Sankcijas Navaļnija bendēm; Rēzeknē nepieņem budžetu; ukraiņiem sekmīgs trieciens pa okupantiem

ES 13.sankciju pakete

Lielbritānija trešdien sešiem Krievijas arktisko ieslodzījuma vietu vadītājiem iesaldēja aktīvus un liedza iebraukt Apvienotajā Karalistē. Šī reģiona cietumā nomira Kremļa oponents Navaļnijs. Lielbritānija ir pirmā valsts, kas vērš sankcijas pret Navaļnija nāvē vainīgajiem. Arī ASV piektdien paziņos par jaunām sankcijām pret Krieviju sakarā ar Navaļnija nāvi un karu Ukrainā. Trešdien arī ES līderi vienojās par 13.sankciju kārtu pret Krieviju. Sankciju pakete ir papildināta ar gandrīz 200 personām un organizācijām. Papildināts dažādu valstu uzņēmumu saraksts, kuriem aizliegts pārdot militārajā rūpniecībā izmantojamas preces, pirmo reizi sarakstā parādās arī kādi Ķīnas uzņēmumi.

Politiska krīze

Likumā noteiktajā termiņā – 21.februārī – Rēzeknes dome nepieņēma bezdeficīta budžetu un tāpēc nesaņems piecu miljonu eiro finanšu stabilizācijas aizdevumu, trešdien pavēstīja Finanšu ministrija. Valsts kase apturēs visu iepriekš Rēzeknes pašvaldības ņemto kredītu izmaksas pašvaldībai. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijuai būs jāvērtē pašvaldības rīcībspēja.

Latvija sūta palīdzību

Vismaz 60 Krievijas karavīri nogalināti sekmīgā ukraiņu raķešu triecienā trešdien Ukrainas austrumos. Irāna šogad piegādājusi Krievijai lielu skaitu ballistisko raķešu. Trešdien uz Ukrainu devās Latvijas ukraiņu biedrības konfederācijas Viče un vietējo uzņēmēju un privātpersonu sarūpētais humānās palīdzības konvojs.

IR aktuāli

Majors Jānis Slaidiņš analizē lielākos Ukrainas militāros panākumus un zaudējumus divos kara gados un prognozē — kara gaita izšķirsies dienvidos. «Domāju, ka šogad redzēsim kauju par Krimu un gals pienāks arī Krimas tiltam,» viņš saka intervijā Mārai Miķelsonei.

Kāpēc Navaļnijs atgriezās KrievijāThe New York Times atskatās uz Putina opozicionāra drosmīgo cīņu, kas beigusies ar nāvi cietumā.

6.augustu Krišjānis Ratiniks bija izplānojis līdz pat sekundēm. Todien viņš laboja Ginesa rekordu, diennaktī ar velosipēdu apmeklējot deviņas valstis. Alisei Zitai Zeidakai ceļotājs stāsta par saviem piedzīvojumiem.

Vēl

Rīgas dome trešdien nolēma pārdēvēt vairākas ielas, tai skaitā Maskavas par Latgales, Ļermontova par Plūdoņa, Puškina par Mīlenbaha, Lomonosova par Seiles, Gogoļa par Benjamiņas un Turgeņeva par Purvīša ielu.

Lietuvas valdība trešdien lēma no 1.marta slēgt divus robežkontroles punktus uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

Policijas uzraudzībā trešdien Stradiņa slimnīcas vadība pēc trīs stundu ilgas gaidīšanas, lai būvnieks Velve ielaistu būvlaukumā, pārņēma A2 jaunā korpusa celtniecību savā valdījumā.

Polijas policija sākusi izmeklēšanu par lauksaimnieku protesta akcijā izkārtu plakātu ar aicinājumu Krievijas diktatoram Putinam sakārtot Ukrainu.

Talsu novada dome trešdien pieņēma taupības budžetu, lai mazinātu vairāk nekā 8 miljonu eiro lielu deficītu. Taupības dēļ pašvaldība atteikusies no stipendijām jauniem mediķiem, skolēnu un bērnudārznieku brīvpusdienām. Domes vairākums noraidīja opozīcijas priekšlikumu deputātu algas samazināt par 20%. Algas tiks samazinātas par 10%.

Rīgas dome ārkārtas sēdē trešdien nenobalsoja par īpašumtiesību atjaunošanu uz iepriekš izsolē pārdotajiem 22 zemes gabaliem pie lidostas, jo sēdē nebija kvoruma. Sēde turpināsies ceturtdien.

Līdz 2040.gadam Rīgas ūdens un kanalizācijas tīklu atjaunošanā katru gadu ieguldīs ap 15 miljoniem eiro, trešdien informēja pašvaldības uzņēmums Rīgas ūdens.

Rīgas dome trešdien nolēma, ka no septembra mācības nesāksies četrās mazākumtautību pamatskolās un vienā bērnudārzā.

Šodien

Saeimas ārkārtas sēdē sakarā ar pilna mēroga uzbrukuma Ukrainai otro gadadienu uzrunas teiks valsts augstākās amatpersonas un Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs.

Jūrmalas dome lems par Pumpuru vidusskolas izveidošanu, reorganizējot Jaundubultu pamatskolu un Pumpuru vidusskolu.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 251.dzimšanas dienā bez maksas piedāvā apskatīt ekspozīciju un piedalīties ekskursijās.

Viedokļi

Austris Keišs, LIAA ekonomiskās pārstāvniecības Norvēģijā eksporta vadītājs. Cik pievilcīgs šobrīd ir Norvēģijas tirgus: kas jāzina eksportētājiem?

Kristīne Krama, skaistumkopšanas salonu Old Riga SPA un SIBI salons īpašniece. Uzņēmējdarbība Vecrīgā – izmirstoša parādība vai iespēju laiks?

Paplašini apvārsni

Zinātnieki pārsteigti par jaunas zaļās anakondas – pasaulē lielākās čūskas – sugas atklāšanu.

Bučiņu gribi?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +4C, apmācies, bez nokrišņiem, D vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +3 – +7C, apmācies, D – DA vējš 3 – 6 m/s;

yr +2 – +5C, apmācies, D – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija