Ieceļ VID vadītāju; “Rail Baltica” ceļā atklāj vērtības; Krievija izstrādās jaunas raķetes

Beidzot direktore

Valdība otrdien VID ģenerāldirektores amatā apstiprināja Ievu Jaunzemi. Viņa amatu ieņems piecus gadus. Iepriekš Jaunzeme strādājusi Ekonomikas un Labklājības ministrijās, sešus gadus vadījusi Konkurences padomi un bijusi Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. Jaunzeme uzvarēja konkursā pērnā gada novembrī. VID bez vadītāja ir kopš pagājušā gada marta, kad pēkšņi nomira direktore Ilze Cīrule.

Trasei ceļā

Gada laikā pētnieki topošā Rail Baltica dzelzceļa trasē atklājuši 126 potenciāli kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas, kuras nākotnē skars jaunais dzelzceļš. Otrdien pētnieki pastāstīja, ka atrasti gan pilskalni un apbedījumu vietas, gan Pirmā un Otrā pasaules kara izbūves. Industriālā mantojuma fonds iesaka saglabāt bumbu patversmi pie Centrālās dzelzceļa stacijas, Asūnes dzelzceļa stacijas ēku. Zināms, ka būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna dzelzceļa stacijas ēka.

Jauni plāni

Pēc ASV un Krievijas līguma par vidējā un tuvās darbības rādiusa raķešu pārtraukšanas Krievija līdz 2021. gadam plāno izstrādāt jaunu no zemes palaižamu spārnoto raķeti un uz zemes izvietojamu virsskaņas raķeti. To otrdien paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Šoigu.

Vēl

Ministrs Pūce (A/P) otrdien valdību iepazīstināja ar rīcību administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanai, lai 2021. gada vasarā jaunajās administratīvajās teritorijās sāktu darbu arī jaunievēlētās pašvaldību domes.

ABLV Bank akcionāri otrdien nomainīja daļu likvidatoru – darbu atstās zvērināts advokāts Elvijs Vēbers, bet amatā iecelti Lauma Bērziņa un Ringolds Balodis.

Rīgas domes Satiksmes departaments Zemitāna tiltu plāno atjaunot tikai 2021. gadā, jo tā nestspēja esot apmierinoša.

Radio Pieci.lv vadītāja Ilva Milzarāja turpmāk amatu apvienošanas kārtībā kļūs arī par Latvijas Radio 2 vadītāju.

Polijā janvārī veterinārārsti konstatējuši trako govju slimības jeb sūkļveida encefalopātijas (BSE) gadījumu. Šis gadījums neesot radījis risku cilvēku veselībai.

Daudzstāvu nama ugunsgrēkā Parīzē otrdienas naktī bojā gāja desmit cilvēki, tai skaitā bērns. Vēl 30 cilvēki ir ievainoti. Šis bija lielākais ugunsgrēkos bojāgājušo skaits Parīzē kopš 2005. gada.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijā jau izpārdotas visas biļetes uz trim 20. Deju svētku lielkoncertiem. Igaunijas Dziesmu un Deju svētki notiks no 4. līdz 7. jūlijam.

Lietuvas izlūkdienesti ikgadējā ziņojumā brīdina par valstī augošo Ķīnas izlūkdienestu aktivitāti un to, ka Krievija konsekventi pastiprina savu militāro potenciālu Kaļiņingradas apgabalā.

Somus Brexit satrauc saistībā ar medicīnu, jo aptuveni 5% no zālēm jeb 250 preparātus Somija importē no Lielbritānijas.

Zviedrijas policija otrdien paziņoja, ka atradusi pērnvasar no Strengnēsas katedrāles nozagtās karaļu dārglietas – divus zelta kroņus, kas 17. gadsimtā piederēja Zviedrijas karalim Kārlim IX un karalienei Kristīnei.

Satraukumu sabiedrībā izraisījis Zviedrijas metro nofilmēts video, kurā redzams, kā policisti ar spēku no vagona izvelk tumšādainu bezbiļetnieci grūtnieci kopā ar raudošu bērnu.

Dānija cer nākamgad UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļaut Dānijas – Vācijas robežzonu.

Šodien

Valsts kontrole publiskos revīzijas rezultātus par Rīgas transporta infrastruktūras izbūves, rekonstrukcijas un uzturēšanas atbilstību likumam.

Arēnā Rīga notiks preses konferences pirms Federācijas kausa spēles tenisā sievietēm (LETA).

Ministru prezidents Kariņš (JV) vadīs Finanšu sektora attīstības padomes sēdi (LETA).

Viedokļi

Valters Bolēvics, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas izpilddirektors. Pret vēzi – ar jaunām ārstēšanas iespējām.

Zanda Martens, tiesību zinātņu doktorante. Par partnerību, dialogu, darba koplīgumiem un labiem darba apstākļiem.

Paplašini apvārsni

Vai bērni, kuri auguši ģimenē ar abiem vecākiem, ir labāki?

Jaudīgās antenas

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –5 — +2C, apmācies, nelieli nokrišņi, D, DR, R, ZR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather -6 — +1C, no rīta viegls sniedziņš, mākoņains, D, DR, R, ZR vējš 3 – 7 m/s;

yr –3 — +1C, mākoņi mīsies ar sauli, mainīgs D, DR, R, ZR vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Dārta, Dace, Dora

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu