IR Svarīgākais • IR.lv

Rosinās pārbaudes uz robežas; Ukraina Oleņivkas slaktiņā apsūdz Krieviju; Vācija gatavojas Covid

Zem lupas - triju valstu pilsoņi

Iekšlietu ministrija rosinās valdībai pieņemt grozījumus noteikumos, kas paredz pastiprināti pārbaudīt Latvijā ieceļojošos Krievijas, Baltkrievijas un Kamerūnas pilsoņus. Plānots, ka šo valstu pilsoņiem tiks veikta papildu pārbaude, lai izvērtētu, vai ārzemnieka ieceļošana neradīs draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai. Krievijas un Baltkrievijas iekļaušana sarakstā tiek pamatota ar drošības apsvērumiem, bet Kamerūnas iekļaušana ar faktu, ka pēdējos gados palielinās Kamerūnas pilsoņu iesniegto ilgtermiņa vīzu pieteikumu skaits.

10 miljoni bēgļu gaitās

Ukraina paziņojusi, ka 53 Azov pulka karagūstekņu nogalināšana pagājušajā nedēļā Oleņivkas ieslodzījuma vietā bijusi Kremļa specoperācija. Tajā bijuši iesaistīti Vagner algotņi. Ukrainas secinājumi balstās satelītuzņēmumos un pārtvertās telefonsarunās. ANO atomenerģijas aģentūra trešdien paziņoja, ka Zaporižjes AES, kas nonākusi krievu iebrucēju rokās, netiek starptautiski kontrolēta. ANO vēsta, ka kopš Ukrainas kara sākuma valsti atstājuši vairāk nekā 10 miljoni cilvēku. Lielāko daļu bēgļu uzņēmušas kaimiņvalstis. Pirmais no Odesas ostas izbraukušais graudu kuģis otrdienas vakarā sekmīgi Turcijas ūdeņos izgājis kontroli un varēs doties tālāk uz Libānu.

Atgriezīsies maskas

Vācijas valdība trešdien paziņoja par jauniem Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem rudenī un ziemā. Maskas lidmašīnās, tālsatiksmes vilcienos un autobusos Vācijā būs obligātas no oktobra līdz aprīļa sākumam. Noteikumi vēl jāapstiprina parlamentam. Latvijā pēdējā diennaktī reģistrēti 1775 Covid-19 inficētie, viens cilvēks miris.

IR aktuāli

Īsi pirms kara sākuma Vjačeslavs Golovčenko tika atzīts par labāko jauno agronomu Ukrainā. Viņš zina, ko nozīmē audzēt maizi kara laikā un kas šobrīd notiek ar Ukrainas lauksaimniecības nozari.

Jūnija beigās Latvijā ieradās pretgaisa aizsardzības sistēma NASAMS. Ekskluzīva reportāža no Lielvārdes, kur spāņu karavīri un pretgaisa sistēma sargā mūsu debesis.

Kritiski sliktā stāvoklī ir meži un pļavas, bet vislabākajā — purvi, alas un atsegumi, secināts Latvijā pirmo reizi veiktajā dabas skaitīšanā. Kāpēc atbildīgā ministrija nesteidz situāciju uzlabot?

Vēl

Austrālijā, Kanberā trešdien oficiāli atklāta Latvijas vēstniecība.

Pētījumu firmas SKDS jūlijā veiktā aptauja liecina, ka populārākā partija ir Jaunā Vienotība – 8,8%, kurai seko Nacionālā apvienība (7,5%) un Saskaņa (7,3%).

Labklājības ministrija ierosinājusi pabalstus apkures sezonā maksāt no 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim. Par to vēl jālemj valdībai.

ASV Pārstāvju palātas spīkere Pelosi Taibejā trešdien tikās ar Taivānas prezidenti. Spīkeres vizīte saniknoja Ķīnu, kas tāpēc plāno rīkot militārās mācības salas tuvumā. Pelosi bija augstākā ASV amatpersona, kas apmeklēja Taivānu 25 gadu laikā.

Jūlijā policija nodeva prokuratūrai divus kriminālprocesus par vakcinācijas sertifikātu viltošanu. Abos gadījumos tas noticis privātās medicīnas iestādēs Rīgā.

Trešdien Lietuvā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums, bet Kalifornijā, ASV, slimības sakarā izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Izraēlas Veizmana institūta zinātnieki no peļu cilmes šūnām pirmoreiz pasaulē radījuši mākslīgo embriju.

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders trešdien apstiprinājis, ka pagājušajā nedēļā Maskavā ticies ar Krievijas prezidentu Putinu. Pirms tam viņš apgalvoja, ka Krievijā atrodas atvaļinājumā.

Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā ieviesti pirmie pašapkalpošanās termināļi, kuros pacienti varēs reģistrēt vizīti un samaksāt par to.

Šodien

Rīgas domes vadība informēs par pieminekļa demontāžu Uzvaras parkā.

Sakarā ar Rail Baltica Gogoļa ielas pārvada būvniecību būs pārmaiņas gājējiem un satiksmes dalībniekiem.

Latvijas Dabas fonds Vakarbuļļu pļavās Rīgā rīko pļavas augu sēklu vākšanas meistarklasi.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kāpēc Parīzes ūdenskrātuvēs noslīcinātus visvairāk atrod velosipēdus?

Zemes bumba kļūst par uguns bumbu

Vulkāna izvirdums no drona skatpunkta.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +26C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +17 – +27C, silts un mitrs, D – DA vējš 3 – 4 m/s;

yr +18 – +27C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Romāns, Romualds, Romualda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu