Valsts kontrole kritizē Rīgas domi; Tramps analizē stāvokli valstī; Maķedoniju uzņems NATO

Ušakovs nesatraucas

Valsts kontrole trešdien iepazīstināja ar revīziju Rīgas transporta infrastruktūrā un secināja, ka ielu seguma atjaunošanas projektiem 3,3 miljonu eiro finansējums piešķirts bez izvērtējuma, izstrādātie transporta infrastruktūras projekti nav īstenoti, bet to izmaksas 5,3 miljonu eiro apmērā norakstītas zaudējumos. Rīgas mērs Ušakovs (S) teica, ka dome nemeklēs vainīgos VK atklātajām nebūšanām un nedomā, ka Satiksmes departamenta darbā vajadzīga būtiska reorganizācija.

No mūra neatkāpjas

ASV prezidents Tramps otrdienas vakarā Kongresā teica runu par stāvokli valstī un tajā aicināja uz vienotību un abu partiju sadarbību. Viņš atzinīgi novērtēja  ASV ekonomikas stāvokli un pauda prieku par zemo bezdarbu. Taču Tramps neatkāpās no vēlmes celt mūri uz Meksikas robežas un brīdināja, ka Kongresam atlikušas 10 dienas laika, lai pieņemtu budžetu federālās valdības finansēšanai. Tramps arī paziņoja, ka 27. un 28. februārī viņam paredzēta otra tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Būs 30

29 NATO dalībvalstis trešdien Briselē parakstīja protokolu par Maķedonijas pievienošanos aliansei. Līdz protokola ratifikācijai tas ļauj Maķedonijai piedalīties NATO sanāksmēs kā novērotājai.

Vēl

Eiropas Padomes prezidents Tusks trešdien “īpašu vietu ellē” paredzēja tiem Lielbritānijas politiķiem, kuri aģitēja par valsts izstāšanos no ES bez skaidra plāna.

ES konkurences komisāre Margrēta Vestagere trešdien uzlika veto vācu Siemens un franču Alstom apvienošanās plāniem dzelzceļa transporta ražošanā.

No 16 deputātiem deviņiem balsojot par, trešdien no partijas KPV LV Saeimas frakcijas izlēgts deputāts Gobzems. Viņš pirms tam jau tika izslēgts no partijas.

Sabiedriskā medija vadība trešdien Saeimas Cilvēktiesību komisijā atklāja, ka finansējuma trūkuma dēļ apdraudēta LR4 un portāla Lsm.lv angļu un krievu valodas versiju pastāvēšana.

Saeimā neievēlētais Hosams Abu Meri (JV) kļūs par valdības vadītāja Kariņa (JV) ārštata padomnieku sabiedrības integrācijas jautājumos un amata pienākumus pildīs sabiedriskā kārtā.

Pāvests Francisks atzinis, ka katoļu garīdznieki ir seksuāli izmantojuši mūķenes.

Šodien

EK prezidents Junkers un Lielbritānijas premjerministre Meja atsāks diskusijas par Lielbritānijas izstāšanās līgumu.

Saeima galīgajā lasījumā grasās ratificēt EP Konvenciju par cīņu pret cilvēku orgānu tirdzniecību.

Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī skatīs krimināllietu, kurā bijušais Daugavpils vicemērs Vjačeslavs Širjakovs un uzņēmējs Sergejs Karnauhovs apsūdzēti par 60 000 eiro kukuļošanu (LETA).

Viedokļi

Mārtiņš Āboliņš, bankas Citadele ekonomists. Vai iespējams uzprogrammēt labklājību?

Māris Zanders, žurnālists. “Kultūrkari” pašmāju gaumē.

Paplašini apvārsni

Kāpēc Patagonijā atrastajam dinozauram pirms 140 miljoniem gadu bija nepieciešami gari dzelkšņi uz muguras?

Šonedēļ žurnālā IR

Vai KNAB izkratītais mērs Nils Ušakovs zaudēs amatu?

Intervējam jaunos ministrus. Tālis Linkaits par, viņaprāt, bezjēdzīgo kapu tramvaja projektu. Jānis Reirs par krietni aizkavēto valsts budžetu, bet Ralfs Nemiro – par OIK likvidēšanu.

Kāpēc “krita” LTV valdes vadītājs un kā sabiedriskajam medijam izrauties no hroniskā naudas trūkuma?

Kā Edmunda Jansona multenes savaldzināja frančus.

Ticība saviem spēkiem

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –6 — +2C, apmācies, nelieli nokrišņi, D — DR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather -1 — +2C, pārsvarā mākoņains, nelieli nokrišņi, D — DR vējš 3 – 5 m/s;

yr –8 — +1C, apmācies laiks, D — DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Nelda, Rihards, Ričards, Rišards

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu