Nodokļi nebūs jāmaksā avansā; Ukrainas atjaunošanai vajadzēs 411 miljardus; VDD pārbauda rūpnīcu Ventspilī

Likums izlabots

Saeima ceturtdien atcēla iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus pašnodarbinātām personām. Valdības koalīcijas partijas pirmdien vienojās, ka prasība nodokļus maksāt avansā ir jāatceļ. Izmaiņas piemēros no šā gada 1. janvāra.

Postījumu apmērs

Ukrainas atjaunošanai būs nepieciešama palīdzība 411 miljardu dolāru apmērā, aplēsts ceturtdien publicētajā Ukrainas valdības, Pasaules Bankas, Eiropas Komisijas un ANO ekspertu ziņojumā. Krievijas armija naktī uz ceturtdienu uzbruka Ukrainai ar 21 Irānā ražotu bezpilota lidaparātu Shahed, piecus no tiem ukraiņiem neizdevās notriekt. Krievija ievērojami palēninājusi ofensīvu pie Bahmutas un koncentrē spēkus citos virzienos, secinājusi ASV domnīca Kara studiju institūts. Ukrainas ģenerālprokurors Andrijs Kostins ceturtdien aicināja izveidot īpašu tribunālu 72 000 Krievijas kara noziegumu izmeklēšanai.

Saldumi okupantiem?

Valsts drošības dienests ceturtdien informēja, ka pārbauda Ventspils šokolādes ražotnes Pobeda iespējamu atbalstu Krievijas armijai. Sociālajos tīklos bija publicēta informācija, ka uzņēmums nosūtījis Krievijas karavīriem vismaz 15 tonnas savas produkcijas. VDD ir arī rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura Facebook regulāri provocēja naidu pret latviešiem un ukraiņiem.

IR aktuāli

Nogurdināšanas kaujas. NBS bijušais komandieris Raimonds Graube vērtē, kāpēc kaujas par Bahmutu ir svarīgas un kāds varētu būt ukraiņu pretuzbrukums.

Ir jākliedz. Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska ceļ trauksmi par pneimokoku infekcijas izplatību.

Izdzīvošanas recepte. Gruzīnu režisors Data Tavadze ir Dailes teātrī iestudējis Brehta lugu Kaukāziešu krīta aplis un intervijā skaidro, kas ir kaukāziešu lāsta aplis.

Vēl

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja aizliegumu tirgot aromatizētus elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus.

Satversmes tiesa ceturtdien informēja, ka ir ierosinājusi lietu par aizliegumu audzēt kažokzvērus tikai kažokādu ieguvei

Stradiņa slimnīca ceturtdien vienojās ar būvkompāniju Velve par slimnīcas jaunā korpusa pabeigšanas darbu sadārdzināšanu par 17,6 miljonu eiro.

Polijā pagājušajā nedēļā likvidēts Krievijas spiegu tīkls, kas gatavojis diversijas, lai “fiziski destabilizēt transporta ceļus” uz Ukrainu.

Moldovas prezidente Maija Sandu ceturtdien parakstīja likumu, kas paredz oficiālajos dokumentos lietot rumāņu, nevis moldāvu valsts valodas nosaukumu.

Ungārija neaizturētu Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, pamatojoties uz Starptautiskās Krimināltiesas aresta orderi, ceturtdien paziņoja Viktora Orbāna biroja vadītājs.

Nacionālais veselības dienests turpmāk vairs nepublicēs statistiku par Covid-19 pacientu ārstēšanos stacionāros.

Šodien

Valsts kontrole rīko diskusiju ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi – kā tos “piezemēt” Latvijā un izmantot tālredzīgi?.

Labklājības ministrija rīko sociālā darba konferenci Bērns. Pusaudzis. Jaunietis.

Pie Kongresu nama notiek humānā konvoja pavadīšana uz Ukrainu.

Viedokļi

Ieva Andersone, zvērināta advokāte, SorainenSodīt, bet ne iznīcināt

Ivo Rode, privātās vidusskolas Patnis attīstības direktors. Laipni lūdzam skolu karos jeb katrs par sevi un visi (cīņā) par vienu

Šonedēļ "Šķiltavā"

Bahmutas nozīme. Kas deputātiem šūplādē? Nevis Gruzija, bet gan Sakartvelo. Spriež Māra Miķelsone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

24. martā Dzintaru koncertzālē notiks Kopenhāgenas džeza vakars.

25. martā koncertzālē Cēsis uzstāsies kanādiešu dziedātāja Mišela Gureviča.

25. martā koncertzālē Lielais dzintars arābu klasiskās mūzikas ansamblis Al Kindi kopā ar Damaskas virpuļojošajiem dervišiem iepazīstinās ar sufiju rituāliem.

29. martā kultūrtelpā Ola Foundation atklās fotogrāfa Ulda Brieža izstādi Brīvam būt. Uldis Briedis. Portreti (1966-2010).

Paplašini apvārsni

Kritiski apdraudētiVai zušus turpināsim ēst, līdz tie būs izzuduši?

Astoņkājis ielien alā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +11C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +5 – +12C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 5 – 7 m/s;

yr +5 – +12C, apmācies, brīžiem lietus, D – DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Izidors, Kazimirs