plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja klajā nākusī informācija par kādas divarpus gadus vecas meitenītes izvarošanu. Aizdomās par šo noziegumu tika aizturēts viens vīrietis, vēl vienam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Aizturētais cietuma kamerā pakārās, un Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvji pēc tam skaidroja, ka viņiem bijušas aizdomas par šādiem ieslodzītā plāniem, taču to neesot bijis iespējams novērst.

Štokenbergs, kurš pēc stāšanās ministra matā norādīja uz tiesnešu nepietiekamu disciplīnu, kas izraisa ļoti ilgu lietu izskatīšanu, tagad pārmetis, ka joprojām eksistē tā dēvētais tiesnešu un advokātu ''ķēķis'', ko sabiedrībā plaši apsprieda pirms dažiem gadiem pēc, iespējams, advokātu un tiesnešu neētisko lietu kārtošanas ieradumu publiskošanas žurnālista Lato Lapsas grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis".

"Tas, ko man nācies redzēt pēdējā laikā, ir, ka cilvēki, kas kādreiz bijuši tiesneši, bet tagad darbojas kā advokāti, tomēr turpina apmeklēt savus bijušos kolēģus un, protams, tīri neformāli mēģina ietekmēt lietās spriedumus, kas ir pilnīgi nepieļaujami," intervijā "Dienai" saka ministrs. "Kad nākas lasīt dīvainus spriedumus vai lēmumus, tad man gluži neviļus rodas aizdomas, vai tā ir vienkārši tiesnešu nekompetence vai tas, par ko mums nācās lasīt pirms gadiem četriem."

Jau minētās tiesnešu ētikas tiesas veidošanu Štokenbergs apspriedis ar bijušo tieslietu ministru Gaidi Bērziņu (TB/LNNK), kura laikā tā bijusi dienaskārtībā. Šāda institūcija vērtētu, vai tiešām ir pamats šaubām par kādas juridiskās profesijas cilvēku godaprātu. Ētikas tiesu varētu veidot gan advokāti, gan tiesneši, gan notāri un varbūt arī citu profesiju pārstāvji, pieļauj Štokenbergs: "Es tur labprāt redzētu arī cienījamus sabiedrības pārstāvjus, kuriem ir zināšanas par jurisprudenci, piemēram, universitāšu mācībspēkus."

Komentāri (15)

astra_ozo 16.11.2010. 12.29

Ja pareizi sapratu Cietumu administrācijas pārstāvju komentus, tad vīrieti gribēja pārvest uz kopīgo kameru. Kāpēc??? Faktiski tie bija draudi, pēc kuriem viņš sāka pretoties, un tika ieslodzīts karcerī. Es uzskatu, ka tā bija acīmredzami, teikšu maigi, neprofesionāla rīcība. Vajadzēja turēt normālā vieninieku kamerā, un viss varētu notikt savādāk.

+4
-1
Atbildēt

0

kristaps_drone 17.11.2010. 11.25

Lai cik Štogenbergs man neliktos nesimpatisks ar saviem uzskatiem un līdzišnējo politisko darbību, tai skaitā ar amatu cīņām un veto intrigām pēc vēlēšanām, tam, ko viņš saka gan par cietumsargu “profesionalitāti”, gan tiesnešu disciplīnu un algām, var pilnīgi piekrist.

+1
0
Atbildēt

0

Agnese Lûse 16.11.2010. 14.32

Es pilnīgi piekrītu Stokenbergam,jo tikai Tiesa pierāda cilvēka vainīgumu !
Tiem kam mājās ar Discoveri ID Investigation bieži rāda,kā cilvēki,kas ir pavadījuši vairākus gadus cietumā tiek pilnīgi attaisnoti !
Un ja jau tas notiek ASV,tad ko tad teikt Latvijai ar savu milicejisko kvalitāti ?
Pat Angilja tagd Gvantanamo ieslodzītajiem maksā miljonus par nepamatotu apcietināšanu utt
A iedomājaties ja tas cilvēks nav bijis vainīgs,bet viņam “palīdzēja’ uztaisīt pašnāvību …!

+4
-3
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu