Nulles stunda

  • Mārtiņš Galenieks
  • 05.02.2020
  • IR
Digitālais pulkstenis uz britu premjera rezidences Dauningstrītā 10 Londonā mūra rāda nulli — tas bija 31. janvāra pulksten 23, kad Apvienotā Karaliste oficiāli izstājās no Eiropas Savienības.
Foto — AFP/LETA

Digitālais pulkstenis uz britu premjera rezidences Dauningstrītā 10 Londonā mūra rāda nulli — tas bija 31. janvāra pulksten 23, kad Apvienotā Karaliste oficiāli izstājās no Eiropas Savienības. Foto — AFP/LETA.

Vakarā, kad Lielbritānija beidzot izstājās no Eiropas Savienības, Ir Londonā seko līdzi līksmībai, lamām un asarām

Šķērsot Lielbritānijas robežu ES pilsonim joprojām nav sarežģītāk par iekļūšanu Londonas metro. Nopīkstinu pasi uz aparāta, paskatos kamerā, mākslīgais intelekts manus vaibstus atpazīst veiklāk nekā īgnais robežsargs Rīgas lidostā. Vārti atveras, esmu Anglijā. 

Ir 30. janvāra pēcpusdiena, un nākamajā dienā plkst. 23 pēc vietējā laika (pusnakts Briselē) Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Vēsturiskais mirklis gan noritēs pieklusināti. Ne visi par to priecājas, it īpaši Londonā, kas 2016. gada referendumā pārliecinoši nobalsoja par palikšanu ES. Taču nevienam nevar aizliegt svinēt vai skumt, un esmu ieradies Londonā, lai saprastu te dzīvojošo Eiropas Savienības pilsoņu un britu sajūtas saistībā ar šo notikumu.