Uzbrukums Okupācijas muzejam; Navaļniju apglabās piektdien; Piedņestra prasa Maskavas aizsardzību

Hibrīdprovokācija

Trešdienas naktī pa izsistu logu Latvijas Okupācijas muzejā iemests degmaisījums. Bojāts muzeja direktores Solvitas Vības kabinets, neviens cilvēks uzbrukumā nav cietis. Muzejs darbu nepārtrauc, teica direktore. Par notikušo informēta Iekšlietu ministrija, policija sākusi kriminālprocesu. Prezidents Edgars Rinkēvičs notikušo nosauca par hibrīdprovokāciju, bet NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts norāda, ka ir noticis apzināts uzbrukums valsts simbolam.

Aicina Eiropu nebūt mīkstčauļiem

Kremļa oponents Aleksejs Navaļnijs tiks apglabāts piektdien, 1.martā, trešdien paziņoja viņa līdzgaitnieki. Navaļniju pēc atvadām Maskavas baznīcā apglabās Borisovskas kapsētā. Navaļnija atraitne Jūlija trešdien uzrunāja Eiropas Parlamenta deputātus un norādīja, ka Putinu nevar uzvarēt ar rezolūcijām un sankcijām. Eiropai cīņā ar Putina jākļūst par novatori pret šo Krievijas noziedzīgo bandu, teica Navaļnaja. Navaļnijs mira cietumā 16.februārī.

Bīstami!

Separātiskā Moldovas Piedņestras reģiona prokrieviski noskaņotais deputātu kongress trešdien pieņēma deklarāciju, kurā lēma vērsties pie Maskavas, lai tā aizsargātu no pieaugošā Moldovas spiediena. Deklarācijā teikts, ka Piedņestrā dzīvo vairāk nekā 220 tūkstoši Krievijas pilsoņu. Krievijas Ārlietu ministrija tai pašā dienā paziņoja, ka savu tautiešu aizstāvēšana Krievijai ir prioritāra. Notikumus Piedņestrā Polijas premjerministrs Donalds Tusks nosauca par bīstamiem.

IR aktuāli

Kā biatlonists Andrejs Rastorgujevs pārvarēja depresiju pēc diskvalifikācijas un kas palīdzēja ceļā uz sudraba medaļu pasaules čempionātā, stāsta Agnese Meiere.

Tiesai nodota Justīnes Reinikovas slepkavības lieta. Par meitenītes piekaušanu līdz nāvei un līķa slēpšanu apsūdzēts tēvs un pamāte. Kas īsti notika pērn Latgalē, stāsta Baiba Litvina.

Ģenerālprokurors liek Rīgai atjaunot īpašumtiesības uz zemi pie lidostas, kuru tā pārdevusi par 5,7 miljoniem. Koalīcijā nav balsu šā lēmuma izpildei. Kas draud Rīgai, pēta Ieva Jakone.

Vēl

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, iespējams, piedāvājis kukuli citai valsts amatpersonai, trešdien informēja KNAB. Kriminālprocess neesot saistīts ar Vaivoda darba pienākumiem. Taču Rīgas dome Vaivodu amatā neatjaunos.

Ukrainas spēki trešdien paziņoja, ka desmit dienās notriekuši 10 Krievijas kara lidmašīnas.

Trešdien meteorologi izsludināja plūdu sarkano brīdinājumu Daugavas posmā starp Jēkabpili un Pļaviņām, kur strauji kāpis ūdens līmenis.

Pērn vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1537 eiro. Salīdzinājumā ar 2022.gadu mēneša vidējais atalgojums palielinājās par 164 eiro jeb 11,9%.

Mārupes novada domes deputāti trešdien atbalstīja Mārupes atdalīšanu no Babītes un iesniegs Saeimai priekšlikumu par abu novadu nodalīšanu.

Latvijas Pasts līdz aprīlim izstrādās jauno nodaļu konceptu. Līdz tam pasta reforma ir apturēta, neviena šobrīd strādājoša pasta nodaļa netiks slēgta, trešdien informēja uzņēmuma valde un padome.

Starptautiskā operācijā tiesībsargi otrdien Itālijā, Latvijā un Lietuvā aizturēja 18 personas. Divi galvenie aizdomās turamie Lietuvas finanšu institūcijā esot atmazgājuši aptuveni divus miljardus eiro caur čaulu uzņēmumu tīklu.

Šodien

Augstākās tiesas plēnums izvēlēsies tiesnešu virzīto kandidātu Satversmes tiesas tiesneša amatam.

Saeima lems, vai komisijām nodot grozījumus Ceļu satiksmes likumā, lai liegtu Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē Latvijā.

Viedokļi

Ieva Plūme, Latvijas Reto slimību alianses valdes locekle. Reto slimību plāns – lasāmviela vai rīcība?

Paplašini apvārsni

Kā poļu oftalmologs Zamenhofs izdomāja mākslīgu valodu esperanto un kas no tās ir dzīvs šodien.

Kur tas atrod tik daudz naudas?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +3C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, DR, D – DA vējš 3 m/s;

accuweather +1 – +4C, apmācies, R – DR, D vējš 3 – 4 m/s;

yr +2 – +5C, apmācies, R – DR, D vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu šodien neviens nesvin

Vārda dienu šodien neviens nesvin