Stingrāk ierobežo pulcēšanos; mediķi inficējas ar Covid-19; Ziemeļmaķedoniju uzņem NATO

Divi un divi

Valdība svētdien pieņēma stingrākus ierobežojumus Covid-19 pandēmijas laikā – turpmāk kopā publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs būt ne vairāk kā divas personas, kā arī cilvēki no vienas ģimenes. Ierobežojumi neattieksies arī uz noteiktu profesiju skaitu, kur cilvēkiem jāveic darba vai dienesta pienākumi. Valdība noteica, ka divu metru atstarpe starp cilvēkiem jāievēro visur – veikalā, darbā un arī mežā. No 27.marta attālumu starp cilvēkiem kontrolē arī starppilsētu autobusos, bet Rīgas pagaidu administrācija piektdien atcēla lielāko daļu atlaižu sabiedriskajā transportā – arī brīvbiļetes pensionāriem un skolēniem. Turpmāk būs aizliegtas arī pulcēšanās reliģiskos nolūkos. Nākamnedēļ varētu arī pastiprināt sodus par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu. airBaltic svētdien uz Latviju no Ķīnas atveda 900 000 sejas masku un 80 000 respiratoru.

Saslimst ārsti

Līdz svētdienai Latvijā ar Covid-19 bija saslimuši 347 cilvēki, Igaunijā – 679 un miruši trīs cilvēki, Lietuvā – 437, miruši septiņi. Līdz svētdienai Latvijā Covid-19 saslimšana bija konstatēta vairākiem medicīnas darbiniekiem – pieciem stomatologiem, trim ārstiem Rēzeknes slimnīcā un ārstei Stradiņa slimnīcā, kā arī medicīnas māsai un ātrās palīdzības šoferim. Saslimušo skaits pasaulē līdz svētdienai bija vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku, upuru skaits pārsniedza 30 tūkstošus. Svētdien Spānijā bija lielākais mirušo skaits 24 stundu laikā – 838. To pārspēj tikai Itālija, kur piektdien bija 969 mirušie diennakts laikā.

30. dalībvalsts

Piektdien Ziemeļmaķedonija oficiāli tika uzņemta NATO un kļuva par alianses 30.dalībvalsti. Ziemeļmaķedonijas iestāšanās protokolu NATO valstis parakstīja pagājušā gada februārī. Pēc tam visu 29 valstu parlamenti to ratificēja. Pirmdien Briselē Ziemeļmaķedonijas karogs tiks uzvilkts mastā blakus pārējo dalībvalstu karogiem.

Vēl

Latvijas robežsargiem ārkārtējās situācijas laikā palīgā dosies zemessargi, sestdien teica aizsardzības ministrs Pabriks (A/P).

NEPLP izsniedza septiņas atļaujas komercmedijiem TV un radio programmās izvietot sabiedrisko mediju ziņu un analītisko saturu par Covid-19.

Svētdien tika nodzēsts ugunsgrēks atkritumu apsaimniekošanas punktā Tukumā, kas sākās sestdien. Uguns izcelšanās cēloņus noskaidros policija, bet to varēja radīt kūlas dedzināšana.

Vairāk nekā 11 miljoni cilvēku attālināti noskatījās Romas Katoļu baznīcas pāvesta Franciska aizlūgumu par koronavīrusa pandēmijas apturēšanu piektdien tukšā laukumā Vatikānā.

Krievijas prezidents Putins nākamo nedēļu valstī izsludinājis par “nestrādājošo nedēļu” un uz laiku slēgs sauszemes robežas. Latvijas vēstniecība Krievijā aicināja valstspiederīgos no Krievijas izceļot līdz 30. martam.

Ziemeļkoreja svētdien paziņoja, ka izmēģinājusi divas tuvas darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

Pēc ilgstošas slimības svētdien 86 gadu vecumā miris poļu klasiskās mūzikas komponists Kšištofs Pendereckis.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka Krievijas Pirmais Baltijas kanāls dezinformē par Covid-19 nekaitīgumu. Raidījums arī ziņoja, kā tūrisma apstāšanās ietekmēs ne tikai apskates objektu biznesu, bet arī kādi būs kultūras iestāžu zaudējumi. Žurnālisti skaidroja, ko dara Latvijas dzelzceļš, lai kompensētu kravu samazinājumu Covid-19 dēļ. Tāpat raidījums stāstīja, ka Satversmes tiesa nolēma – Latvijas gāzei nebija tiesību no iedzīvotājiem iekasēt kompensācijas trīskāršā apmērā un nauda būs jāatdod gāzes patērētājiem.

LTV raidījums de facto vēstīja, kādas varētu būt metodes, lai pārtrauktu Covid-19 izplatīšanos. Raidījums informēja, ka Latvijai piegādās vairākus miljonus masku un respiratoru. Tāpat raidījums noskaidroja, ka lidsabiedrība airBaltic plāno atlaist no darba aptuveni 700 darbinieku. Žurnālisti skaidroja, kāpēc Lemberga lieta ir viena no retām, kuru Covid-19 pandēmijas laikā tiesā izskata mutvārdu procesā

Šodien

Ārlietu ministrija pabeigs repatriācijas reisus – atlidos viena airBaltic lidmašīna no Frankfurtes.

Tieslietu padomes sēdē apstiprinās ģenerālprokurora amata kandidātu konkursa nolikumu un spriedīs par Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātu.

Nacionālie bruņotie spēki iesaistīsies Latvijas – Krievijas robežas uzraudzībā (LETA).

Viedokļi

Līva Zorgenfreija, Swedbank galvenā ekonomiste Latvijā. Latvijas ekonomika vīrusa gūstā.

Latvijas Žurnālistu asociācija. Kvalitatīviem medijiem krīzē nepieciešams valsts atbalsts.

Paplašini apvārsni

Trīs ceļi, kā uzvarēt Covid-19 pandēmiju, un kas ar mums būs pēc tam.

Ko Krievija dara Itālijā?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – +6C, skaidrs laiks, bez būtiskiem nokrišņiem, Z – ZA, ZR vējš 1 – 3 m/s;

accuweather -4 – +6C, pārsvarā apmācies, neliels sniedziņš, Z – ZA, ZR vējš 1 – 2 m/s;

yr -3 – +5C, skaidrs, daļēji mākoņains, Z – ZA, ZR vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Nanija, Ilgmārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu