Saskaņas mītiņā pulcējās 3000; Grieķija atbalsta Maķedoniju NATO; jauni ES gāzes tirgus noteikumi

Par “mūsu Nilu”

Saskaņas organizētajā mītiņā Rīgas Rātslaukumā sestdien pulcējās 3000 Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstītāju. Saskaņa pieteica mītiņu pēc korupcijas skandāla uzņēmumā Rīgas satiksme un kratīšanas Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Valsts drošības dienests noskaidro personas, kuras pirms mītiņa izplatīja nacionālu naidu kurinošas skrejlapas.

Ceļš uz NATO vaļā

Piektdien Grieķijas parlaments pirmais no 29 dalībvalstu parlamentiem ratificēja protokolu par kaimiņvalsts Maķedonijas pievienošanos NATO, ko NATO ar Maķedoniju parakstīja 6.februārī. Tas notika pēc gandrīz 30 gadus ilgušā Maķedonijas nosaukuma strīda atrisināšanas, kura dēļ Atēnas līdz šīm bija bloķējušas Maķedonijas pievienošanos aliansei. Janvārī Maķedonijas parlaments atbalstīja valsts nosaukuma mainīšanu uz Ziemeļmaķedonijas Republiku.

Gazprom lobijs piekāpjas

Eiropas Savienības valstis piektdien panāca vienošanos par jauniem Eiropas gāzes tirgus noteikumiem. Tie varētu apgrūtināt gāzes vada Nord Stream 2 tapšanu. Vācija līdz šim bija iestājusies pret šiem noteikumiem, tomēr piekāpās un atbalstīja kopā ar Franciju izstrādāto kompromisu.

Vēl

Latvijā piektdien ieradās nākamā ASV operācijas Atlantic Resolve rotācija ar 150 karavīriem un 13 helikopteriem Black Hawk.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien pirmajā ārvalstu darba vizītē Igaunijā pārrunāja Brexit un Rail Baltica.

Ģenerālprokuratūra piektdien uzrādīja Saeimas deputātam Jurim Jurašam lēmumu par saukšanu pie kriminālatbildības par valsts noslēpuma izpaušanu.

Satiksmes ministrija pagājušonedēļ iesniedza Saeimā iniciatīvu, kas ļautu autovadītājiem braucienos neņemt līdzi vadītāja apliecību un auto tehnisko pasi.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) izveidojis jaunu, biroja vadītāja vietnieces amatu partijas biedrei, NA valdes locekļa Jāņa Iesalnieka sievai Aijai Iesalniecei.

Valsts drošības dienests pievērš uzmanību Ķīnas izlūkošanas aģentu iespējamām aktivitātēm Latvijā, piektdien ziņoja LNT.

Latvijas tenisistes sestdien un svētdien Rīgā pārspēja Slovākiju Federācijas kausa mačā un pretendēs uz vietu pasaules elites grupā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien vēstīja, ka GKR biedra Brandava uzņēmuma RMS līgums par tiesībām Rīgā pārvadāt pasažierus ar mikroautobusiem var radīt 6 līdz 7 miljonu eiro zaudējumus gadā pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme. Vēl raidījums informēja, ka Valsts policija ir pabeigusi izmeklēt OIK skandālā ierautās Rīgas enerģijas krimināllietu un ir pierādījusi, ka firma centusies prettiesiski tikt pie aptuveni 50 miljoniem garantētā elektrības maksājuma. Žurnālisti arī informēja, ka ierosināti divi kriminālprocesi par Šveices advokāta, Lemberga krimināllietā arestēto īpašumu pārvaldītāja Meroni darbību.

LTV raidījums de facto atgādināja, ka vairāki Satiksmes ministrijas uzņēmumu darbinieki joprojām iesaistīti kriminālprocesos. Jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) ir paziņojis, ka nav pieļaujama iecietība pret korupciju un “shēmošanām”. Raidījums ziņoja arī, ka Iepirkumu uzraudzības birojs pārbauda, vai Rīgas namu pārvaldnieks nav pieļāvis pārkāpumus 8,3 miljonu eiro vērtā iepirkumā par liftu apkopi un remontdarbiem. Savukārt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir iesniegusi priekšlikumu likuma grozījumiem, ka sabiedrisko mediju valdes locekļiem jābūt pielaidei valsts noslēpumam, ziņoja de facto.

Šodien

Lielajā ģildē notiek konference Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!.

Darbu sāk jaunā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

VEF Kultūras pilī notiek aktiera Ivara Kalniņa jubilejas koncerts.

Viedokļi

Dmitrijs Savins, vēsturnieks. Tiesības uz etnisko identitāti nav tiesības būt idiotam (video).

Ivars Koloda, Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs. Derīguma termiņa un uzglabāšanas nosacījumu neievērošana — izplatītākie grēki pārtikas nozarē.

Paplašini apvārsni

No Bowmar portatīvā kalkulatora līdz Apple rokas pulkstenim. Pēdējo 50 gadu izcilākās sadzīves elektronikas preces.

Futbola lielmeistara triks

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +2C, apmācies, sniegs ar lietu, D vējš 5 – 7 m/s;

accuweather 0 – +2C, lietus un sniegs, D – DA vējš 5 – 6 m/s;

yr +1 – +2C, lietus pamīšus ar sniegu, D – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Laima, Laimdota

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu