IR Svarīgākais • IR.lv

Ukrainai sūtīs vairāk ieroču; uz Saeimu startē 19 saraksti; virza deklarāciju par Krieviju kā teroristisku valsti

'Azov' pulks Krievijā - teroristi

Pirmdien ASV paziņoja par jaunu ieroču sūtījumu Ukrainas spēkiem 550 miljonu dolāru vērtībā. Paredzēts vairāk munīcijas raķešu sistēmām HIMARS un artilērijai. Kopējā ASV militārā palīdzība Ukrainai sasniegusi vairāk nekā 8,8 miljardus dolāru. Krievija otrdien apsūdzēja ASV tiešā Ukrainas kara līdzdalībā, jo ASV esot nodevušas izlūkinformāciju par mērķiem Ukrainas spēkiem. ASV noraidījušas Krievijas apsūdzības. ASV Kara izpētes institūts ziņo, ka Krievija pārsviež karaspēku no Doneckas apgabala ziemeļiem uz Zaporižjas apgabalu un aptur uzbrukumu Slovjanskai. Krievijas Augstākā tiesa otrdien atzina pulku Azov par teroristisku organizāciju. 16.maijā Krievijas gūstā no Mariupoles rūpnīcas Azovstaļ nonāca vairāk nekā 2500 Ukrainas karavīru, taču ne visi bija no Azov.

Pieteikti 1832 kandidāti

Otrdien beidzās 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana CVK. Iesniegti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Tas ir lielākais sarakstu skaits kopš 2006.gada 9.Saeimas vēlēšanām. Otrdien kandidātu sarakstus CVK iesniedza partija Apvienība LatvijaiKristīgi progresīvā partija un partija Vienoti Latvijai.

Būs jābalso parlamentam

Saeimas Ārlietu komisija otrdien vienbalsīgi pieņēma paziņojumu, ar kuru Krievija atzīta par teroristisku valsti. Tas vēl jāapstiprina parlamentam. Paziņojuma projektā Ārlietu komisija atgādina par Krievijas spēku konsekvento vēršanos pret Ukrainas civiliedzīvotājiem, uzsver Krievijas kara taktikas amorālo un prettiesisko dabu, plaši izmantojot nežēlīgus, neprecīzus ieročus. Komisija norāda, ka Latvija Krievijas rīcību Ukrainā atzīst par mērķtiecīgu genocīdu pret ukraiņu tautu.

IR aktuāli

Zane Embrekte maijā no nedzirdīgo olimpiskajām spēlēm Brazīlijā atbrauca ar trim medaļām — divām zelta un vienu sudraba. Kā viņai tas izdevās?

Straupes uzņēmums SIA Straubek Furniture pašlaik ir viens no lielākajiem masīvkoka mēbeļu ražotājiem Latvijā. Kas ir viņu dzinējspēks?

Vēl

ASV bezpilota lidaparāta triecienā Afganistānā svētdien nogalināts Al Qaeda līderis Aimans al Zavahiri. Viņš kopā ar Osamu bin Ladenu izplānoja 11.septembra uzbrukumus un bija viens no ASV meklētākajiem teroristiem.

ASV Pārstāvju palātas spīkere Pelosi otrdien ieradās vizītē Taivānā, ko Ķīna uzskata par savu teritoriju. Ķīna brīdināja, ka ASV spēlējas ar uguni.

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 1705 inficētie ar Covid-19. Miruši trīs cilvēki.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons melnajā sarakstā iekļāvis organizētajā noziedzības vidē zināmu Krievijas pilsoni Romānu Osipjanu. Viņš bijis spiegošanā apsūdzētā kādreizējā SAB darbinieka Aigara Sparāna “kontakts”.

Par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, otrdien informēja teātra direktors Jānis Vimba.

Tiesa lēmusi, ka bijušais eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins pērn neprecīza darba līguma dēļ nelikumīgi atbrīvots no darba Valsts Darba inspekcijā. Strukturālu izmaiņu dēļ viņu gan darbā neatjaunošot.

CVK otrdien reģistrēja Latvijas vīru biedrības atkārtoti iesniegto likumprojektu parakstu vākšanai referenduma ierosināšanai par Satversmes grozījumiem par ģimenes definīciju. Iepriekšējā 12 mēnešus ilgajā parakstu vākšanā neizdevās savākt nepieciešamo skaitu.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lietuva būvēs trīs jaunas militārās pilsētiņas, otrdien paziņoja Lietuvas Aizsardzības ministrija. Tās atradīsies Šilales rajonā, Viļņas rajonā un Šauļos.

Igaunija pirmdien legalizēja migrantu aizturēšanu uz robežas un raidīšanu atpakaļ masu migrācijas radītās ārkārtējās situācijās.

Helsinku policija sākusi izmeklēšanu par pagājušajā nedēļā notikušo kiberuzbrukumu ziņu aģentūrai STT. Iespējams, ka notikusi arī datu noplūde.

Zviedrija Baltijas jūrā ielaidusi miljoniem mencu mazuļu, lai atjaunotu ekoloģisko līdzsvaru.

Norvēģijā jūlijā noslīkuši 14 vīrieši un viena sieviete. Kopā šogad valstī noslīkuši 48 cilvēki, ziņo Norvēģijas jūras glābšanas dienests.

Šodien

Ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) oficiālā vizītē apmeklēs Austrāliju un Jaunzēlandi, Kanberā atklās Latvijas vēstniecību.

Centrālā statistikas pārvalde informēs par rūpniecības produkciju šā gada jūnijā (LETA).

No šīs dienas līdz 26.augustam topošie RTU studenti gan elektroniski, gan klātienē varēs parakstīt studiju līgumus.

Viedokļi

Kārlis Kangeris, Publiskās atmiņas centra valdes priekšsēdētājs, Dr. histPar rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu.

Inna SolomatinaDynatech cilvēkresursu vadītāja. Darba tirgus Latvijā ir praktiski izsmelts.

Paplašini apvārsni

Vai pērtiķu bakām ir kaut kas kopīgs ar pērtiķiem un kāpēc tās izplatās?

Vai dzirdat, kā līksmo viņa sirds?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +22C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, D – DR, D – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +16 – +24C, saule un nedaudz mākoņu, D – DR, D – DA vējš 2 – 4 m/s;

yr +16 – +26C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR, D – DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Augusts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu