Vienojas par prezidenta vēlēšanu dienu; atzīst frakcijas izšķīšanu; Zelenskis atbild Putinam

Soli tuvāk

Valsts prezidentu Saeima vēlēs ārkārtas sēdē 29. maijā, vienojušās koalīcijas partijas. Datums vēl jāapstiprina Saeimas Prezidijam. Amata kandidāti tiks izvirzīti no 9. līdz 13. maijam.

Pašķīduši

Koalīcijas partija KPV LV un tās Saeimas frakcija patlaban ir pašķīdusi, svētdien partijas biedru kopsapulcē atzina Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Domstarpības iezīmējās arī svētdien sasauktajā KPV LV biedru sapulcē, kurā tika noraidīts ierosinājums izveidot jaunu valdi pēc vairāku locekļu aiziešanas. Partijas biedri nobalsoja par grozījumiem statūtos, kas paredz izveidot jaunu institūciju – domi.

Dots pret dotu

Ukrainas prezidents Zelenskis svētdien uz Krievijas prezidenta Putina paziņojumu par atvieglotas Krievijas pilsonības iegūšanu visiem ukraiņiem atbildēja – Ukraina savu pilsonību piedāvās Putina režīma apspiestajiem.

Vēl

Piektdien tiesa no apcietinājuma atbrīvoja Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā aizdomās turēto čehu uzņēmuma Škoda Transportation amatpersonu Vladislavu Kozaku.

Aprīlī populārākā partija bija Saskaņa – to atbalsta 19,7% respondentu, otrā vietā – Jaunā konservatīvā partija (8,6%), trešā – ZZS (6,9%), liecina SKDS dati.

Uz slēgtā Deglava ielas tilta sestdien rīdzinieki sarīkoja pikniku. Tā organizatori aicināja izbaudīt atbrīvoto lielo publisko telpu, kas citkārt cilvēkiem nav pieejama.

ASV prezidents Tramps piektdien noraidīja ANO līgumu par Ieroču tirdzniecības regulēšanu, jo to nav parakstījušas arī Krievija un Ķīna.

Lielbritānijas un Īrijas valdības piektdien paziņoja, ka atsāk sarunas par Ziemeļīrijas reģionālās valdības atjaunošanu.

ASV tiesa Kremļa aģentei un spiedzei Marinai Butinai piesprieda 18 mēnešus cietumā. Pēc soda izciešanas viņa tiks deportēta.

Sestdien jau 11.reizi notika Lielā talka. Talkotāji darbojās 1422 vietās Latvijā un ārpus tās. Savākto atkritumu daudzums šogad bijis mazāks, apgalvo talkas organizatori.

Svētdien pareizticīgie ar dievkalpojumiem Latvijā un pasaulē atzīmēja pareizticīgo Lieldienas

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka atlikta Baltkrievijas prezidenta Lukašenko vizīte Latvijā, un skaidroja, vai Latvijai sagādās problēmas Krievijas naftas piegādes pārtraukums caur Baltkrieviju. Tāpat raidījums noskaidroja, ka Rīgas 1.slimnīca ir pārmaksājusi par magnētiskās rezonanses iekārtu. Raidījums arī pētīja, kāpēc tilti uz Baltkrievijas robežas izmaksā četrreiz dārgāk nekā uz Krievijas robežas. Žurnālisti arī stāstīja, ka Rīgas dome zemi Mangaļsalā pārveidojusi par apbūves teritoriju ar augstiem nodokļiem.

LTV raidījums de facto pētīja Rīgas satiksmes konsultantu sarakstu un konstatēja, ka līgumu kopsumma 5 gadu laikā sasniedza gandrīz 600 tūkstošus eiro. Konsultantu skaitā bija gan deputāti, gan žurnālisti. Tāpat raidījums stāstīja par Latvijas otrās mazākās bankas Meridian Trade Bank bijušās vadības aizdomīgiem darījumiem. Raidījums arī stāstīja, ka policija sākusi kriminālprocesu par LLU inovāciju projektiem.

Šodien

Rīgas domē notiks sanāksme par slēgto Deglava ielas tiltu (LETA).

Rīgas VIdzemes priekšpilsētas tiesa skatīs krimināllietu, kurā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa apsūdzēta kukuļņemšanā (LETA).

Pilotu streika dēļ Skandināvijas lidsabiedrība SAS atcēlusi 1213 lidojumus.

Viedokļi

Salvis Milts, LU Politikas zinātnes students. Viens prezidenta kandidāts jeb kad plusi aizēno mīnusus.

Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis, Ivars Landmanis, Ventspils domes deputāti. Par ārkārtas situāciju Ventspils pilsētas domē.

Paplašini apvārsni

Ja gribat nodzīvot kopā ilgi un laimīgi, kad ir labākais laiks rīkot kāzas? Dati liecina – janvārī, otrdienā.

Mātes mīlestība

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +5 – +17C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, A – ZA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +4 – +16C, pārsvarā saulains, A – ZA vējš 3 – 5 m/s;

yr +5 – +15C, saulains un  skaidrs laiks, A – Z A vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Vilnis, Raimonds, Laine

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu