Mežaparka estrādei vajag miljonus; vidējā darba alga pāri 1000 eiro; Putins piekāpjas pensiju lietā

Neatklāj tāmi

Pēc vairāku stundu debatēm Rīgas dome trešdien nolēma no Valsts kases aizņemties 41 miljonu eiro vienam no nākamajiem Mežaparka estrādes pārbūves posmiem. Vēl labiekārtošanai nepieciešami 22 miljoni eiro. Domes opozīcija iebilda pret slepenību, kādā tiek turēta darbu tāme. Estrādi pārbūvēs divos posmos – pirmais jāīsteno līdz 2020. gadam, otrais – līdz 2023. gadam.

Algas aug

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laikposmu pērn, mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā pieauga par 8,4% jeb 78 eiro un sasniedza 1004 eiro par pilnas slodzes darbu. Gada laikā gan privātajā, gan sabiedriskajā sektorā vidējā samaksa auga līdzīgi – attiecīgi par 8,4 un 8,5%.

Mīkstā reforma

Krievijas prezidents Putins trešdien TV uzrunā paziņoja par gaidāmās pensiju reformas mīkstināšanu. Viņš ierosināja sieviešu pensionēšanās vecumu paaugstināt tikai līdz 60, nevis līdz 63 gadiem, kā gribēja valdība. Pensijas vecumu vīriešiem paredzēts paaugstināt līdz 65 gadiem. Iecere palielināt pensijas vecumu iedragāja Putina reitingus, kas kopš marta nokritās no 80 līdz 64%.

Vēl

Fiskālās disciplīnas padome iebilda valdības lēmumam pārdalīt 1,287 miljonu eiro ietaupījumu no sociālajiem pabalstiem, lai izmaksātu 100 eiro vienreizēju pabalstu politiski represētajiem un pretošanās kustību dalībniekiem.

Augstākā tiesa aizliedza Rīgas satiksmei turpināt rīkot mikroautobusu iepirkumu bez grozījumu izdarīšanas pretendentu piedāvātās biļešu sistēmas un finanšu piedāvājuma vērtēšanā.

Trešdien Rīgas dome atcēla SIA Alfor doto atļauju pie Centrālās stacijas organizēt azartspēles, spēļu zāle jāslēdz piecu gadu laikā.

Par biznesa augstskolas Turība vienīgo īpašnieku kļuva tās ilgstošais valdes priekšsēdis un LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Prokuratūra pagājušajā nedēļā no apcietinājuma atbrīvotajam prokremliskajam aktīvistam Gapoņenko piemēroja aizliegumu izbraukt no valsts bez prokurora atļaujas.

Pāri par 80% respondentu plašā ES pilsoņu aptaujā bija par atteikšanos no pārejas uz vasaras un ziemas laiku.

Brazīlija nosūtīja armiju uz robežu ar Venecuēlu, kur ieradušies desmitiem tūkstoši ekonomiskās krīzes skarti venecuēlieši. Pēdējos gados Venecuēlu krīzes dēļ pametuši vairāk nekā divi miljoni cilvēku.

Šodien

Latvijā ieradīsies EP Finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas īpašās komitejas delegācija, lai apspriestu ABLV Bank likvidāciju (LETA).

Rīgā atklās Zviedrijas mājas preču lielveikalu IKEA.

Teātra muzejā informēs par festivālu Homo Novus 2018.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

ds vīrs 15 gadus nodzīvoja bez civilizācijas mežonīgā dabā. Ar vilkiem viņš sapratās labāk nekā ar cilvēkiem.

Šonedēļ žurnālā IR

Kādas tiesnešu kļūdas atklāja Tieslietu padomes eksperti?

Valdības vadītājs Kučinskis intervijā Ir stāsta par valdības smagākajiem brīžiem.

Vai Latvijas slimnīcu uzņemšanas nodaļas ir gatavas glābt bērnu dzīvības?

Rakstniece Gundega Repše par riebumu pret meliem un 20. gadsimta mācībām latviešiem.

Antarktikas skaistums

Gandrīz ar klātbūtnes efektu – 360 grādu ceļojums Antarktikā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  11 – 23C, neliels mākoņainums, vakarā neliels lietus, A – DA, Z – ZA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather 21C, brīžiem saulains un jauks laiks, A – DA, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr  10 – 21C, saule slēpsies aiz mākoņiem, A – DA, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Alvis, Jolanta, Samanta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu