Gulbis šoreiz zaudē Federeram

43
AFP/LETA

Latvijas tenisists izstājas pēc Madrides "Masters 1000" turnīra ceturtdaļfināla

Latvijas tenisists Ernests Gulbis Madrides "Masters 1000" sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā piektdien teju divu stundu cīņā ar rezultātu 6-3, 1-6, 4-6 zaudēja ATP ranga līderim Rodžeram Federeram no Šveices, ziņo aģentūra LETA.

Pirmajā setā Gulbis otrajā geimā lauza Federera servi un ieguva vadību ar 2-0, bet šveicietis pirmo punktu šajā mačā izcīnīja ceturtajā geimā, kad samērā viegli uzvarēja savu servi. Devītajā geimā Gulbis bija izvirzījies vadībā ar 40:0, Federers spēja atspēlēties, taču latvietis ar netveramo servi noslēdza setu savā labā ar 6-3.

Otraajā setā abi pretinieki vairākas reizes lauza viens otra serves. Pirmajā geimā tas izdevās Gulbim, bet otrajā ar to pašu atbildēja Federers un rezultāts bija neizšķirts 1-1. Ceturtajā geimā šveicietis atkal lauza pretinieka servi, bet nākamajā geimā tāda iespēja bija Gulbim, kurš ieguva pat trīs breikbumbas, tomēr Federers tās visas atspēlēja un nostiprinājās vadībā ar 4-1. Turpinājumā pasaules ranga līderis nodemonstrēja savu pārākumu un sestajā geimā vēlreiz lauza Gulbja servi, panākot 5-1, bet pie savas serves Federers nekļūdījās un pārliecinoši uzvarēja otro setu.

Trešajā setā Gulbim otrajā geimā bija iespēja lauzt pretinieka servi, taču tā netika izmantota, bet ceturtajā geimā Federers gan nobreikoja latvieti un izvirzījās vadībā ar 2-1. Sestajā geimā šveicietis Gulbi atstāja "sausā" un panāca rezultātu 4-2. Trešā seta desmito geimu Federers iesāka ar netveramo servi un izcīnīja punktu arī nākamajā izspēlē, tomēr Gulbis atspēlējās un panāca neizšķirtu 30:30. Tomēr geima galotnē Federers izcīnīja uzvaru gan trešajā setā, gan visā mačā.

Iepriekš abi tenisisti savā starpā bija tikušies divas reizes un abi mači noslēdzās trijos setos. Šā gada Dohas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā Federers bija pārāks ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-4, bet pirms divām nedēļām Romas "Masters 1000" sērijas turnīra otrās kārtas spēlē latvietis sensacionāli uzvarēja ar 2-6, 6-1, 7-5.
ATP pasaules rangā Gulbis šonedēļ ieņem 34.vietu, kas ir viņa karjeras rekords, bet Federers, kurš šajā turnīrā uzvarēja pagājušajā gadā, jau kopš pagājušā gada jūlija nemainīgi ieņem pirmo vietu.

Pusfinālā Federers tiksies Lielbritānijas tenisistu Endiju Mareju vai spāni Davidu Ferreru.

Kā ziņots, pirmās kārtas mačā Gulbis otrdien ar rezultātu 7-5, 6-1 uzvarēja Alvertu Montanjesu no Spānijas, otrajā kārtā trešdien ar 7-6 (7:2), 6-4 pieveica krievu Mihailu Južniju, kurš bija izlikts ar desmito numuru, bet trešajā mačā ar 6-2, 7-6 (7:0) pieveica spāni Felisiano Lopesu.

Pagājušajā nedēļā Gulbis turnīros nepiedalījās, bet vēl pirms nedēļas viņš piedalījās Romas "Masters 1000" sērijas turnīrā, kurā aizkļuva līdz pusfinālam, ar 4-6, 6-3, 4-6 piekāpjoties spānim Rafaelam Nadalam, kurš bija izlikts ar trešo numuru.

Komentāri (43)

astra_ozo 14.05.2010. 23.35

Gulbis izskatījās labi, vienīgi šovakar negāja ar 1. servi tik precīzi, kā parasti. Bet viens vinnēts sets pret Federeru arī ir labi. Vakar Vavrinka zaudēja Federeram bez jebkādiem variantiem. Gulbis jau tagad ir vismaz top15 špīlers.

0
0
Atbildēt

0

daina_tabuna 14.05.2010. 08.31

Interesants moments. Nez ko par Latviju un latviešiem par padomāt viens sporta pazinējs?
Golfā ir tikai viens pasaulē zināms cilvēks, kam ir saikne ar Latviju- Natālija Gulbis (lai nu man piedod Latvijas golferi, ja ir vēl kāds rangu augšgalī pabijis).
Tenisā ir Ernests Gulbis.
Spēkavīru sacensībās- Rolands Gulbis.
Dažādos komandu sporta veidos arī ir Gulbji. Tajā pašā laikā- nu nav jau tas izplatītākais uzvārds.

+1
-1
Atbildēt

5

andrisskrastins > daina_tabuna 14.05.2010. 09.40

Taču kā uzvārds tas skan ļoti cēli un skaisti.

0
    -1
    Atbildēt

0

daina_tabuna > daina_tabuna 14.05.2010. 11.02

Pamelas Andersones kā aktrises sniegumu arī diezvai pēc gadiem 4- 5 kāds vairs atcerēsies :-)

0
    0
    Atbildēt

0

melnsvaarcis > daina_tabuna 14.05.2010. 15.48

Ū ja! Man šķiet, ka viņas dokumentālās filmas vēl arvien ir ļoti pieprasītas. :-)

0
    0
    Atbildēt

0

astra_ozo > daina_tabuna 14.05.2010. 10.44

Natālija Gulbis tagad gan vairāk izceļas kā sieviešu golfa līgas seksa simbols, līdzīgi kā Kurņikova agrāk tenisā. Sportiskie rezultāti beidzamajos gados viņai diemžēl pasliktinās.