2,4 milj. eiro sods “Rīgas satiksmei”; lūdz Saeimai izdot Zakatistovu; krata RD deputātu Rosļikovu

Nelīdz brīnumūdens

Konkurences padome vairāk nekā 2,4 miljonus eiro lielu naudas sodu uzlikusi Rīgas satiksmei par līdzdalību kartelī. Sods saistīts ar nanoūdens lietu. KP secināja, ka seši uzņēmumi RS cenu aptaujā saskaņoja piedāvājumus un vienojās par uzvarētāju nanotehnoloģiskās ķīmijas piegādei. RS sodu sola apstrīdēt tiesā.

Ēna pār KPV LV

Prokuratūra trešdien vērsās Saeimā ar lūgumu izdot kriminālvajāšanai deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV). Marta beigās KNAB rosināja saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu. Balsojums par Zakatistova izdošanu varētu notikt 9. maijā. Ja Saeima viņu izdos kriminālvajāšanai, Zakatistovs nevarēs piedalīties Saeimas sēdēs.

Liecinieks naida kurināšanai

Trešdien Valsts drošības dienesta rosināta kriminālprocesa ietvaros par nacionālā, etniskā un rasu naida kurināšanu notika kratīšana Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Alekseja Rosļikova (S) kabinetā. Rosļikovam piemērots liecinieka statuss. Lieta saistīta ar šogad februārī izplatītajām Saskaņas skrejlapām uz Rīgas mēra Ušakova atbalsta mītiņu. Trešdien RD opozīcijai neizdevās Rosļikovu gāzt no komitejas vadības.

Vēl

Valsts policija Deglava tiltu slēgs ceturtdien plkst. 5. Pārvietoties varēs tikai gājēji un velosipēdisti. Sabiedriskais transports tiks novirzīts uz Zemitāna tiltu, 11. trolejbuss nekursēs.

Latvija iesniedza notu Krievijas ĀM par pagājušajā nedēļā pie vēstniecības Maskavā notikušo Žirinovska vadītās liberāldemokrātu partijas protesta akciju atstādinātā Rīgas mēra atbalstam.

Ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecībā pagājušajā gadā Latvijā samazinājās no 35,2% līdz 34,1%, liecina profesora Arņa Saukas veiktais ikgadējais pētījums.

Skotijas valdība rīkos jaunu neatkarības referendumu līdz 2021. gadam, trešdien paziņoja premjerministre Nikola Stērdžena.

Rīgas dome trešdien apstiprināja Zaķusalas teritorijas lokālplānojumu turpmākajiem 25 – 30 gadiem un teritorijas izmantošanas un apbūves saistošos noteikumus.

Valsts kontrole revīzijā konstatēja, ka pie ikmēneša stipendijas profesionālajās skolās var tikt katrs, kurš iestājas mācību iestādē, kaut arī to neapmeklē vai ir nesekmīgs.

Ugunsdzēsēji Zviedrijā un Norvēģijā trešdien centās apdzēst meža ugunsgrēkus. Norvēģijā liesmu dēļ vairāki simti cilvēku bija spiesti pamest mājas.

Partijas Gods kalpot Rīgai valde trešdien nolēma apturēt korupcijas lietā iesaistītā uzņēmēja Aleksandra Brandava darbību partijā.

Šodien

Saeima sanāks uz pirmo sēdi pavasara sesijā un galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Ceļu satiksmes likumā un Dzīvesvietas deklarēšanas likumā.

NEPLP lems par turpmāko rīcību saistībā ar Latvijas Televīzijas valdi (LETA).

Pasniegs Latvijas Literatūras gada balvas.

Viedokļi

Maija Rubīna, Dr.sc.ing. Ko darīt, lai Rīgā uzlabotu gaisa kvalitāti.

Pēteris Apinis, bijušais LĀB prezidents. Magnētam piecdesmit gadu. Daudz laimes dzimšanas dienā!

Paplašini apvārsni

Jauna mākslīgā intelekta programma, analizējot cilvēka balsi, spēj diagnosticēt pēctraumatiskā stresa sindromu.

Šonedēļ žurnālā IR

Ja Egils Levits kļūs par Valsts prezidentu, ko viņš iecerējis paveikt?

Jaunie Latvijas veiksminieki – seši atjaunotās neatkarības vienaudži stāsta par saviem sasniegumiem.

Katrīna Neiburga atklāj izstādi Rīgā un pošas uz Berlīni veidot instalācijas par cilvēka mirstīgumu.

Sociālā tīkla būtība

Pilnīgs ups! Jeb – ticiet un viss jums izdosies!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +21C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +10 – +21C, karsts un saulains laiks, A – DA, D – DA vējš 3 – 6 m/s;

yr +12 – +20, neliels mākoņainums, saulains laiks, A – DA, D – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Līksma, Bārbala

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu