No Odesas izbrauc pirmais graudu kuģis; apcietina bijušo Rīgas domes deputātu; sasprindzinājums Kosovā

Krievija liedz iebraukt 39 britiem

No Odesas ostas pirmdienas rītā ceļā devās pirmais kuģis ar labības kravu, kopš starptautisko vienošanos parakstīšanas par labības eksporta atsākšanu no Ukrainas. Kuģis ved 26 000 tonnu kukurūzas uz Libānu. Ukrainas spēki līdz pirmdienai bija atbrīvojuši 46 ciemus Hersonas apgabalā, ziņo apgabala vadība. Krievijas raķetes trāpījušas Mikolajevas slimnīcā. Ukraina no ASV saņēmusi vēl četras raķešu artilērijas sistēmas HIMARS un pirmo Vācijas sistēmu MARS-II sūtījumu, pirmdien paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs. Krievija aizliegusi iebraukt valstī 39 britu politiķiem, biznesmeņiem un žurnālistiem. To skaitā ir arī bijušais premjerministrs Deivids Kamerons, GuardianBBCSunday TimesEconomistDaily Telegraph un Sky News žurnālisti.

Sadarbojies ar Kremli

Valsts drošības dienests aizturēja un tiesa pirmdien apcietināja bijušo Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu aizdomās par Krievijas noziegumu pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem publisku atbalstīšanu un starptautisko sankciju pārkāpšanu. Viņš izpaudies Krievijas propagandas resursos, izplatījis dezinformāciju par Latviju un tās sabiedrotajām valstīm, kā arī sadarbojies ar ES sankciju sarakstā iekļautu personu. Pankratovs Rīgas domē ievēlēts 2009.gadā no partiju apvienības Saskaņas centrs, pašvaldībā darbojies vairākus gadus. 2019.gadā kandidējis Eiropas parlamenta vēlēšanās Rīcības partijas sarakstā.

Atliek jauno kārtību

Kosovas valdība pirmdien pēc konsultācijām ar ASV un ES līdz 1.septembrim atlika jauno prasību, kas liktu Kosovā dzīvojošiem serbiem nomainīt Serbijas auto numurus ar Kosovas numuriem. Noteikumiem bija jāstājas spēkā pirmdienas naktī. Svētdien serbi, kas dzīvo Kosovas ziemeļos, ar smago tehniku bloķēja ceļus, kas ved uz Serbijas robežas kontrolpunktiem. ES uzaicinājusi Kosovu un Serbiju uz krīzes sarunām Briselē. Kosovā izvietotie NATO vadītie miera uzturēšanas spēki paziņojuši, ka ir gatavi iejaukties, ja reģionā būs apdraudēta stabilitāte.

IR aktuāli

Kā Vladimirs Špaks, kas līdz Ukrainas kara sākumam dzīvoja ciematā netālu no Mariupoles, izgāja Krievijas filtrācijas nometni un aizbēga uz Kipru.

Klimatologs Edgars Maļinovskis skaidro, kā rodas karstuma viļņi un kādas ir klimata prognozes Latvijai turpmākajā simtgadē.

Vēl

Pēdējās trijās dienās Latvijā reģistrēti 2605 Covid-19 inficētie, saņemti četri ziņojumi par mirušajiem. 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 948,9.

NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš pirmdien pavēstīja, ka NEPLP apraides atļauju Latvijā izsniegusi tikai vienai Krievijas televīzijai – TV Rain jeb Doždj.

Augstskola RISEBA nolēmusi lauzt telpu nomas līgumu ar Rīgas bērnu TV akadēmiju Academy KidsTV, kas jūlijā devās uz Baltkrieviju intervēt diktatoru Lukašenko.

Pirmdien CVK 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniedza partija Suverēnā vara, partija Tautas varas spēks un Tautas kalpi Latvijai.

No pirmdienas veikalu plauktos visiem dzērienu iepakojumiem, kas iekļauti depozīta sistēmā, jābūt marķētiem ar depozīta zīmi – beidzies pārejas periods.

Pirmdien sākās Vidzemes šosejas pārbūve posmā no Sēnītes līdz Siguldai. Tā turpināsies līdz nākamā gada rudenim.

Ultramaratonists Arvis Sprude Ginesa pasaules rekordam pieteicis savu braucienu – 7 dienās uz velosipēda ik dienu nobraukti vidēji 508 km, kopā pieveikti 3559 km.

27.jūlijā 71 gada vecumā miris latviešu valodnieks, terminologs, pedagogs un tulkotājs Juris Baldunčiks.

Šodien

Saeimas Ārlietu komisija skatīs paziņojumu, kurā Krievija atzīta par teroristisku valsti.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija spriedīs par finansējuma pārdali, palielināšanu un sadalījuma izmaiņām.

Ekonomikas ministre Indriksone sasaukusi Tautsaimniecības padomes ārkārtas sēdi par enerģētiskās neatkarības stiprināšanu.

Viedokļi

Agnese BucenieceSwedbank galvenās ekonomistes Latvijā v.i. Viens solis līdz ekonomikas recesijai.

Zane Driņķe, biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne. Izglītība kā praktiski pielietojams kompass.

Paplašini apvārsni

Ja izprot fizikas likumus

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +23C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +13 – +24C, silts un jauks laiks, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +15 – +26C, atspīdēs saulīte, R – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Normunds, Stefans