Gulbis: pusfināls pret Nadalu būs izaicinājums • IR.lv

Gulbis: pusfināls pret Nadalu būs izaicinājums

8
AFP/LETA

Latvijas tenisists Romas "Masters 1000" turnīra ceturtdaļfinālā pieveicis spāni Lopesu

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pēc piektdienas uzvaras pār spāni Feliciano Lopesu Romas ''Masters'' turnīra ceturtdaļfinālā atzinis, ka spēlēšana pusfinālā pret pasaules trešo raketi Rafaelu Nadalu viņam būs jauns izaicinājums, vēstī aģentūra BNS.

''Ar Nadalu esmu spēlējis divreiz, uz zāles Vimbldonā un Madridē uz ātra cietā seguma,'' sacīja Gulbis, kurš šajās cīņās zaudēja. ''Es nekad neesmu ar viņu ticies māla laukumā. Tas varētu būt kaut kas īpašs, jauns mērķis ar izdevību sacensties ar viņu uz māla.'' Nadals tiek uzskatīts par labāko spēlētāju pasaulē māla seguma laukumos.

Piektdienas vakarā ceturtdaļfinālā Gulbis uzvarēja Lopesu ar 7-6, 6-1, pirmo reizi karjerā iekļūstot "Masters 1000" sērijas turnīra pusfinālā, ziņo aģentūra LETA. Kā vēstī BNS, pēc spēles Latvijas tenisists rezumēja: ''Man izdevās serves. Man arī patīk spēlēt vēlu vakaros. Esmu apmierināts."

Savukārt Nadals ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-1 uzvarēja Staņislavu Vavrinku no Šveices. Nadala cīņa ar Gulbi "Foro Italico" centrālajā kortā sāksies sestdien pulksten 17 pēc Latvijas laika. Otrajā pusfinālā pulksten 14.30 pēc Latvijas laika tiksies divi Spānijas tenisisti – ar sesto numuru izliktais Fernando Verdasko un Davids Ferrers, kuram ir 13.numurs.

Kā informē LETA, līdz šim ATP ranga 40.vietā esošais Gulbis un Nadals, kurš ir trešajā pozīcijā, savā starpā ir tikušies divas reizes 2008.gadā. Vimbldonas čempionāta otrās kārtas mačā Nadals uzvarēja ar 5-7, 6-2, 7-6 (7:2), 6-3, bet Madrides "Masters 1000" sērijas turnīra otrajā kārtā spānis bija pārāks ar 7-5, 3-6, 6-3.

Jau vēstīts, ka pirmās kārtas mačā Gulbis pirmdien pirmo reizi karjerā ar 6-2, 6-2 pieveica Markosu Bagdati no Kipras, kuram latvietis bija piekāpies visos četros iepriekšējos savstarpējos mačos. Otrajā kārtā Gulbis otrdien ar 2-6, 6-1, 7-5 sensacionāli pieveica pasaules ranga līderi šveicieti Rodžeru Federeru. Trešajā kārtā latvietis ceturtdien smagā, vairāk nekā divu ar pusi stundu ilgā cīņā ar rezultātu 6-2, 3-6, 7-6 (6:4) uzvarēja itālieti Filipo Volandri.

Līdz ar iekļūšanu pusfinālā Gulbis šajā turnīrā nopelnījis 360 ATP ranga punktus un nākamnedēļ sasniegs jaunu savas karjeras rekordu ATP rangā. Gulbja līdzšinējais karjeras rekords ir 38.vieta, ko viņš sasniedza 2008.gada augustā pēc iekļūšanas Sinsinati "Masters 1000" turnīra ceturtdaļfinālā. Pērn Gulbis šajā turnīrā zaudēja otrajā kārtā, kad ar rezultātu 2-6, 6-1, 4-6 piekāpās francūzim Rišāram Gaskē. Līdz ar to latvietim šogad jāaizstāv 45 ATP ranga punkti.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Gulbis piedalījās Barselonas "ATP World Tour 500" turnīrā, kur ceturtdaļfinālā ar 2-6, 6-7 (4:7) zaudēja Verdasko, kurš bija izlikts ar piekto numuru, bet vēlāk triumfēja visā turnīrā.

Komentāri (8)

ilzeja 01.05.2010. 11.00

nu, ja vēl Nadālu, tad jau pavisam ekselenti, bet kāpēc ne? Uz priekšu! Nav, ko zaudēt, var tikai iegūt anyway. :)) Jauks rīts pēc šādas ziņas (: