Skolotājiem algu pieauguma nebūs; Meja runā ar ES; KNAB vizīte Rīgas brīvostā

Budžets knaps

Pedagogu algu palielinājuma šogad nebūs, ceturtdien pēc koalīcijas sanāksmes teica valdības vadītājs Kariņš (JV). Atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020. gada budžetā. Arī mediķi vīlušies, ka ārstiem atalgojums šogad nepieaugs par 20%, bet par krietni mazāku summu. Toties valdība topošajā budžetā solīja atrast trūkstošos vairāk nekā 300 000 eiro sabiedrisko mediju portāla LSM.lv versijas angļu un krievu valodā turpināšanai un krieviski raidošajam Latvijas Radio 4. kanālam.

Junkers nepiekāpjas

Lielbritānijas premjerministre Meja ceturtdien EK prezidentam Junkeram piedāvāja vairākus Brexit krīzes risinājumus, taču tie netiek izpausti. ES joprojām atsakās kaut ko mainīt Lielbritānijas izstāšanās līgumā. Tomēr Junkers ir gatavs veikt uzlabojumus politiskajā deklarācijā par nākotnes attiecībām, bet tai nav juridisku seku.

Pēta dokumentus ostā

Ceturtdien Rīgas brīvostas pārvaldē ieradās KNAB darbinieki. Lai gan brīvostas pārstāve KNAB ierašanos nodēvēja par ikdienas sadarbības vizīti, KNAB apstiprināja procesuālu darbību veikšanu ostā. Kratīšanas Rīgas brīvostas pārvaldē nenotika. KNAB neatklāja, kāda kriminālprocesa gaitā ieradušies darbinieki brīvostā.

Vēl

Francija ceturtdien uz konsultācijām atsauca savu vēstnieku no Romas pēc tam, kad Itālijas vicepremjers Luidži Di Maio Francijā bija ticies ar “dzelteno vestu” protestu kustības pārstāvjiem.

EK ceturtdien publiskoja šāgada IKP prognozes. EK sagaida, ka Latvijas IKP šogad pieaugs par 3,1%, bet ekonomikas izaugsmes temps nākamgad palēnināsies līdz 2,6%.

Par Rīgā izplatītiem aicinājumiem piedalīties Saskaņas atbalsta mītiņā Valsts policija sāka kriminālprocesu par nacionālā naida kurināšanu. Skrejlapās redzams cietumnieka drēbēs tērpts Ušakovs ar zīmi ap kaklu – “tāpēc, ka krievs”.

Ukrainas parlaments ceturtdien apstiprināja izmaiņas konstitūcijā, tajā nostiprinot Ukrainas stratēģisko virzību uz dalību ES un NATO.

SAB piešķīris pielaidi valsts noslēpumam pieciem no septiņiem Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekļiem, bet sešus valdības ministrus SAB vēl pārbauda.

Ceturtdien Slovākijā tikās Višegradas grupas valstis Polija, Ungārija, Čehija un Slovākija, lai atzīmētu dzelzs priekškara krišanas 30.gadadienu. Uz tikšanos ieradās arī Vācijas kanclere Merkele.

Vācijas konkurences uzraugs noteiks jaunus ierobežojumus Facebook, jo sociālā tīkla lietotājiem aizvien nav pietiekami liela kontrole pār viņu datu ievākšanu.

Šodien

ES dalībvalstis apspriedīs grozījumus gāzes tirgus direktīvā, kas Eiropas Komisijai dotu pilnvaras uzraudzīt Nord Stream 2 gāzesvadu.

Notiks valdības ārkārtas sēde, kurā lems par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021. gadam un par valsts budžetu 2019. gadam.

Ministru prezidents Kariņš (JV) dosies pirmajā ārvalstu vizītē uz Igauniju.

Latvijas Zinātņu akadēmijā pasniegs Gada balvas zinātnē 2018.

Viedokļi

Renārs Putniņš, neiroķirurgs. Kāpēc tikai par ibuprofēnu gadā pārmaksājam divus miljonus eiro?

Kaspars Vanags, mākslas kurators. Goda plāksnes konjunktūra.

Kultūra

Piektdien Liepājas koncertzālē Lielais dzintars uzstāsies čelliste Kristīne Blaumane ar Liepājas simfonisko orķestri.

Piektdien Nacionālajā teātrī izrādīs Viestura Kairiša režisēto jauniestudējumu Baltiešu gredzens par vācbaltiešiem.

Sestdien Rīgas cirka zirgu stallī teātra Kvadrifons aktieri izspēlēsTrīs stāstus.

Līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā var apskatīt izstādi Laika zīmju pieraksti ar Islandē, Grenlandē un Fēru salās dzīvojošo mākslinieku darbiem.

Paplašini apvārsni

Superdebesskrāpji superbagātajiem Ņujorkā – kāpēc un kā mainīsies pilsētas ainava tuvāko gadu laikā?

IR aktuāli

Aicinām dāvināt draugiem, paziņām, darba biedriem vai sadarbības partneriem kādu no IR izdevumiem, šādā veidā atbalstot neatkarīgu žurnālistiku.

Salti, bet skaisti

Gotlandes kalni, ūdeņi un pilsētas ziemā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –2 — +3C, apmācies, nelieli nokrišņi pa dienu, D — DA, D — DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +1 — +3C, no rīta lietus un sniegs, D — DA, D — DR vējš 5 – 6 m/s;

yr –1 — +3C, apmācies laiks, D — DA, D — DR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Aldona, Česlavs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu