Ukrainai piegādās miljonu šāviņu; Sji Maskavā; jāizvērtē iespēja lauzt dārgo pārtikas iepirkuma līgumu

Jauna ASV palīdzība

ES dalībvalstis pirmdien vienojās Ukrainai nākamā gada laikā piegādāt miljonu artilērijas šāviņu. Savukārt ASV pirmdien paziņoja par 350 miljonu dolāru lielu palīdzību Ukrainai, ko tā saņems ieroču un tehnikas veidā, paziņoja ASV valsts sekretārs Blinkens. Pēdējo trīs nedēļu laikā okupanti pakāpeniski guvuši panākumus Ukrainas kontrolētajā Donbasa pilsētā Avdijivkā, ziņo Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Brīdina neuzķerties uz miera plāna

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins pirmdien pēc četru gadu pārtraukuma ieradās Maskavā, lai tiktos ar Krievijas diktatoru Putinu. Pirmdien abiem bija neoficiālas sarunas pirms tikšanās otrdien. Sagaidāms, ka abu valstu līderi parakstīs kopīgu deklarāciju. ASV valsts sekretārs Blinkens brīdināja, ka Ķīnas ierosinājumi par konflikta pārtraukšanu Ukranā varētu būt novilcināšanas taktika, lai palīdzētu Krievijai. Krievija pirmdien ierosinājusi krimināllietu pret Starptautiskās Krimināltiesas tiesnešiem un prokuroru, kas izdeva aresta orderi Putinam.

Četriem tiesības aizstāvēties

Valdības vadītājs Kariņš (JV) uzdevis Aizsardzības ministrijai izvērtēt iespējas lauzt līgumu par pārtikas piegādi armijai ar uzņēmumu Zītari LZ un nodrošināt pārtikas apgādes nepārtrauktību. KNAB apstiprināja, ka patlaban četrām kriminālprocesā iesaistītajām personām – diviem iepirkuma komisijas locekļiem, uzņēmuma pārstāvim un bijušā aizsardzības ministra padomniekam – ir tiesības uz aizstāvību.

IR aktuāli

Aktīvi ļaudis pamanās saredzēt iespējas, kas ļauj Rīgai uzplaukt ar jaunām kultūras vietām. Kā SkapisM/DarbnīcaAtmoda un Vagonu Hall papildinās galvaspilsētas ainavu?

Kā popdziedātāja Alla Martiņuka pērn ar labdarības fonda starpniecību savāca septiņus miljonus dolāru palīdzības Ukrainas armijai.

Vēl

Francijas, Igaunijas un Rumānijas ārlietu ministri pirmdien aicināja noteikt sankcijas pret Moldovas un Gruzijas oligarhiem. Viņi ir bažīgi par Maskavas vēlmi destabilizēt situāciju šajās valstīs.

Lietuvā svētdien pašvaldību mēru vēlēšanu otrajā kārtā galvaspilsētā Viļņā un valsts trešajā lielākajā pilsētā Klaipēdā ievēlēti jauni mēri. Viļņas mērs būs Valds Benkunsks no konservatīvās partijas Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti.

Francijas parlamenta apakšpalāta pirmdien noraidīja divus neuzticības balsojumus Makrona valdībai sakarā ar pensijas vecuma paaugstināšanu līdz 64 gadiem.

Latvijas Universitāte plāno samazināt fakultāšu skaitu, paziņoja augstskolas rektors Indriķis Muižnieks.

Bezdarba līmenis Latvijā šogad februārī bija 7%. Salīdzinājumā ar janvāri tas ir pieaudzis par 0,1 procentpunktu.

Policija sadarbībā ar Ukrainas tiesībsargiem 15.martā pārtraukusi telefonkrāpnieku darbību. Organizētās noziedzīgās grupas arestētās mantas kopējā vērtība sasniedz 272 000 eiro.

Trešajā akcijā Ukrainas atbalstam līdz 17.martam Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un pasta nodaļās nodevuši 9600 kg adījumu.

Mājputnu novietnē Lietuvā konstatēts augsti patogēnās putnu gripas (H5N1) uzliesmojums. Pirms divām nedēļām putnu gripa tika konstatēta arī mājputnu novietnē Igaunijā.

Šodien

Valdība lems par Mārtiņa Baltmaņa iecelšanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka amatā.

Latvijas Zvērinātu advokātu padome lems par liela mēroga krāpšanā apsūdzētā advokāta Jāņa Zelmaņa atstādināšanu no profesionāliem pienākumiem (LETA).

Viedokļi

Stefans JugelsValmieras stikla šķiedras valdes priekšsēdētājs. Latvijas eksporta augstie rādītāji – īstermiņa veiksmes stāsts vai ilgtermiņa stratēģija?

Zane Ozola, Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja. Kas kavē Latvijas izglītības attīstību?

Paplašini apvārsni

Pirms desmitiem tūkstošu gadu tagadējās Dienvidāfrikas krastos klaiņoja milzu zebras. Ko par šiem dzīvniekiem atklājuši zinātnieki?

Itāļu Benksijs

Mākslinieks Salvatore Benintende zīmē uz Ukrainas sašauto namu sienām.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6C, apmācies, neliels lietus, R – ZR, D vējš 4 – 5 m/s;

accuweather -1 – +5C, apmācies un vēsāks, R – ZR, D vējš 2 – 5 m/s;

yr +1 – +7C, apmācies, R – ZR, D vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta