NATO nesūtīs karaspēku uz Ukrainu; satiksmes ministram dod īsu termiņu; aizdomas par ES sankciju pārkāpumu

Galīgs apstiprinājums 50 miljardiem Ukrainai

NATO neplāno sūtīt karaspēku uz Ukrainu, otrdien paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Eiropas valstu līderu tikšanās pirmdien Francijas prezidents Makrons paziņoja, ka nākotnē nevajadzētu izslēgt Rietumu karaspēka nosūtīšanu uz Ukrainu. Makronam kategoriski otrdien iebilda Vācijas kanclers Šolcs un paziņoja, ka uz Ukrainas zemes nebūs ne NATO, ne Eiropas sauszemes karaspēka. Ukrainas karavīri Avdijivkas virzienā atkāpušies no diviem ciemiem – Severnes un Stepnes, bet ukraiņi otrdien notriekuši divus krievu iznīcinātājus bumbvedējus Su-34. Eiropas Parlaments otrdien nobalsoja par 50 miljardu eiro palīdzību Ukrainai.

Marta vidū visam jāripo

Valsts prezidents Rinkēvičs līdz marta vidum sagaida Pasažieru vilciena problēmu novēršanu saistībā ar jaunajiem elektrovilcieniem un uzņēmuma valdes atbildības izvērtējumu. Otrdien prezidents tikās ar satiksmes ministru Briškenu (Progresīvie) un apsprieda jauno elektrovilcienu tehnisko stāvokli, pasta pakalpojumu nodrošināšanu, ceļu infrastruktūru Latvijā un projektu Rail Baltica.

Krievijas saplākšņi uz Ukrainu

Valsts drošības dienests 22.februārī vairākos objektos Valmierā veicis kriminālprocesuālas darbības aizdomās par ES sankciju pārkāpšanu. Aizdomas ir par Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu kravu vešanu caur Latviju uz Ukrainu ar viltotiem dokumentiem.

IR aktuāli

Pauls Raudseps komentārā raksta – nav pamata šaubīties, ka Navaļnijs tika noslepkavots. Bet kāpēc tieši tagad?

Kā fotogrāfs Mikus Kļaviņš veidoja vizuālu stāstu par Latvijas vīriešu basketbola izlases panākumiem 2023.gada pasaules kausā un to izdeva grāmatā, atklāj Alise Zita Zeidaka.

Ko spēj paveikt Falkors Group uzņēmums, kas nebaidās kāpt augstu, devās iepazīt Laura Dumbere.

Vēl

Valdība otrdien lēma pagarināt ierobežojumu termiņu Krievijas pilsoņu ieceļošanai Latvijā līdz 2025.gada 4.martam.

Eiropas Parlaments ordien pieņēma regulu, kas paredz līdz 2030.gadam atjaunot vismaz 20% ES sauszemes un jūras teritoriju, bet līdz 2050.gadam – visas sliktā stāvoklī esošās ekosistēmas.

88 gadu vecumā miris kinokritiķis un teorētiķis, scenāriju autors Miks Savisko. Viņš arī ilgus gadus LTV veidoja populāru kinoraidījumu Kino un mēs (1971–1991).

Somijas Valsts balvu ārvalstu tulkotājam 2024. gadā saņēmusi latviešu tulkotāja Maima Grīnberga.

ASV prezidents Baidens otrdien paziņoja, ka cer līdz nākamajai pirmdienai panākt pamieru Gazā starp Izraēlu un palestīniešu teroristisko organizāciju Hamās. Abas karojošās puses nav tik optimistiskas.

Pirmdien Jēkabpils teritorijā sākās ledus iešana Daugavā. Ūdens līmenis paaugstinājās par metru un turpināja celties arī otrdien, sasniedzot 6,16 metrus. Applūdusi Sakas sala ar trim mājām.

Ungārijas parlaments prezidenta amatā pirmdien ievēlēja līdzšinējo Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāju Tamāšu Šujoku. Prezidente Katalina Novāka atkāpās no amata pēc tam, kad bija apžēlojusi par pedofiliju notiesāto.

Latvijā Krievijas prezidenta “vēlēšanas” 17.martā notiks divos iecirkņos, kas būs izvietoti Krievijas vēstniecības telpās Rīgā, Ukrainas neatkarības ielā 2.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

ASV sankciju sarakstā iekļauts Igaunijā reģistrēts uzņēmums Gold Solution OU, jo tas vedis Eiropā ražotus darbgaldus un rezerves daļas Krievijas firmai Pumori Northwest, kā arī citiem metālapstrādes iekārtu pārdevējiem.

Lietuvā četrās nedēļās līdzekļu vākšanas kampaņā Ukrainas atbalstam savākti 8,288 miljoni eiro.

Ukrainā kritis trešais Somijas brīvprātīgais karavīrs. 21 gadu veco vīrieti pie Bahmutas nāvējoši ievainoja drona uzbrukumā.

Somijā šonedēļ līdz 2.martam notiek gaisa spēku aizsardzības mācības. Mācībās kopumā piedalās aptuveni 3800 karavīru, ieskaitot rezervistus.

Kauņas arēna Žalgiris otrdien atcēla amerikāņu dziedātājas LP koncertu 4.martā, jo dziedātāja pirmdien Instagram publicēja video, kurā viņa gozējas kapučjakā ar Krievijas karogu uz krūtīm.

Dānija, tāpat kā Zviedrija, pārtraukusi izmeklēšanu par Nord Stream sabotāžu Baltijas jūrā. Izmeklēšanu vēl turpina Vācija.

Šodien

Latgales rajona tiesā Rēzeknē notiks pirmā tiesas sēde pret biedrības Gribu palīdzēt bēgļiem pārstāvi par palīdzību patvēruma meklētājiem pie Latvijas-Baltkrievijas robežas.

Eiropas Parlamenta deputātus uzrunās cietumā mirušā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija sieva Jūlija Navaļnaja.

Pēc sliežu ceļa remonta iepriekšējā maršrutā Iļģuciems – Mīlgrāvis atsāks kursēt 5.tramvajs.

Viedokļi

Gints Jegermanis, atvaļināts vēstnieks, LU vieslektors. Eiropa bez ASV ceļavēja: Latvijas diplomātijas grūtās izvēles.

Dace RātfeldereArbor Medical korporācijas vadītāja. Zaļais kurss – tendence, kas noteiks veselības aprūpes izmaiņas nākotnē.

Paplašini apvārsni

Joku dzīšana nav tikai cilvēka privilēģija, to dara arī dažas dzīvnieku sugas.

Ak, acis, tās acis…

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +5C, apmācies, lietus, A, Z vējš 1 – 2 m/s;

accuweather 0 – +4C, apmācies, dienas otrajā pusē arī smidzinošs lietus, A – ZA, Z – ZR vējš 1 – 3 m/s;

yr +3 – +5C, apmācies, miglains un lietains, A – ZA, Z – ZR vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Skaidrīte, Skaidra, Justs