Zelenskis ierodas pie karavīriem; Rīga šogad izdos vairāk; par armijas pārtiku daļa naudas pārskaitīta

Krievi apšauda Zaporižju

Trešdien Ukrainas prezidents Zelenskis ieradās frontes līnijā Doneckas apgabalā netālu no Bahmutas, lai personīgi apbalvotu karavīrus. Ukrainas pilsēta Zaporižja trešdien cieta Krievijas raķešu triecienā. Uz pilsētu izšautas vismaz sešas raķetes. Gājis bojā vismaz viens cilvēks, ievainoti 32 cilvēki, tai skaitā arī trīs bērni. 27 cilvēki nogādāti slimnīcā. NATO ģnerālsekretārs Stoltenbergs teicis, ka Rietumiem jābūt gataviem ilglaicīgi atbalstīt Ukrainu, jo Krievija īsteno karu, lai nogurdinātu pretinieku. Zviedrijas parlaments nobalsojis par iestāšanos NATO.

Par 150 miljoniem vairāk

Rīgas dome trešdien grozīja šāgada pašvaldības budžetu un palielināja izdevumus par nepilniem 150 miljoniem eiro. Pašvaldības budžeta kopējie ieņēmumi palielināsies par 13,8 miljoniem eiro un būs 1,19 miljardi eiro, savukārt izdevumi palielināsies par 148,6 miljoniem eiro un būs 1,4 miljardi eiro. Dome noteica četras prioritātes – sociālo jomu, satiksmi, izglītību un pilsētvides uzlabošanas un investīciju projektus.

Atstādināts iepirkumu vadītājs

Nacionālie bruņotie spēki Rojā reģistrētajam uzņēmumam Zītari LZ līdz trešdienai pārskaitījuši 194 474 eiro, īstenojot līgumu par pārtikas piegādi armijai. Līgums noslēgts uz 5 gadiem par maksimālo piegādes summu līdz 220 miljoniem eiro. No amata atstādināts iepirkumu centra pārtikas iepirkumu nodaļas vadītājs un nu jau bijušais Nacionālās apvienības biedrs Ēriks Ezeriņš, trešdien teica aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

IR aktuāli

Ilggadējais Latvijas Universitātes senators un Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Māris Kļaviņš pieķerts plaģiātismā. Tā dēļ atsaukts starptautiskā zinātniskā žurnālā publicēts darbs un pieņemts nosodošs LU Akadēmiskās ētikas komisijas lēmums. Ir pēta šo plaģiātisma gadījumu.

Deputātu un ministru amatpersonas deklarācijas atklāj pārsteidzošu dažādību. Kamēr viens bankas kontā uzkrājis gandrīz pusmiljonu, cits izticis ar 150 eiro mēnesī.

Režisors Staņislavs Tokalovs uzņēmis filmu par savu ģimeni, ar ko cer latviešu sabiedrībā sākt diskusiju par «krievu latviešiem».

Vēl

Starptautiskais Valūtas fonds saskaņojis 15,6 miljardu dolāru palīdzības paketi Ukrainai.

KNAB prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodeva lietu pret trim bijušajām VID amatpersonām, kuras iesaistītas kukuļa izspiešanas mēģinājumā no uzņēmēja Andra Ramoliņa.

Francijas prezidents Makrons trešdien aizstāvēja iecerēto pensijas vecuma paaugstināšanu no 62 līdz 64 gadiem par spīti plašiem protestiem. Devītais nacionālais streiks un protests ieplānots ceturtdien.

Lai mazinātu atkritumus un īstenotu zaļo kursu, Eiropas Komisija trešdien rosināja bojātās sadzīves tehnikas preces remontēt, nevis uzreiz izmest.

Rail Baltica izbūvē Gogoļa ielā Rīgā noņemts asfalts un atklājusies vēsturiskā bruģa kārta. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde norāda, ka bruģis ir saglabājams.

Policija aizturējusi sešu personu grupu, kas tirgoja narkotikas sociālajā platformā Telegram.

Edinburgas dokā trešdien apgāzies pētniecības kuģis Peterl, cietuši 35 cilvēki.

Marburgas vīruss, kas ir līdzīgs Ebolas vīrusam, Tanzānijas ziemeļrietumu reģionā Kagerā nogalinājis piecus cilvēkus.

Šodien

Saeima uzklausīs tiesībsarga Jura Jansona ikgadējo ziņojumu par paveikto.

Aizsardzības ministre Mūrniece (NA) darba vizītē apmeklēs Lietuvu, kur apspriedīs NATO un reģionālās sadarbības jautājumus.

Sakarā ar Rail Baltica izbūvi no 23.marta ilgstoši būs slēgta satiksme Puškina ielas posmā no Maskavas ielas līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai.

Viedokļi

Sergejs Gaidukovs, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors. Kāpēc kompostkaudze nav īstā vieta baterijai?

Zane PočaEmergn Latvia Darba devēja tēla vadītāja. Ļaut darbiniekam pašam veidot savu izaugsmi – apmācības darbavietā.

Paplašini apvārsni

Kāds ir lielākais skaitlis, ko varat iedomāties? Un kas ir tie skaitļi, kurus nav iespējams iedomāties?

Kurš pirmais dabūs bumbu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +10C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +4 – +11C, apmācies, līs, D – DR vējš 4 – 7 m/s;

yr +8 – +10C, apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Mirdza, Žanete, Žanna