Mediju attieksmi pret PLL noteicis ''Ēlertes mantojums” 61

Kaspars Krafts, F64
Print Friendly, PDF & Email

Stendzeniekam aizvadītā ''Par labu Latviju'' kampaņa bijusi sarežģītākā mūžā

Bijusī laikraksta „Diena” galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte ir atstājusi ļoti dziļas pēdas latviski runājošo mediju vidū, kas ir iemesls mediju attieksmei pret apvienību „Par labu Latviju”, viedokli TV24 pauž apvienības tēla veidotājs Ēriks Stendzenieks. PLL viegli neklājās, viņš secina.

„„Diena” ir izaudzinājusi vairākas ļoti lojālas žurnālistu paaudzes, kuri izklīduši pa dažādiem medijiem. Ja runā par premjera kandidātu Šleseru, kas ar savu tiešumu un nākšanu no Maskavas guļamrajona, nav tipisks inteliģences pārstāvis, drīzāk kā cīnītājs, viņš burtiski provocē žurnālistus – iesperiet man, vai ko citu sliktu pasakiet,” intervijā žurnālistam Mārim Zanderam saka PLL priekšvēlēšanu reklāmu veidotājs.

Intervijā „Lietišķā Diena” viņš neslēpj, ka šī bijusi sarežģītākā kampaņa viņa mūžā. Vēlēšanas bijušas sarežģītas sabiedriskā noskaņojuma, ekonomiskās situācijas, Latvijas pozīcijas starptautiskā kontekstā un mediju sadrumstalotības dēļ. Vēlēšanu naktī viņš nav gaidījis rezultātus, jo „mana nervu sistēma tam ir par vāju”. 

Viņš prognozē politiskās reklāmas tirgus maiņu Latvijā. Viņaprāt, nākamajās vēlēšanās drīzāk būs runa par diskusijām, politiskajiem cīniņiem, Lapsas grāmatām utt.

„Plakātus, mēs, visticamāk, redzēsim gan. Taču metodes, ar kādām politiskie spēki cīnīsies, būs vēl rafinētākas. Politisko kampaņu sistēmas mēs aizvien vairāk pārņemam no ASV, ar visu melno PR, pretinieku vājo punktu demonstrēšanu utt. Es nevarētu teikt, ka reklāma ir lauciņš, kam man sagādā lielāko baudu, un ar katru reizi tās kļūst aizvien mazāk.”

Jautāts, vai Šlesera raudāšana preses konferencē, kad Lato Lapsa paziņoja par grāmatas iznākšanu „Šofera dēls – Minhauzens”, bija PR kampaņa, viņš atbild: „ Man grūti iedomāties, ka viņš sēdētu vienā galda pusē, bet es viņam otrā stāstītu, kā ir jāraud. Domāju, ka pēc grāmatas iznākšanas, arī pats Šlesers uz dzīvi raugās citādāk. Grāmata viņu ir padarījusi brīvu.”

Komentāri (61)

andrisskrastins 08.10.2010. 11.41

*facepalm*

Nē, šitie keksi nekad neiemācīsies pateikt – “es kļūdijos”. Visi citi viņiem vainīgi, paši nu nekādi.

+41
-2
Atbildēt

1

  putekliic > andrisskrastins 08.10.2010. 11.52

  Starp citu, ja šie keksi no PLL būt spējīgi to pateikt un plus vēl palūgt (kādas šausmas!) piedošanu, domāju vēl savus 2-3% klāt būtu dabūjuši. Acīmredzot nebija gatavi šādi “pazemoties”.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

mary75 08.10.2010. 11.43

Ja tā paklausās Stendzinieku, nozīme ir tikai veiksmīgai vai neveiksmīgai PR kampaņai.
Manuprāt, šīs te vēlēšanas parādīja, ka cilvēki sākuši spriest un analizēt, un “zemenīte” vairs cauri neiet.
To Stendzinieks nespēj vai negrib saprast.

+38
-3
Atbildēt

3

  Edzs > mary75 09.10.2010. 01.07

  betij, piekritu. Stendzim mazliet mazliet tomer izdevas savus klientus gaisa pacelt, bez vinja nebutu 5%.
  galvenais ideju ghenerators gan esot bijis Shlesers, procesu pilniba ir regulejis un nekas nav noticis bez saskanjoshanas ar vinju. Stendzis darbojies baiga presinga un tagad nervi galigi beigti.
  nekas labaks jau ari prieksha nav gaidams, dabus melnas brilles staigat, – jebkursh pretimnacejs var iespljaut seja vai iedot pa kjirbi.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  daina_tabuna > mary75 08.10.2010. 11.58

  Viņš to nedrīkst teikt, jo tad sanāktu, ka viņa pakalpojums visos gadījumos neder. T.i. ja reiz nevar jebkuru ar pietiekami lielu budžetu iereklamēt Saeimā… tad laikam sū#īgs reklamētājs. Tās būtu viņa karjeras beigas.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > mary75 08.10.2010. 12.44

  Nu, bet taisnība tak Stendzeniekam ir. :))
  Kur būtu tie 8 PLL Saeimas deputāti, nebūtu Stendzenieka priekšvēlēšanu kampaņas?
  Vai tad tie nav s…s, kas pataisīts par pīrādziņu?

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

ltvpanorama 08.10.2010. 11.43

kā ta..standzeniek.. es gan prātoju , ka Tas teksts par tiem sūdiem un pīrādziņiem ir tomēr bijis ļoti pravietisks..mjā .vai kāds par to šaubijās?:)))

+31
0
Atbildēt

2

  Edzs > ltvpanorama 09.10.2010. 00.35

  @Andrew
  _…Tas teksts par tiem sūdiem un pīrādziņiem…_
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  ha. no kurienes tagad tie sūdi un pīrādziņi, vai Stendzis atmazgajoties pats tagad tadus tekstus laizh??!! 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  inga_smeile > ltvpanorama 09.10.2010. 18.40

  Liepnieks kādreiz par Tautas partiju: -“no sūda pīrādziņu neizcepsi! “

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu