Ukraiņi notriekuši vēl trīs lidmašīnas; plūdu draudi Pļaviņās; Rēzeknē samazinās izdevumus

Lidmašīnkritis

Ukraina diennakts laikā notriekusi trīs Krievijas iznīcinātājus bumbvedējus Su-34, ceturtdien pavēstīja bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis. Ukraina 12 pēdējās dienās ir iznīcinājusi jau 13 Krievijas lidmašīnas, to skaitā “lidojošo radaru” A-50. ASV Aizsardzības departaments ceturtdien informēja, ka varētu izlietot palīdzībai Ukrainai aptuveni 4 miljardus dolāru no iekšējām rezervēm. Argentīnas prezidents Havjers Milejs ceturtdien paziņoja, ka rīkošot Dienvidamerikas valstu vadītāju sanāksmi Ukrainas atbalstam. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien uzrunā Federālajai sapulcei aizstāvēja uzbrukumu Ukrainai, nodēvēja par “murgiem” brīdinājumus par Krievijas nodomiem uzbrukt arī citām Eiropas valstīm un kārtējo reizi piedraudēja Rietumiem ar kodolraķetēm.

Paliek sarkanais

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ceturtdien evakuēja sešus cilvēkus no applūdušajām teritorijām Jēkabpils novadā. Sarkanais brīdinājums teritorijai pie Zeļķiem un Pļaviņām ceturtdien pagarināts līdz piektdienai.

Izkustējušies

Rēzeknes pilsētas dome ārkārtas sēdē ceturtdien nolēma samazināt budžeta izdevumus. Valdības koalīcija pirmdien vienojās rosināt Rēzeknes domes atlaišanu, ja tā nespēs sakārtot savas finanses, taču pēc tam iecelt administratorus, nevis rīkot pirmstermiņa vēlēšanas.

IR aktuāli

Vai cilvēktiesību aktīvistu iebiedēšanai? Alise Zita Zeidaka sarunājās ar Ievu Raubiško, kuru tiesā kā nelikumīgas robežšķērsošanas organizētāju.

Benksija kaimiņš. Darina Rogačuka apmeklēja krievu raķetes sagrautu māju Horenkas ciematā netālu no Kijivas, kurā sienu joprojām rotā britu mākslinieka Benksija gleznojums.

Vēl

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, kuru pirmdien aizturēja KNABvarētu būt iesaistīts tā dēvētajā lidostas zemes lietā, ceturtdien ziņoja LTV.

KNAB ceturtdien informēja, ka ir nodevis prokuratūrai kriminālprocesu par, iespējams, sistemātisku kukuļošanu Ropažu novadā un prasa apsūdzēt četras amatpersonas, divus firmas pārstāvjus un vienu fizisku personu.

Pēc septiņus gadus ilgušās rekonstrukcijas ceturtdien atklāts atjaunotais Jaunā Rīgas teātra ēku komplekss.

Rīgas pilsētas tiesa ceturtdien pilnībā attaisnoja bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli (Par!Covid-19 vakcīnu iepirkuma lietā.

Valsts kontrole ceturtdien informēja, ka ir pieņēmusi lēmumu revīzijā par bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajiem lidojumiem un publicēs to 15. martā, ja līdz tam Valsts kanceleja to nebūs apstrīdējusi.

Gazas joslā ceturtdien drūzmā pie humānās palīdzības kravām nogalināti vairāk nekā 100 palestīnieši.

Dabasgāzes patēriņš Latvijā sarucis par 7%Conexus peļņa pērn augusi līdz 16,2 miljoniem eiro, ceturtdien informēja uzņēmums.

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien svītroja no Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieteiktā partijas Apvienība jaunlatvieši deputātu kandidātu saraksta Aivi Vasiļevski, kas ir bijis sodīts par smagu vai sevišķi smagu noziegumu.

Šodien

Notiek Latvijas Universitātes rektora vēlēšanas.

Satversmes tiesa rīko starptautisku konferenci Konstitucionālo tiesu loma Eiropu vienojošo kopējo vērtību konkretizācijā.

Rīgas pilī notiek diskusija par enerģētikas nozares un rīcībpolitikas ilgtermiņa attīstību Latvijā.

Viedokļi

Arunas MickeviciusBite Latvija ģenerāldirektors. Satversmes tiesas lēmums var radīt nozīmīgas pārmaiņas telekomunikāciju nozarē

Irina RozenšteinaEllex Kļaviņš darba tiesību prakses grupas vadītāja, Madlena DrozdovaEllex Kļaviņš vecākā nodokļu konsultante. Jaunas iespējas darbinieku piesaistei un motivēšanai

Šonedēļ "Šķiltavā"

Rīgas domes jaunie skandāli. Krievijas pasūtītais huligānisms. Vēršas pret cilvēktiesību aizstāvi. Spriež Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

1. martā Līvānu novada kultūras centrā notiks sarunu vakars Krauze pret Krauzi.

1. martā Vidzemes koncertzālē Cēsis dziedās Helado Negro.

2. martā Nacionālajā mākslas muzejā atklās gleznotājas Aijas Jurjānes izstādi Karalienes virtuves.

6. martā Latvijas Nacionālā teātrī notiks iestudējuma Heda Gablere. Atgriešanās pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Kad burkāni bija balti, bet banāni nebija ēdami. Kādi savvaļā bija daži pašlaik ikdienišķi augļi un dārzeņi.

Nīlzirgi pret krokodilu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +6C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, DA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +2 – +10C, daļēji saulains, DA vējš 5 m/s;

yr +3 – +8C, apmācies, brīžiem saulains, DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin

Piektdien – Ilgvars, Ivars

Sestdien – Laila, Lavīze, Luīze

Svētdien – Marts, Tālavs, Tālis