Aizliedz Krievijas produktu importu; prasa apsūdzēt bijušo CVK vadītāju; Navaļnija mātei parāda dēla līķi

Asiņainos graudus nevajag

Saeima ceturtdien aizliedza Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importu Latvijā vismaz līdz 2025. gada jūlijam. Par to balsoja 69, pret 9 deputāti. Latvija ir pirmā Eiropas Savienības valsts, kas ar likumu noteikusi ierobežojumus Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes lauksaimniecības produkcijas izmantošanai. “Ekonomiskie sakari ar Krieviju ir jāizbeidz,” Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien paziņoja Krievijas pilna mēroga militārā iebrukuma Ukrainā gadadienai veltītajā Saeimas ārkārtas sēdē. Premjerministre Evika Siliņa sēdē informēja, ka Latvijas atbalsts Ukrainai šogad pārsniegs 200 miljonus eiro. Vācijas parlaments ceturtdien noraidīja opozīcijas iesniegto rezolūciju par spārnoto raķešu Taurus piegādāšanu Ukrainai.

Par vēlēšanu naudu

KNAB ceturtdien rosināja prokuratūru apsūdzēt bijušo CVK vadītāju Kristīni Bērziņu un vēl divus darbiniekus par krāpšanu lielā apmērā. 2022. gada novembrī KNAB sāka kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu CVK iepirkumā, aizturēja Bērziņu un veica izmeklēšanas darbības IT uzņēmumā SOAAR, kurš vairākus gadus bija uzvarējis apjomīgos CVK iepirkumos.

Bīstams arī pēc nāves

Apcietinājumā pagājušo piektdien mirušā Alekseja Navaļnija mātei Ludmilai Navaļnajai ceturtdien izmeklētāji ļāva apskatīt sava dēla mirstīgās atliekas, taču esot piedraudējuši, ka neatdošot viņai dēla līķi, ja viņa nepiekritīs viņa apbedīšanai slepus. ASV prezidents Džo Baidens trešdien nosauca Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu par “traku kuces dēlu”. Putins viņa teikto ceturtdien nodēvēja par “rupju”.

IR aktuāli

Kā sākt no nulles. Piecu ukraiņu bēgļu stāsti par to, kā kara gadi mainījuši viņu dzīvi un kā viņiem iet Latvijā.

Zēni lūr meiteņu tualetē. Ko darīt? Ieva Jakone analizē, kāpēc Tiesībsargs ieteic neizmantot speciālistu apmācīšanai rokasgrāmatu, kura palīdz pedagogiem reaģēt uz bērnu un jauniešu seksuālo uzvedību.

Vai pārkreditēt? Kā praksē strādās jaunās pārkreditēšanas iespējas, Baibai Litvinai skaidroja Latvijas Bankas eksperts Kārlis Vilerts.

Vēl

Finanšu ministrija ceturtdien aicināja VARAM izvērtēt Rēzeknes domes rīcībspēju, bet Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ieteica atlaist domi, ja tā nespēs lemt par finanšu stabilizēšanu, un tās vietā līdz pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā izveidot īpašu administrāciju.

Valsts policija ceturtdien sāka kriminālprocesu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvobjekta pārņemšanu.

Latvijas Hokeja federācija ceturtdien apturēja licences visiem Latvijas hokejistiem, kuri piedalās Putina trešdien Kazaņā atklātajā turnīrā.

Divas trešdaļas dalībvalstu, to skaitā ASV, atbalsta Nīderlandes premjerministru Marku Riti NATO ģenerālsekretāra amatam, ziņo Politico, un ceturtdien par savu atbalstu paziņoja arī Lielbritānija.

Eiropas Savienība ceturtdien piemēroja sankcijas sešām personām un paramilitārai organizācijai par tiesiskuma, stabilitātes un drošības graušanu Moldovā.

Saeima ceturtdien apstiprināja deputāta mandātu Amilam Saļimovam no partijas Stabilitātei, kurš to ieguva notiesātās Glorijas Grevcovas vietā.

Šodien

Ukrainas vēstniecība Latvijā un biedrība Agendum rīko Ukrainas atbalsta dienas izsoli un vēlās brokastis.

Saeimā notiek konference Tā ir arī mūsu nauda! Ko darīt, lai Eiropas Savienības fondu investīcijas būtu pārdomātākas?.

Izstāžu centrā Ķīpsala atklāj izstādi Skola 2024.

Viedokļi

Vidvuds BeldavsACES Worldwide valdes loceklis, Jevgeņijs Rokytskyi, Ukrainas inovatīvo kosmosa klasteru asociācijas valdes priekšsēdētājs. Ukrainas aviācijas un kosmosa nozares integrācija Eiropā

Šonedēļ "Šķiltavā"

Divu kara gadu mācības. Tiesībsargs – cenzors. Muktupāvels izjāj prūšu zemi. Spriež Laura Dumbere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

23. februārī Latgales vēstniecībā Gors un 24. februārī Lielajā ģildē notiks koncerts LNSO, Mālera piektā un Paganīni.

24. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās ukraiņu fotogrāfu izstādi Nesalaužamie un notiks labdarības koncerts Kopā ar Ukrainu.

27. februārī Dirty Deal Teatro notiks līdzdalības izrāde Konference visumā labiem cilvēkiem.

28. februārī Hanzas peronā notiks Mariusa Ivaškeviča lugas Totalitārais romāns skatuves lasījums.

Paplašini apvārsni

Var nesākt ar lielo sprādzienu. Alberta Einšteina septiņi ieteikumi labākai dzīvei.

Kā e-pastus sūtīja pirms 40 gadiem

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +7C, apmācies, neliels lietus, D – DA vējš 6 – 8 m/s;

accuweather +1 – +7C, apmācies, brīžiem lietus, D – DA vējš 4 – 8 m/s;

yr +4 – +5C, apmācies, palaikam neliels lietus, D – DA vējš 3 – 8 m/s.

Vārda dienu svin

Piektdien – Almants, Haralds

Sestdien – Diāna, Dina, Dins

Svētdien – Alma, Annemarija