Cietumsods administratoriem; Kariņš negrib ārkārtējo situāciju; prasa apsūdzēt Kaimiņu

Administratorus nesaudzē

Tiesa ceturtdien piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 3 gadiem maksātnespējas administratoram Naurim Durevskim par izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi. Citā lietā tiesa piesprieda maksātnespējas administratorei Unai Zakrevskai brīvības atņemšanu uz diviem gadiem par 148 000 eiro piesavināšanos.

Nekā īpaša?

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien paziņoja, ka neredzot nepieciešamību atkal izsludināt valstī ārkārtējo situāciju. Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāts 161 jauns Covid-19 gadījums. Slimību profilakses un kontroles centram nepietiek resursu paaugstinātas intensitātes darbam, ceturtdien atzina centra direktore. Sāk pietrūkt darbinieku testēšanai, tāpēc no pirmdienas Covid-19 testus apmaksās tikai ar ģimenes ārsta vai cita medicīnas speciālista nosūtījumu. Igaunijā aizvadītajā diennaktī saslimšana konstatēta 76, bet Lietuvā 424 cilvēkiem. Lietuvas valdība ceturtdien nolēma sadalīt valsti Covid-19 riska zonās un izsludināja karantīnas režīmu 12 pašvaldībās. Daļējs karantīnas režīms ceturtdien stājās spēkā Čehijā. Spānijā ar Covid-19 inficēto kopējais skaits ceturtdien pārsniedza vienu miljonu. ES ceturtdien nolēma ierobežot ieceļošanu no Kanādas, Tunisijas un Gruzijas.

Vēlreiz

KNAB ceturtdien ierosināja prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu. Februārī KNAB bija ierosinājis sākt Kaimiņa kriminālvajāšanu par grāmatvedības dokumentu viltošanu, taču prokuratūra atdeva lietu atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai.

Vēl

Eiropas Parlaments ceturtdien piešķīra Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai Andreja Saharova balvu par domas brīvību 2020. gadā.

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Tiesībsarga likumā, kuri paredz papildus prasības kandidātiem un amata termiņu ierobežojumu līdz diviem pēc kārtas.

Jaunais policijas priekšnieks Armands Ruks ceturtdien iecēla jaunu Policijas koledžas direktoru un paziņoja, ka pārcels amatos arī kriminālpolicijas reģionu pārvalžu priekšniekus.

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kuri paredz uz laiku aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm.

Irāna un Krievija ir ieguvušas ASV vēlētāju reģistrācijas informāciju un mēģina ietekmēt prezidenta vēlēšanas, trešdien paziņoja ASV nacionālo izlūkdienestu direktors Džons Ratklifs.

ASV Valsts departaments paplašinājis sankcijas pret gāzesvada Nord Stream 2 būvētājiem.

Šodien

Veselības ministrija informē par ārstniecības iestāžu gatavību lielākam Covid-19 stacionēto pacientu skaitam.

Latvijas Ārpolitikas institūts tiešsaistē iepazīstina ar pētījumu par Latvijas interesēm un iespējām ANO Drošības padomes nepastāvīgās dalībvalsts statusā.

Domnīca Providus rīko diskusiju par mājokļu politikas stratēģiju.

Viedokļi

Juris GrišinsCapitalia vadītājs. Kas notiek ar naudas cenu Covid-19 laikā?

Agnese Lāce, domnīcas Providus vadošā pētniece. Latvijā kopš 2014. gada nav vērojami uzlabojumi imigrantu integrācijas atbalstam

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kā VID veicas ar kontrabandas un PVN shēmu apkarošanu? Vai valdība padevusies cīņā ar Covid-19? Kā reaģēt uz KPV aizdomīgo valsts budžeta naudas tērēšanu? Spriež Indra Sprance, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

23. un 24. oktobrī Latgales vēstniecībā Gors turpinās starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls ORGANismi.

25. oktobrī Žaņa Lipkes muzejā notiks iestudējuma Puika ar suni pirmizrāde.

Līdz 7. novembrim dažādās vietās notiks jaunās mūzikas festivāls Arēna.

Līdz 6. decembrim muzejā Rīgas birža var apskatīt izstādi Ķīnas tējas trauku komplekts.

Paplašini apvārsni

Pudeļu Rosīni

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +14C, mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem lietus, R – DR vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +7 – +13C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, R – DR vējš 5 – 7 m/s;

yr +12 – +14C, lielākoties apmācies, R – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Daina, Dainis, Dainida

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu