
Dejas Kur tu biji, bāleliņi 5. gājiena beigu un 6. gājiena sākuma shēma (pavisam ir 11 gājieni). Shēmā ar zilu V apzīmēti puiši, ar sarkanu U — meitas; katram pārim savs numurs. Aprakstā teikts: «Dejai nepieciešamie atribūti: meitām — gaišas, stilizētas villaines, puišiem — goda tērpa cepures (piemēram, cilindri)».
Restaurēto deju Kur tu biji, bāleliņi Ulda Žagatas horeogrāfijā atjauno kā liecību nākamajām paaudzēm
Ļoti labs veltījums Meistaram 95 gadu jubilejā, ko atzīmējām šajā pavasarī. Tā par restaurēto deju Kur tu biji, bāleliņi Ulda Žagatas horeogrāfijā saka Jānis Purviņš. Viņš ir viens no dziesmu un deju svētku lieluzveduma Mūžīgais dzinējs mākslinieciskajiem vadītājiem un iesaistījies dejas restaurācijas procesā. Tā iekļauta lieluzveduma programmā.
Uldis Žagata bija latviešu horeogrāfs un dejas pedagogs, vairākkārtējs svētku virsvadītājs, deju ansambļa Dancis un valsts deju ansambļa Daile mākslinieciskais vadītājs. 2015. gadā Žagata devās mūžībā.
Jau tradīcija
Dejas restaurācija ir salīdzinoši jauns termins. Tas nozīmē, ka, vērojot videomateriālus, pētot skices, uzklausot dejotāju atmiņas, deju mēģina atjaunot tādu, kādu autors to varētu būt iecerējis, skaidro Purviņš. Galvenais mērķis ir izveidot horeogrāfiju, veikt tās pierakstu saskaņā ar Latvijā pieņemto dejas pieraksta sistēmu, kurā tiek aprakstīti visi gājieni un kustības atbilstoši mūzikas materiālam. Pēc tam — uzņemt videomateriālu, lai atstātu informāciju arī nākamajām paaudzēm.