Testiem būs divas rindas; Čehijā stingra karantīna; septiņus tiesās par skolotāja slepkavību

Atkārtots melnais “rekords”

No nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks tikai tiem, kurus uz testu nosūtīs ģimenes ārsts vai cits speciālists. Uz testiem būs divas rindas – viena ar, otra bez ārsta nosūtījuma. Šis ierobežojums būs spēkā līdz 8.novembrim, lai vispirms pārbaudītu iespējami slimos. Latvijā trešdien reģistrēti 188 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, kas ir tikpat daudz kā pagājušajā piektdienā. Kopā inficējušies – 3797, miruši 48 cilvēki. Slimnīcās ārstējas 79 cilvēki, seši no tiem smagā stāvoklī. Karantīnā atrodas ministrs Juris Pūce (A/P), kurš bijis saskarsmē ar Covid-19 pozitīvu cilvēku. Saslimuši 10 Latvijas Radio kora dziedātāji, tāpēc atcelti koncerti. Lietuvā trešdien miruši divi ar Covid-19 saslimušie un 311 inficējušies. Saslimušo skaits palielinās arī Igaunijā, kur bija 44 jauni Covid-19 gadījumi.

No mājām tikai uz veikalu

No ceturtdienas līdz 3.novembrim Čehijā stājas spēkā stingri ierobežojumi – būs slēgti mazie veikali, cilvēki mājas varēs pamest tikai, lai dotos uz darbu, pie ārsta vai uz veikalu, trešdien paziņoja veselības ministrs. Čehija pēc Īrijas ir otrā Eiropas valsts, kura šoruden ieviesusi tik stingrus ierobežojumus. Čehijā trešdien reģistrēti 11 984 jauni Covid-19 inficētie. Kopējais inficēto skaits valstī ir 194 tūkstoši. Savukārt Spānija kļuvusi par valsti, kurā kopš pandēmijas sākuma inficēto skaits trešdien pārsniedzis miljonu.

Arī skolēni

Septiņi cilvēki, to skaitā divi skolēni, stāsies Francijas tiesas priekšā apsūdzībās terorismā. Pagājušajā piektdienā čečenu izcelsmes jauneklis nocirta galvu Parīzes priekšpilsētas skolas skolotājam Samuelam Patī. Trešdien Francijā pieminēja mirušo skolotāju, un Francijas prezidents Emanuels Makrons viņam pēc nāves piešķīra Francijas augstāko apbalvojumu – Goda Leģiona ordeni.

Vēl

Pēc tikšanās ar prezidentu Levitu valdības vadītājs Kariņš (JV) trešdien paziņoja, ka autoratlīdzību regulējums likumā tiks uzlabots.

Valsts nekustamie īpašumi samazinās izsoles cenu Stūra mājai jeb Teteru namam Brīvības ielā 61, Rīgā.

Trešdien Romas filmu festivālā demonstrētajā dokumentālajā filmā Francesco pāvests Francisks izteica atbalstu viendzimuma pāru partnerattiecību reģistrēšanai.

ASV Tieslietu ministrija otrdien iesūdzēja tiesā interneta tehnoloģiju kompāniju Google par dominējošā stāvokļa tirgū ļaunprātīgu izmantošanu.

70 vērtīgu vēstures artefaktu sabojāšana ar eļļainu vielu atklāta Berlīnes Muzeju salā esošajos Pergamona un Jaunajā muzejā, kā arī Vecajā Nacionālajā galerijā un citur.

Eiroparlaments trešdien atbalstīja ieteikumus ES Padomei pastiprināt sankcijas pret Baltkrievijas režīmu par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Šodien

Saeima lems par grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa skatīs krimināllietu, kurā par aicinājumu likvidēt ķīniešus apsūdzēts Niks Endziņš (LETA).

Sāksies triju dienu ilgi satiksmes ierobežojumi A.Čaka ielā, kur notiks brauktuves asfaltēšana.

Viedokļi

Aigars Pētersons, Rīgas Stradiņa universitātes rektors. Zināšanu eksports – drošs dzinējs ekonomikai.

Lāsma Ivaska, kustības VEFRESH inovāciju vadītāja. Drukāt pašiem savu naudu.

Šonedēļ žurnālā IR

Liepu ģimenei Talsos nedēļas laikā Covid-19 laupīja divu tuvinieku dzīvību. 34 gadus vecā Liene ir jaunākā paciente, kura Latvijā mirusi no koronavīrusa.

Cik efektīvi VID spēj izskaust kontrabandistus un nodokļu krāpniekus, ja valsts budžets ik gadu neiekasē vismaz 200 miljonus eiro PVN?

Žurnāliste Inita Sila ilgi nespēja pieņemt diagnozi «krūts vēzis» un apmeklēt ārstu. Tagad viņas slimības dienasgrāmata pārvērsta grāmatā.

Tulkotāja Dace Meiere stāsta par liktenīgo sadarbību ar Kristinu Sabaļauskaiti, latviešu senajiem varoņiem un kāpēc jauniešiem latviešu valodas prasmes ir vājas.

Paplašini apvārsni

Vai pret amerikāņu slepenā dienesta virsnieku Marku Polimeropulosu Maskavā izmantoja slepenu Krievijas ieroci?

Dziesma stiprina

Baltkrievi dzied Raimonda Tigula dziesmu Lec, saulīte!.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +14C, apmācies un lietains visu dienu, D – DR, R – DR vējš 5 – 8 m/s;

accuweather +10 – +14C, lietus rīta pusē, apmācies un vējains, D – DR, R – DR vējš 5 – 8 m/s;

yr +10 – +13C, no rīta stiprs lietus, apmācies un lietains, D – DR, R – DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Īrisa, Irīda, Airisa

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu