Ukrainas premjerministrs Rīgā; ST piebremzē azartspēļu ierobežošanu; sāk LTV un LR apvienošanu

Līdz uzvarai

Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs ceturtdien bija ieradies vizītē Latvijā. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs viņam apliecināja, ka Latvija atbalstīs Ukrainu līdz tās uzvarai. Premjerministre Evika Siliņa (JV) pēc sarunas ar Šmihaļu informēja, ka Latvija šogad nosūtīs Ukrainai dronus 10 miljonu eiro vērtībā un turpinās sniegt tai politisku, militāru un finansiālu atbalstu. Latvijas militārais atbalsts Ukrainai trīs nākamajos gados plānots 0,25% apmērā no IKP. ASV Pārstāvju palātā balsojums par palīdzību Ukrainai varētu notikt ne ātrāk par aprīļa vidu, ceturtdien ziņoja Bloomberg. Vismaz pieci cilvēki nogalināti naktī uz ceturtdienu notikušajos Krievijas dronu uzlidojumos Harkivas dzīvojamiem rajoniem.

Precīzāk, lūdzu!

Ierobežojums visā Rīgā organizēt azartspēles neatbilst Satversmei, ceturtdien nosprieda Satversmes tiesa. Pašvaldība nav pamatojusi, kāpēc azartspēļu organizēšana ir aizliegta vietās, kur ir paredzēta komercdarbība, ST norāda. 2019. gadā ST atzina, ka Satversmei atbilst Rīgas domes lēmums likvidēt 42 spēļu zāles, kuras atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā. 2023. gadā dome nolēma piecu gadu laikā slēgt visas azartspēļu zāles, kuras neatrodas četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās. Azartspēļu rīkotāji šo lēmumu apstrīdēja ST. Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV) ceturtdien teica, ka dome meklēs juridiski korektu veidu, kā panākt “to pašu rezultātu”.

Process sākts

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ceturtdien nolēma sākt valsts kapitālsabiedrību Latvijas Radio un Latvijas Televīzija apvienošanas procesu, lai izveidotu SIA Latvijas Sabiedriskais medijs, kas sāktu darbu 2025. gada 1. janvārī. Janvārī Saeima atbalstīja sabiedrisko mediju apvienošanu no 2025. gada. 3. februārī stājās spēkā grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas nodrošina tiesisku pamatu apvienota sabiedriskā medija izveidošanai un darbībai.

IR aktuāli

Stūra māja pārdošanā. Kādus riskus tas rada vēstures mantojumam, Ievai Jakonei stāstīja Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība.

Piekauts skolā! Gunita Nagle analizē, kā skolēna piekaušana pērn Ķekavā lika sabiedrībai sarosīties un valdībai mainīt noteikumus par drošību skolās.

Straumes un mirāžas. Izrāde Sapņu tulkotāju sekta ir kā Jaunā Rīgas teātra pašportrets, vērtē Edīte Tišheizere.

Vēl

Jaunā Vienotība varētu virzīt pašreizējo tieslietu ministri Inesi Lībiņu-Egneri ārlietu ministra amatam, kas būs vakants pēc Krišjāņa Kariņa demisijas 10. aprīlī, ceturtdien ziņoja LTV.

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā Inga Tuhbatova, kura Saeimas vēlēšanās kandidēja vienā sarakstā ar Aldi Gobzemu, ceturtdien neieradās Rīgas rajona tiesā, kur bija jāsāk krimināllietas izskatīšanu, un viņu uz tiesu vedīs piespiedu kārtā.

Valsts policija ceturtdien informēja, ka 28. martā ir aizturējusi 2002. gadā dzimušu jaunieti par kara noziegumu slavināšanu un viņam piemērots apcietinājums.

Četrās valstīs ceturtdien aizturēti 22 cilvēki saistībā ar aizdomām par 600 miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības Covid-19 pandēmijas seku pārvarēšanas fonda.

Igaunijas valsts iestādes ceturtdien paziņoja, ka kiberuzbrukumā aptieku tīklam Apotheka februārī nozagti simtiem tūkstošu klientu datu.

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien reģistrēja pirmos trīs kandidātus prezidenta vēlēšanām maijā – pašreizējo prezidentu Gitanu Nausēdu, premjerministri Ingrīdu Šimonīti un Brīvības partijas pārstāvi Daiņu Žalimu.

Naktī uz piektdienu Torņakalnā slēgs transporta un gājēju satiksmi pa viaduktu pār dzelzceļu Altonavas ielā posmā no Tēriņu ielas līdz Ojāra Vācieša ielai. Pārvadam konstatēta iespējama bīstama deformācija.

Šodien

Satversmes tiesa izskata lietu par normām, kuras noteic izglītības iegūšanu privātās izglītības iestādēs tikai valsts valodā.

Tiešsaitē notiek paneļdiskusija Eiropas veselības Savienība: Quo vadis?.

Valdlaučos notiek 32. Starptautiskā lauksaimniecības biznesa izstāde Pavasaris 2024.

Viedokļi

Bernhards Maļinovskis, finanšu un biznesa stratēģijas konsultants, namu apsaimniekošanas jomas eksperts. Risinājums namu siltināšanas projektiem Rīgā – procentu maksājumu segšana

Jānis Aizbalts, SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs. E-atkritumu slogā – kā no tā izbēgt?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Bailes ir Putina ierocis. Ko darīt ar Stūra māju? Marijas klusuma režisors neklusē. Spriež Laura Dumbere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

5. un 6. aprīlī kultūrvietā Hanzas perons notiks dejas izrādes Pāru terapija pirmizrāde.

5. un 8. aprīlī Lielajā ģildē un 7. aprīlī koncertzālē Latvija Ventspilī skanēs LNSO, koris Latvija un Mālera Otrā.

No 5. aprīļa līdz 21. septembrim Nacionālajā bibliotēkā var apskatīt Kriša Salmaņa izstādi Bezdarbības māktie ziloņi.

10. aprīlī Jaunajā Rīgas teātrī notiks iestudējuma Melnais gulbis pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Par ko cilvēki smējās pirms tūkstošiem gadu? Pieci no senākajiem zināmajiem jokiem.

Haizivs norij videokameru

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +7C, apmācies, lietus, DA – DR vējš 4 – 7 m/s;

accuweather +4 – +9C, apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s

yr +1 – +8C, apmācies, lietus, DA – DR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin

Piektdien – Aivija, Vija, Vidaga

Sestdien – Dzinta, Zinta, Filips, Vīlips, Dzintis

Svētdien – Helmuts, Zina, Zinaīda