Google iekārtas dzesēs Baltijas jūras ūdenī 23

EPA/LETA

Interneta meklēšanas pakalpojumu kompānija Somijā izbūvēs datu centru

Interneta meklēšanas un citu pakalpojumu sniedzējs "Google" jauno datu centru dzesēs ar Baltijas jūras ūdeni no Somu līča, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz Nozare.lv. Datu centru paredzēts atvērt nākamgad vecā papīra fabrikā, Somijas dienvidu pilsētā Haminā. Informācijas centrs apkalpos Ziemeļeiropu un, iespējams, arī Krievijas ziemeļrietumus. 

Zviedru informācijas tehnoloģiju (IT) portāls "Computer Sweden" raksta, ka "Google" meklēšanas, interneta indeksēšanas un citu pakalpojumu uzturēšana prasa milzu tehnikas jaudu. Savukārt šo mašīnu procesori rada siltumu, kas jāizkliedē dzesējot, tādējādi patērējot papildu elektroenerģiju, ja nav ierīkotas alternatīvas dzesēšanas sistēmas.

Britu IT portāls "The Register" raksta, ka visa dzesēšana notikšot, sūknējot ūdeni caur divām jau papīrfabrikas laikā izbūvētām caurulēm, kas sniedzas Somu līča dzelmē. Savukārt zviedru žurnālists pamanījis, ka vismaz daļu elektrības datu centrs ņems no vēja ģeneratoriem, kas atrodas rūpnīcas teritorijas tuvumā.

Datu centra vieta atrodas netālu no Somijas-Krievijas robežas, un "ComputerSweden" raksta, ka, visticamāk, daļu gaidāmā milzu serveru "parka" jauda apkalpos arī "Google" pakalpojumu lietotājus Sanktpēterburgā un citur Krievijā. Rakstīts, ka Haminas pilsēta atrodas ideālā vietā starp Skandināviju (ar kuru savieno "TeliaSonera" maģistrālais optiskas kabelis) un Krievijas ziemeļrietumiem, kā arī netālu no Baltijas valstīm.

Komentāri (23)

archoftriumph 26.09.2010. 19.21

jociigi ka shie nebuuveeja tur kur siltumu var atdot pilseetai vai kaadai ruupniicai. manupraat shiem blakus aatri ir jaauzrauj vismaz siltumniicas un jaatirgo izaudzeetais internetaa – green google (c):)

+6
-1
Atbildēt

1

  martins_s > archoftriumph 26.09.2010. 20.15

  Jā, es arī iedomājos, ka viņi to siltumu varētu lietderīgi kaut kur izmantot. Piemēram, apsildot vietējos ofisus, ja tur tādi ir 🙂 Green Google audzētava izklausās labi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

… [Trackback]

[…] There you will find 56481 additional Info to that Topic: ir.lv/2010/09/26/google-iekartas-dzesesies-baltijas-juras-udeni/ […]

0
0
Atbildēt

0

gundega_heiberga 27.09.2010. 03.44

Rudeņi kļūs lietaināki.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu