Iedzīvotāju skaita samazināšanās temps pieaudzis 24

Gatis Rozenfelds, F64
Print Friendly, PDF & Email

Šā gada sākumā Latvijā dzīvoja nepilni 2,25 miljoni iedzīvotāju

Latvijas iedzīvotāju skaits turpina samazināties, turklāt pērn tas sarucis straujāk nekā 2008.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, ziņo BNS.

Šā gada sākumā Latvijā dzīvoja nepilni 2,25 miljoni iedzīvotāju jeb par 12,9 tūkstošiem mazāk nekā pirms gada. Iedzīvotāju skaita samazinājuma temps pērn bija 0,57% salīdzinājumā ar 0,42% 2008.gadā.

Mirušo skaitam pārsniedzot dzimušos, iedzīvotāju skaits saruka par 8,2 tūkstošiem, bet ilgtermiņa migrācijas dēļ – par 4,7 tūkstošiem. Pērn no citām valstīm uz dzīvi Latvijā ieradās 2688 cilvēki, bet uz pastāvīgu dzīvi citās valstīs pārcēlās 7388 cilvēki.

Komentāri (24)

daina_tabuna 27.05.2010. 15.26

Interesanti, no kurienes CSP izzīda šos datus? Tautas skaitīšana jau sen nav veikta un kopš tā laika uz dzīvi ārzemēs ir pārcēlušies 45- 200 tūkstoši (kā nu kur prognozē) cilvēku. No tiem labi ja par 10% ir zināms oficiāli. Tikai tautas skaitīšana varētu dot puslīdz precīzu ainu. Tā visi šie skaitļi ir pliki minējumi- aptuveni saskaitīti oficiāli deklarētie darbinieki, oficiāli reģistrētie bezdarbnieki, pensionāri, bērnudārznieku, skolēnu un studentu skaits mācību gada sakumā un viss.

Neskrieniet ratiem pa priekšu! Gaidam 2011. gadu, kad (varbūt) notiks skaitīšana.

+7
-1
Atbildēt

4

  daina_tabuna > daina_tabuna 27.05.2010. 16.00

  Var būt vai puslīdz precīzi vai sliktāk. Labāk nu nekādi nevar sanākt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  markonimarkoni > daina_tabuna 27.05.2010. 15.56

  Tātad ir vēl sliktāk nekā uz papīra var saksaitīt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  daina_tabuna > daina_tabuna 27.05.2010. 21.47

  Ne PMLP, ne CSP, ne jebkurai citai LR iestādei nav ne mazākās sajēgas par to, cik cilvēki Latviju ir atstajuši labākas dzīves meklējumos. Tas, ka cilvēkam ir pase, vēl nenozīmē, ka viņš jau 5 gadus nedzīvo Īrijā. Tikai viņam nav ne mazākās vēlēšanās tērēt savu laiku un nervus, lai ietu uz PMLP, NVA, VSAA, VID, MZGD paziņot, ka “в гробу я вас видал”.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > daina_tabuna 27.05.2010. 16.14

  Varētu jau būt, ka ir kāds bērns, kas nav piereģistrēts, vai emigrants, kas ilgu laiku Latvijā dzīvo nelegāli. Es gan tādus nezinu, un, ja pat tādi ir, tad procents varētu būt pavisam neliels. Domāju Pilsonības un Imigrācijas dienests labi zin, cik dzimšanas , miršanas apliecības izdod, cik pases uztaisa. Tā kā, lūdzu, nevajag. Nevajag visu noliegt noliegšanas pēc.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Sanita Jemberga 28.05.2010. 14.29

Nu ja, ka iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties. Lai to apjēgtu, nemaz nav jāinteresējas par statistikas pārvaldes datiem. Par to, cik Latvijā ir maz cilvēku, nācās pārliecināties, piemēram, Aināram Šleseram toreiz, kad bijušajam satiksmes ministram neatlika nekas cits, kā iecelt AS „Pasažieru vilciens” valdē sava šofera dēlu. Arī deputāti zina, ka Latvijā ir maz cilvēku – palīgu amatos ir nācies nodarbināt sievas, mātes, dēlus un meitas.
Turklāt cilvēku nu jau laikam tiešām palicis tik maz, ka pat zaglim pietrūkst svešinieku, ko apzagt. Tā LETA ziņo, ka vakar Kauguros kādam vīrietim nozagts velosipēds, bet pēc brīža viņš to ieraudzījis … uz sava kaimiņa balkona.
Loks sašaurinās, tādi mēs te paliekam – Latvijā kā vienā sētā cits citam radinieks – šoferis – kaimiņš un zaglis.
Bet šādai intimitātei var pienākt beigas. Cilvēki celsies ,ņems tos 10 latus, ko Šķēle kā nodokļu atlaidi Tautas partijas kongresā apsolīja laulātajiem, un paklausīs viņa televīzijā teiktajiem vārdiem, ka daudzbērnu ģimenes – tas ir stilīgi jeb seksīgi.

+5
0
Atbildēt

0

austrisv 27.05.2010. 15.41

Ko nozīmē, jūs tur pie varas esošie, vai nav laiks rīkoties!
Jārīkojas jau pašai tautai, kā 20 gadsimta sākumā, kad cilvēki tā nekoncentrējās uz mantu kā tagad!
PSRS laikos veikali bija tukši, bet bērni 80 tajos gados dzima pietiekami. Vismaz es nekādus labumus saņēmusi neesmu, bet divus bērnus izaudzinājusi gan!
Protams, ka valdība var pieņemt lēmumus , lai atvieglotu ģimeņu, kuri audzina bērnus, dzīvi un ne tikai stimulētu materiāli, bet arī morāli! to domāju, par nepilnu darba laiku, pensiju atvieglojumiem(īsāks darba stāžs)utt1

+4
-3
Atbildēt

3

  markonimarkoni > austrisv 27.05.2010. 16.21

  Ar godprātīgiem lēmumiem un atbildīgu attieksmi pret valsts iedzīvotājiem = nodokļu maksātājiem, pret valsts mantu, pret valsti utt., vairot iedzīvotājos vēlmi šeit dzīvot un celt …., vairot ticību, ka būs labāk, ka var paļauties, ka var ticēt lēmumiem, kas pieņemti šodien….
  Bet par to jau laikam var tikai sapņot.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > austrisv 27.05.2010. 16.18

  Bērns- tas ir izdevumi, bet vidējai latvietim mīļš ir tikai viņš pats, un viņš jau neies tāpēc ciest materiāli.
  Priekš kam bērnu, ja par to naudu varu auto nopirkt, un arī kaķīti iegādāties- lai mājā kāda mīļa dzīva radība būtu…

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  sivrita > austrisv 27.05.2010. 17.05

  Valstij maz sakara ar bērnu nedzimstību…

  paši cilvēki ir mainījušies… viena daļa taisa karjeru… viena daļa grib tusēt… cits vienkārši negrib ķēpāties…
  cilvēkiem ir citas prioritātes…

  nožēlojami ir tie potenciālie vecāki, kas saka “iedot man kārtīgu žūksni naudas, tad uztaisīšu bērnu” daudzas ģimenes ne tās bagātākās audzina vairākus bērnus… un galus savelk…

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu