ST lemj par latviešu valodu; slēgs Deglava ielas tiltu; brīdina valdību par budžeta nepietiekamību

Nepārsūdzams

Satversmes tiesa (ST) otrdien par atbilstošām valsts konstitūcijai atzina Izglītības likuma normas, kas paredz pāreju uz mācībām vidusskolā tikai latviešu valodā. Tiesā šo normu apstrīdēja partijas Saskaņa 12. Saeimas deputāti. Tā kā apstrīdētās normas atbilst Satversmei, ST izbeidza lietu. ST spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, stājies spēkā pasludināšanas brīdī.

Bīstams

Būvniecības valsts kontroles biroja eksperti secinājuši, ka Deglava ielas pārvads Rīgā ir bīstamā stāvoklī. Tāpēc iekšlietu ministrs Ģirģens (KPV LV) liks Valsts policijai no 25.aprīļa rīta slēgt satiksmi pa Deglava tiltu. Tā kā Rīgas dome neslēgs satiksmi pār pārvadu, ceturtdien satiksmi uz tiltu bloķēs Valsts policija un novirzīs pa citu ceļu.

Līdz galam neizvērtēts

Fiskālās disciplīnas padome otrdien norādīja, ka FM prognozes par nākamā gada valsts budžetu ir pārāk optimistiskas. Šajās aplēsēs nav novērtēta nodokļu reformas negatīvā ietekme uz valsts budžeta ieņēmumiem. Turklāt Latvijā budžets vēl arvien ir ar deficītu. FDP uzskata, ka 2020. gada valsts budžetā varētu pietrūkt pat 112 miljonu eiro, bet valdības akceptētajā Stabilitātes programmā iztrūkums norādīts aptuveni 11,3 miljoni eiro.

Vēl

Teroristiskā organizācija Daīš otrdien uzņēmās atbildību par pašnāvnieku sarīkotajiem sprādzieniem Šrilankā, kuros gāja bojā 320 cilvēku.

Tā kā Krievija piegādājusi nekvalitatīvus naftas produktus, Baltkrievija apturējusi vieglo naftas produktu eksportu uz Ukrainu, Poliju un Baltijas valstīm.

ASV noteiks sankcijas visām valstīm, kas importēs naftu no Irānas. Lēmums varētu stāties spēkā 2. maijā.

Tūkstošiem skolotāju otrdien Polijas galvaspilsētā Varšavā sarīkoja demonstrāciju pie Izglītības ministrijas un pieprasīja paaugstināt algas. Skolotāju streiks ilgst jau 16 dienas.

Karaliene Elizabete II uzaicinājusi ASV prezidentu Trampu jūnijā valsts vizītē Lielbritānijā, otrdien paziņoja Bekingemas pils. Vizīte notiks no 3. līdz 5. jūnijam.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ceturtdien Vladivostokā tiksies ar Krievijas prezidentu Putinu.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas prezidente Kaljulaida otrdien tikās ar valdības veidotājiem un paziņoja, ka Centra partijas līdera Ratasa sastādītā valdība darbu sāks trešdien.

Lietuvā šogad jau 501 masalu gadījums, visvairāk saslimušo ar šo infekcijas slimību ir Kauņā.

Somu glābēji brīdina, ka strauji sarūk ledus biezums, un rāda, kā pagājušā nedēļā glābuši no noslīkšanas kādu pārgalvīgu suni.

Netipiski siltais un sausais laiks Lieldienu brīvdienās raisījis mežu ugunsgrēkus Zviedrijā.

Lidsabiedrības SAS piloti Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā šonedēļ gatavojas streikot.

Norvēģijas biedrības cīņai ar vēzi vadītāja aicina krasi paaugstināt cigarešu cenas, jo tikai tā varot vēl vairāk cilvēku piespiest atmest smēķēšanu.

Šodien

Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka iepazīstinās ar ikgadējo pētījumu par ēnu ekonomikas indeksu Latvijas būvniecībā.

Konkurences padome preses konferencē runās par pasūtītāju lomu un atbildību publisko iepirkumu jomā, arī par pieņemto lēmumu Rīgas satiksmes “nanoūdens” lietā.

Sakarā ar remontdarbiem līdz 20. augustam slēgs satiksmi, izņemot sabiedriskā transporta, uz Brasas tilta virzienā uz pilsētas centru.

Viedokļi

Māris Zanders, žurnālists. Melnais bruņinieks, Lāčplēsis un pārējie.

Ināra Šure, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja. Depozīta sistēma ir vienīgais pareizais ceļš.

Paplašini apvārsni

Šausmīgs mājoklis

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +8 – +21C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +9 – +21C, karsts un saulains laiks, A – DA vējš 3 – 6 m/s;

yr +7 – +20, skaidrs un saulains laiks, A – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Visvaldis, Ritvaldis, Ritums, Nameda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu