Vīrusu nevar vairs izsekot; uz laiku ierobežos veselības pakalpojumus; piemin 1949.gada 25.martu

Pats izplatās

Slimību profilakses un kontroles centra vadība trešdien paziņoja, ka pirmoreiz Latvijā konstatēti pieci epidemiologiem neizsekojami inficēšanās gadījumi ar Covid-19. Visi inficētie ir rīdzinieki. Tas nozīmē, ka vīruss pats izplatās Latvijā. Infektologs Uga Dumpis prognozē, ka ārkārtējais stāvoklis pēc 14.aprīļa valstī būs jāpagarina. Stacionārā Latvijā ārstējas 12 cilvēki, neviens nav smagā stāvoklī. Kopumā līdz trešdienai Latvijā ar Covid-19 bija saslimis 221 cilvēks. Policija Rīgas reģionā sākusi 147 lietvedības pārsvarā par pašizolēšanās prasību neievērošanu. Igaunijā trešdien reģistrēts pirmais nāves gadījums no Covid-19, kopumā Igaunijā ir 404 saslimušie. Lietuvā miruši jau četri cilvēki, bet inficēto skaits pieaudzis līdz 255. Karantīnas ierobežojumu laiku trešdien Lietuvas valdība pagarināja līdz 13.aprīlim.

Limitēti

No 27. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. To paredz trešdien izdots veselības ministres Viņķeles (A/P) rīkojums. Tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, kā arī pēkšņu sāpju gadījumā. Darbu turpinās ģimenes ārsta prakses. Neatcels arī onkoloģiskās, dzīvību glābjošās operācijas un tādas, kuru atcelšanas dēļ var iestāties invaliditāte. Līdz 14. aprīlim ārstniecības iestādes neveiks jaunu pacientu pierakstu plānveida pakalpojumu saņemšanai.

Skumja diena

Trešdien Latvijā pieminēja 1949. gada 25. marta komunistiskās represijas pret latviešu tautu, kad uz Sibīriju izveda 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Epidēmijas ierobežojumu dēļ bija atcelta organizēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, bet cilvēki individuāli to varēja darīt visas dienas garumā. Prezidents Levits nolika ziedus un sazinājās ar Latvijas politiski represēto apvienības priekšsēdētāju Ivaru Kaļķi, lai nodotu sveicienus visiem represētajiem.

Vēl

Spānijā no Covid-19 mirušo skaits sasniedzis 3434 un ir otrais lielākais pēc Itālijas mirušajiem 6820 cilvēkiem. Kopumā pasaulē mirušo skaits no vīrusa trešdien pārsniedza 20 000.

Valdība un NEPLP nolēma, ka krīzes laikā sabiedrisko mediju LTV un LR veidotās ziņas un informatīvi analītiskos raidījumus bez maksas varēs nodot komerciālajiem TV un radio kanāliem. NEPLP gaida komercmediju pieteikšanos.

Valsts atbalstu saņems uzņēmumi, kuru apgrozījums krīzes dēļ krities par 30%, atsevišķos gadījumos – par 20%, trešdien vienojās finanšu ministra Reira (JV) vadītā darba grupa.

Par Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju trešdien ievēlēts deputāts Juris Jurašs. Līdzšinējā JKP frakcijas vadītāja Juta Strīķe 18.martā mira.

Kultūras mecenāts Jānis Zuzāns atcēlis šogad plānoto finansējumu mākslas un kultūras norisēm, jo ārkārtējās situācijas dēļ slēgtas visas azartspēļu zāles.

Par žurnālista Džamala Hašogi slepkavību 2018.gadā Saūda Arābijas konsulātā Stambulā Turcija izvirzījusi apsūdzības 20 Saūda Arābijas pilsoņiem.

Krievijas prezidents Putins trešdien sakarā ar koronavīrusa pandēmiju izlēma pārcelt 22.aprīlī ieplānoto tautas nobalsošanu par konstitūcijas grozījumiem.

Šodien

Notiks Eiropas Parlamenta ārkārtas plenārsēde, kurā lems par 37 miljardu eiro finansējuma novirzīšanu cīņai ar pandēmiju.

Valdība lems par uzņēmumu pieteikšanos īpašajam krīzes skarto nozaru atbalstam.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija paziņos grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele laureātus.

Viedokļi

Romualds Bogdanovičs, AJ Power uzņēmumu grupas galvenais elektroinženieris. Izmaiņas NETO norēķinu sistēmā – lielāka motivācija ražot elektrību pašiem.

Anete Konste, kultūras menedžmenta maģistre. Visi nevar strādāt no mājām.

Šonedēļ žurnālā IR

Jau mēnesi ātrās palīdzības mediķi Covid-19 epidēmijas dēļ strādā pastiprinātā režīmā. Kāda ir viņu ikdiena?

Ko LU fizikas profesors Mārcis Auziņš lekciju ciklā Meditācija lielpilsētas iedzīvotājiem iesaka tiem, kas vēlas saglabāt mieru krīzes laikā?

Kolēģi un tuvinieki atceras, kāda bija Jutas Strīķes dzīve un nozīmīgākie darbi.

Ir stāsta par četriem cilvēkiem, kuri 1949.gada deportācijas paguva nofiksēt fotogrāfijās.

Paplašini apvārsni

koronavīruss pārņem mūsu ķermeni?

Policisti uzmundrina

Katalonijas likumsargi uzdzied un uzdejo karantīnā esošajiem.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +10C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather –3 – +10C, pārsvarā saulains, D – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr 0 – +11C, skaidrs un saulains laiks, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Eiženija, Ženija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu