Vienojas atlaist Rēzeknes domi; Zviedrija būs 32. NATO dalībvalsts; KNAB kratīšanas Rīgas domes departamentā

Iecels administratorus

Par pašvaldību lietām atbildīgā ministrija sāks darbu pie likumprojekta par Rēzeknes domes atlaišanu, pirmdien vienojās koalīcija. Finanšu grūtībās nonākusī Rēzeknes pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas nav pieņēmusi budžetu. Par domes atlaišanu parlaments varētu lemt marta beigās vai aprīļa sākumā. Pēc atlaišanas domē iecels administratorus uz pārejas periodu, vēlēšanas pilsētā uzreiz netikšot rīkotas.

Ungārija atbalsta

Ungārijas parlaments pirmdien pēc mēnešiem ilgas vilcināšanās atbalstīja Zviedrijas uzņemšanu NATO. Zviedrija kļūs par alianses 32.dalībvalsti. Par Zviedrijas uzņemšanu NATO nobalsoja 188 Ungārijas parlamenta deputāti, pret bija seši. Ungārijas premjerministrs Orbāns pirms balsojuma aicināja parlamentu lemt par labu Zviedrijas uzņemšanai NATO.

Vai Vaivods aizturēts?

KNAB janvārī sāktā kriminālprocesā pirmdien veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā. Vai ir aizturēts departamenta vadītājs Jānis Vaivods, Rīgas domes vadība pirmdien nevarēja pateikt. Vaivoda vietā par departamenta pienākumu izpildītāju iecelta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa.

IR aktuāli

Kā karš Ukrainā izmainījis arī Latviju, komentārā raksta Aivars Ozoliņš.

Kādām pārmaiņām jāiziet cauri cilvēkam brieduma gados, un kā šo dzīves posmu ne tikai pārciest, bet arī turpināt attīstīties, stāsta Marija Leskavniece.

Žurnāla Teātra Vēstnesis galvenā redaktore Juta Ance Ķirķis ieskatās režisores Paulas Pļavnieces izrādes Garderobisti aizkulisēs.

Vēl

Pirmdien Francijā notika aptuveni 20 valstu līderu tikšanās, lai spriestu, kā ātrāk palīdzēt Ukrainai. Ukraiņi atkāpušies no Lastočkines ciema pie Avdijivkas, pirmdien paziņoja armijas vadība.

Kremļa opozicionāru Navaļniju bijis plānots apmainīt pret Vācijas cietumā ieslodzīto slepkavu Vadimu Krasikovu, pirmdien informēja Navaļnija līdzgaitnieki. Sarunas par apmaiņu notikušas 15.februārī, Navaļnijs cietumā mira nākamā dienā. Atvadas no Navaļnija varētu notikt 1.martā.

Latvijas–Baltkrievijas pierobežas joslā līdz 10.martam noteikts pastiprināts robežkontroles režīms.

Policija noskaidrojusi vairākas personas, kuras 24.februārī ar petardēm varētu būt traucējušas Ukrainā kritušo piemiņas brīdi Daugavpilī. Sākts administratīvā pārkāpuma process.

Rīgas centrā ierobežos koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrumu, pirmdien lēma Rīgas domes atbildīgā komiteja. Ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km/h. Gala lēmums jāpieņem domei.

Līdzšinējā Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa turpmāk būs vēstniece Nīderlandē, bet vēstnieces Itālijā amatā stāsies Elita Gavele. Pirmdien viņas no prezidenta Rinkēviča saņēma akreditācijas vēstules.

Uzbekistānā tiesa piespriedusi divu līdz 20 gadu ilgus cietumsodus 23 cilvēkiem, kuri notiesāti par 68 bērnu nāvi, ko izraisīja nekvalitatīvs klepus sīrups. To ražoja Indijas firma Marion Biotech.

Šodien

Valdība spriedīs par kandidatūru apstiprināšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneša amatam.

Eiropas Parlaments apstiprinās jaunus ES noteikumus, lai aizsargātu žurnālistus un aktīvistus no ļaunprātīgas tiesvedības.

Jūrmalas domē attālinātā sanāksmē notiks bijušās viesnīcas Rīgas līcis teritorijas lokālplānojuma publiskā apspriešana.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Tuvojas papildspēki.

Hanss Jakobs Sunnbijs, Norvēģijas pirmsskolu tīkla Dibber (Latvijā CreaKids) dibinātājs. Skandināvijas pedagoģijas panākumu atslēga ir bērna vajadzību un vēlmju sadzirdēšana.

Nedēļa Eiropā

Kā Eiropa uzņēma Ukrainas bēgļus un ko viņi dara pēc diviem gadiem?

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

Nekas nav mūžīgs – kas sagaida astoņas Saules sistēmas planētas, kad pati Saule pēc miljardiem gadu būs mirusi?

Vai mušu var izdresēt?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +6C, apmācies, neliels lietus, Z – ZA vējš 2 m/s;

accuweather +3 – +7C, apmācies, A – ZA vējš 2 – 3 m/s;

yr +4 – +7C, apmācies, var uzlīt, A – ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Līvija, Līva, Andra