Atzīst vainu kukuļņemšanā; FKTK atstādina departamenta direktori; igauņu žurnālisti pret cenzūru

Neizdevās aizbēgt

Kukuļņemšanā apsūdzētā bijusī Rīgas pašvaldības Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa pēc ilgstošas bēguļošanas no varasiestādēm pirmdien stājās tiesas priekšā. Viņa vainu sev inkriminētajos noziegumos pilnībā atzīst un vēlas slēgt vienošanos ar prokuratūru par izciešamo sodu. Prokurors Stabiņai prasīs reālu brīvības atņemšanu.

Parāda sarkano kartīti

Valsts policija sākusi izmeklēšanu par iespējamu Meridian Trade Bank iepriekšējās padomes un valdes locekļu pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un iespējamu krāpšanu. Saistībā ar to FKTK vadība pirmdien no amata atstādināja Atbilstības kontroles departamenta direktori Maiju Treiju, kura iepriekš strādāja šajā bankā.

Ierobežo vārdu

Igaunijas sabiedriskā medija Radio2 komentētājs Ahto Lobjaks ir jau otrais žurnālists, kurš medija vadībai iesniedzis atlūgumu, jo nevēlas nodarboties ar pašcenzūru. 22. aprīlī atlūgumu iesniedza Postimees žurnāliste Vilja Kīslere, kura tāpat kā Lobjaks bija kritizējusi valdības koalīcijā esošo labējo partiju EKRE. Šīs partijas pārstāvis iepriekš aicināja par neobjektivitāti no ētera atstādināt dažus sabiedriskā medija žurnālistus. Pirmdien Centra partijas premjera Ratasa vadītā valdība nodeva zvērestu. To pavadīja skandāls ar EKRE pārstāvošo ministru Marti Kūziku – viņš tiek turēts aizdomās par vardarbību ģimenē.

Vēl

Satversmes tiesa pirmdien ierosināja lietu pēc Saeimas deputāta Juraša (JKP) pieteikuma, kurā viņš apstrīd liegumu deputātam, pret kuru sākta kriminālvajāšana, piedalīties Saeimas darbā.

Aizsardzības ministrs Pabriks (A/P) pirmdien iepazīstināja ar visaptverošo valsts aizsardzības sistēmu. Plānots, ka tā Latvijā tiks ieviesta trīs līdz četru gadu laikā.

Deglava ielas tilts būs slēgts vēl vismaz nedēļu, pirmdien teica Rīgas domē. Tilta apbraukšanai ierīkotas pagaidu sabiedriskā transporta joslas, no kurām policija evakuēs tur novietotos auto.

LTV Programmu daļas direktore Jana Semjonova būs prokūriste LTV satura un digitālās attīstības jautājumos. Šo amatu viņai uzticējis LTV valdes vienīgais pārstāvis Priede.

Svētdien notikušajās Spānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu – 29% – saņēma līdzšinējā premjerministra Pedro Sančesa sociālisti.

Norvēģijas zvejnieki pagājušajā nedēļā no laivām sekojoša baltvaļa noņēma iejūgu, kas liecina – tas varētu būt Krievijā militārām vajadzībām apmācīts dzīvnieks.

Šodien

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija spriedīs par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem un NEPLP locekles Līdakas atbrīvošanu no amata.

Valdība lems par Elitas Baklānes-Ansbergas apstiprināšanu Valsts vides dienesta ģenerāldirektora amatā.

Tieslietu ministrijas un Valsts zemes dienesta pārstāvji informēs par jauno kadastrālās vērtēšanas metodiku.

Viedokļi

Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departamenta vadošais eksperts. Radošais tūrisms mazpilsētās ir muskulis, kuru var un vajag trenēt.

Pauls Bankovskis, rakstnieks. Eksotiska pastkartīte.

Paplašini apvārsni

Dejas uz tilta

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +4 – +19C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, A – ZA vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +7 – +16C, brīžiem atspīdēs saulīte, A – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +4 – +15C, brīžiem sauli aizsegs mākoņi, A – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Lilija, Liāna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu