Ukraiņi uzbrūk tālu Krievijas iekšzemē; norāda, kādam būt ārlietu ministram; nogalina humānās palīdzības sniedzējus

Zelenskis samazina mobilizācijas vecumu

Ukrainas droni otrdien uzbruka Krievijas sastāvā esošās Tatarstānas pilsētām Jelabugai, kur atrodas Krievijas dronu ražotne, un tuvumā esošai Ņižņekamskai, kur ir naftas pārstrādes uzņēmums. Jelabugā cietuši 12 cilvēki. Ukraiņu dronu uzbrukums veikts vairāk kā 1000 km attālumā no abu valstu robežas. Ukrainas prezidents Zelenskis otrdien parakstīja likumu par mobilizāciju, kurā mobilizācijas vecums samazināts no 27 līdz 25 gadiem. Hāgā otrdien notika starptautiska konference, kurā Ukrainas un Nīderlandes valdības apsprieda kara noziegumu izmeklēšanas gaitu. Baltkrievija otrdien sāka militārās mācības Grodņas un Gomeļas apgabalos, kas robežojas ar Ukrainu, Lietuvu un Poliju.

Saeima nekavēsies

Ārlietu ministra kandidātam jābūt ar izpratni par ārpolitiku un politiskajiem procesiem, otrdien pēc tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Par to viņš trešdien runās ar premjerministri Eviku Siliņu (JV). Prezidents guvis pārliecību, ka Saeima nekavēsies ar ministra apstiprināšanu. Ārlietu ministrs Kariņš 28.martā pēc tikšanās ar Siliņu paziņoja, ka atkāpsies no ārlietu ministra amata. Jaunā Vienotība pagaidām nav nosaukusi amata kandidātu.

Septiņu nāve

Izraēlas premjerministrs Netanjahu otrdien atzina, ka Izraēlas bruņotie spēki veica triecienu Gazas joslā, kurā nogalināti septiņi humānās palīdzības organizācijas pārstāvji. Organizācija World Central Kitchen Gazas joslas ziemeļos bija nogādājusi palīdzības kravu. Nogalināti seši palīdzības misijas darbinieki ārzemnieki un viņu šoferis palestīnietis.

IR aktuāli

Autosportisti Mārtiņš Dzenītis un Ali Jansons radījuši militāro 4×4 spēkratu un nebaidās to saukt par labāko savā klasē. Divi prototipi gatavi, ražošanu varētu sākt gada laikā, viņi stāsta Ilzei Šķietniecei.

Jaunākajā pasaules laimes ziņojumā Latvija ierindojas 46.vietā, atpaliekot no Lietuvas un Igaunijas. Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks Laurai Dumberei skaidro, cik grūti izmērīt laimi.

Kā desmit okupācijas gadi mainījuši Krimu, kāpēc par Krimas atbrīvošanu cīnās 28 gadus vecais Ukrainas Bruņoto spēku seržants Andrijs Šadrins, stāsta Anastasija Ringis.

Vēl

Rīgas pilsētas tiesa otrdien nolēma atsākt tiesas izmeklēšanu bijušā Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča kukuļošanas krimināllietā. Vaškevičs kopš 2011.gada dzīvo Austrijā.

Rīgas dome rīkos iedzīvotāju informēšanas kampaņu un 8 semināru ciklu par civilo aizsardzību. Kampaņa sāksies 10.aprīlī ar semināru par Rīgas civilās aizsardzības plānu, evakuāciju, drošām patvēruma vietām.

Valsts vides dienesta vadītāja amatā valdība otrdien apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierēdni Andri Ķēniņu.

Valsts drošības dienests martā izbeidzis kriminālprocesu par iespējamu sankciju pārkāpšanas mēģinājumu, kad izsolē tika pārdots miljardierim Pjotram Avenam un Jurija Šeflera uzņēmumam piederošais helikopters.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju līdz šāgada 1.jūlijam pievienos Rīgas Stradiņa universitātei, otrdien lēma valdība.

Valsts kontrole un bijusī darbiniece Līga Krapāne (LPV) noslēdza administratīvo līgumu un vienojās izbeigt 2021.gadā sākto tiesvedību par Krapānes darba zaudēšanu.

Zelta cena otrdien sasniedza jaunu rekordu – 2266,85 dolārus par unci.

28.martā par nelikumīgu valsts robežu šķērsojušu astoņu cilvēku pārvadāšanu policija Krāslavas novada Ezernieku pagastā aizturēja Baltkrievijas pilsoni.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Somijā Helsinku piepilsētas skolā Vantā otrdien kāds 12 gadus vecs audzēknis nošāvis vienu skolēnu, ievainoti vēl divi bērni.

Baltkrievijas kokmateriāli joprojām tiek ievesti Lietuvā un citās ES valstīs, apejot Rietumu sankcijas, izpētījuši baltkrievu un poļu žurnālisti.

Igaunijas aisardzības spēki plāno iepirkt 18 franču ražojuma haubices CAESAR.

Igaunijā 110 gadu vecumā pirmdien mirusi valstī vecākā iedzīvotāja Otilija Armilde Tinnuri.

Zviedrijas meteodienests otrdien brīdināja par stipru vēju un sniegputeni valsts centrālajā un dienvidu daļā. Prognozes liecināja pat par 30 cm dziļu sniegu dažos rajonos.

Šodien

Jelgavas novada dome lems par ierosinājumu no amata atbrīvot pašvaldības priekšsēdētāju Madaru Lasmani (Latvijas attīstībai).

Lielo pilsētu asociācija organizē konferenci “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija 2027”.

Āgenskalna tirgus koprades virtuvē Vācijas, Austrijas un Šveices vēstnieki atklās vācu valodas mēnesi un gatavos katras valsts tradicionālos ēdienus

Viedokļi

Ēriks Lingebērziņš, Anna Medne, biznesa augstskolas Turība docētāji. Darbaspēka problēmu tūrismā var risināt ātri un efektīvi.

Indra Kažoka, Valmieras Valsts ģimnāzijas programmēšanas skolotāja. Nākotnes skola ir jau šodien.

Paplašini apvārsni

Ķīniešu ektrēmais tilts

Šis vanšu tilts pāri Dandongas upes kanjonam var izturēt pat 45 tonnas smagu kravas auto.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +7C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R, Z – ZR vējš 4 – 8 m/s;

accuweather -1 – +5C, apmācies un vēss, vējains dienas otrajā pusē, Z – ZR vējš 4 – 9 m/s;

yr +2 – +8C, apmācies, nokrišņi, R, Z – ZR vējš 4 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Daira, Dairis, Daiva, Daivis