Rosina sodīt par masku nenēsāšanu; pasaulē pāri 40 miljoniem Covid slimo; Adamovičam apsūdzība

Slimnīcās 80

Covid-19 gadījumu skaits divu nedēļu laikā ir pieaudzis par 34%. Pagājušajā nedēļā kopumā reģistrēti 780 Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā nedēļā reģistrētais gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Biežākais inficēšanās avots ir izglītības iestādes, pirmdien teica SPKC pārstāvis Perevoščikovs. Tieslietu ministrija pirmdien rosināja valdību lemt par stingrākiem sodiem sejas masku nelietotājiem publiskajās vietās vai sabiedriskajā transportā – pārkāpējus vai nu brīdināt, vai sodīt ar soda naudu līdz 50 eiro. Valdība neapsver iespēju izsludināt ārkārtējo situāciju. Pirmdien reģistrēti vēl 44 Covid-19 inficētie, kopā – 3494. Slimnīcās stacionēti vēl astoņi, ārstējas 80 cilvēki, seši smagā stāvoklī.

Salīdzina ar cunami

Koronavīrusa pandēmija strauji izplatās Eiropā – Beļģijas veselības ministrs pirmdien paziņoja, ka jaunā situācija līdzinās cunami un situācija kļūst nekontrolējama. No 9. līdz 15.oktobrim Beļģijā inficēto skaits ir par 79% lielāks nekā iepriekšējā nedēļā. No pirmdienas Beļģijā spēkā stingri ierobežojumi. Čehija, kur ir visvairāk inficēto Eiropā, izskata nacionālās izolācijas iespēju. Savukārt Polijā, kur pagājušajā nedēļā dienā inficējās ap 10 000 cilvēku, pirmdien Varšavas stadionā armija uzcēla lauka slimnīcu. Lietuvā pirmdien reģistrēti vēl 205 saslimušie, Igaunijā – septiņi. Pasaulē kopumā inficējušies pāri par 40 miljoniem cilvēku.

Par krāpšanu

Saeimas deputātam Aldim Adamovičam (JV) ģenerālprokuratūra uzrādījusi apsūdzību. Viņu sauks pie kriminālatbildības par transporta un dzīvojamo telpu īres kompensāciju izkrāpšanu un dienesta viltojumu. Deputāts darbu Saeimā var turpināt.

Vēl

Baltkrievijā pirmdien no ieslodzījuma uz mājas arestu pārcelti trīs opozīcijas pārstāvji – Koordinācijas padomes locekle Lilija Vlasova, advokāts Iļja Salejs un polittehnologs Vitālijs Škļarovs.

Pirmdien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē Rīgas satiksmes vadītāja Džineta Innusa informēja, ka uzņēmuma kopējā bilance esot uzlabojusies.

Latvijas Nacionālā opera un balets līdz 1. novembrim Covid-19 dēļ pārtrauca publisko darbību. Saslimuši četri operas kora darbinieki.

Latvijā šā gada deviņos mēnešos reģistrēts par 18% mazāk laulību nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Policija reidā sestdien apturēja nelikumīga naktskluba Teritorija darbību. Ierosināti 13 administratīvie procesi un divi kriminālprocesi

Pēc nežēlīgās skolotāja slepkavības Francijas policija pārbaudījusi vairāk nekā 50 musulmaņu asociācijas, kā arī vairākus desmitus islāma radikāļu.

Šodien

Notiks Krīzes vadības padomes sēde par Covid-19 straujo izplatību Latvijā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē skatīs nākamā gada valsts budžeta likumprojektus. Piedalīsies valdības vadītājs Kariņš (JV).

Prezidents Levits tiksies ar kultūras darbinieku iniciatīvas Nesaprašanas siena pārstāvjiem.

Viedokļi

Neils Kalniņš, foruma 5G Techritory direktors. Kurš maksās par 5G?

Igors Gubenko, filozofs. Starp mums, draugiem, runājot.

Paplašini apvārsni

Kā saujiņa entuziastu pavairo izzūdošās sugas un tās palaiž dabā, lai apturētu izmiršanu.

Cauri krāsu kārtām

Uz Rīgas namu sienām atdzīvojas senie uzraksti.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +8C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, R – DR vējš 4 – 8 m/s;

accuweather +6 – +9C, lietus rīta pusē, apmācies, R – DR, ZR vējš 2 – 5 m/s;

yr +5 – +8C, no rīta lietus, vēlāk apmācies, R – DR, ZR vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Leonīda, Leonīds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu