Saeima atlaiž Rīgas domi; NEPLP divi jauni locekļi; Bērnu slimnīcas shēmotāji atzīst vainu

Vēlēšanas plāno 25. aprīlī

Saeima ceturtdien pieņēma likumu par Rīgas domes atlaišanu. Par to balsoja 62 deputāti, pret – 22 (lielākoties no Saskaņas). Iemesls valdības lēmumam decembrī rosināt atlaist Rīgas pašvaldību bija atkritumu apsaimniekošanas krīze. Februāra sākumā domes priekšsēdētājs Burovs vienojās ar opozīciju sasaukt trīs sēdes pēc kārtas, kurās nebija kvoruma, un tas kļuva par vēl vienu likumā paredzētu iemeslu pašvaldības atlaišanai. Likums stāsies spēkā, kad to būs izsludinājis Valsts prezidents, visticamāk, 24. februārī. Tādā gadījumā Rīgas pašvaldības pirmstermiņa vēlēšanas notiks 25. aprīlī. Līdz jaunievēlētās domes sanākšanai pilsētas pašvaldību vadīs valdības iecelta pagaidu administrācija.

Jauni uzraugi

Saeima ceturtien apstiprināja divos vakantajos NEPLP amatos TV3 žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti. Jaunos padomes locekļus atzina par labākajiem konkursā, kurā bija pieteikušies 17 pretendenti. Vakances NEPLP radās tāpēc, ka pērn maijā no amata atkāpās Gunta Līdaka, bet oktobrī arī padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Vēlā atzīšanās

Visi astoņi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētie ceturtdien tiesā atzina savu vainu un parakstīja vienošanos ar prokuratūru, un nākamnedēļ tiesa varētu paziņot nolēmumu šajā 10 gadus ilgušajā tiesvedībā. Tiesā lietu pēc būtības sāka izskatīt 2013. gadā. Būvniekus, būvuzraugus un slimnīcas amatpersonas apsūdzēja par plānotu, organizētu shēmas īstenošanu, mākslīgi sadārdzinot būvniecības izmaksas, lai daļu valsts naudas varētu sadalīt savā starpā. Izmeklēšanā neizdevās pierādīt, ka vienā no epizodēm nauda bija domāta Tautas partijas kasei, atzīst prokurors. Taču apsūdzētie tagad ir piekrituši arī kompensēt radītos zaudējumus gan slimnīcai, gan Bērnu slimnīcas fondam.

Vēl

Ģenerālprokuratūra nesaskata pamatu Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa saukšanai pie kriminālatbildības un ceturtdien nodeva atpakaļ KNAB 2018. gadā sākto lietu izmeklēšanas turpināšanai.

KNAB ceturtdien veica procesuālas darbības Rīgas domes Īpašumu departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldē.

Valsts nekustamie īpašumi ceturtdien paziņoja, ka lems par Tetera nama jeb Stūra mājas – ēkas Brīvības ielā 61, Rīgā – pārdošanu.

Lielbritānijā ceturtdien no amata atkāpās valsts finanšu ministrs Sadžids Džavids, bet premjerministrs Boriss Džonsons atbrīvoja no amatiem vairākus citus ministrus un arī ģenerālprokuroru.

Spānijas parlaments ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu par eitanāzijas legalizēšanu.

Krievijas domes apakšpalāta rosina iecelt prezidentu Putinu par senatoru uz mūžu.

Šodien

Dānijas apgabaltiesā paredzēts pieņemt lēmumu, vai atbrīvot par bērna nolaupīšanu apsūdzēto Latvijas pilsoni Kristīni Misāni.

Saeimā notiek konference Inovācijas un izaicinājumi profesionālajā izglītībā.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek preses konference par LNB 2020. gada notikumiem.

Viedokļi

Andris Grafs, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents, vadītājs Latvijā. Vai tiešām novēlēsim pašvaldībām labu apetīti biznesā?

Atis Klimovičs, žurnālists. Cik tālu esam no ierastā stāvokļa – palikšanas savās vietās?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Saeima devusi starta šāvienu vēlēšanām Rīgā, partijas jau sākušas posties, tātad Ir žurnālistiem Laurai Dumberei, Aivaram Ozoliņam un Paulam Raudsepam ir bagātīga viela sarunai. Taču viņi neaizmirst arī par KPV pasludināto jauno kursu un par Gunti Eniņu, kurš nonoguris aizstāv dižkokus, bet izsaka negaidītu viedokli par citu koku ciršanu. Klausieties šeit.

Kultūra

No 14. līdz 22. februārim dažādās vietās Rīgā notiks festivāls Vīnes klasika.

14. februārī Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās Pētera Postaža darbu izstādi Gleznošana ir mans mūžs.

14. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi 2020: mūžības perspektīva.

17. februārī Stricka villā notiks jaunā neatkarīgā teātra Willa teātris pirmā pirmizrādeStāsts par MĪ… pēc Nobela prēmijas laureātes Svetlanas Aleksijevičas stāstu motīviem.

IR aktuāli

Apmeklē IR darbnīcas un iegūsti jaunas zināšanas:

20.02.2020 20 KOMUNIKĀCIJAS TENDENCES 2020. GADAM. Darbnīca ar Olgu Kazaku.

04.03.2020 EFEKTĪVAS SAPULCES – NOST AR GARLAICĪBU UN LAIKA IZNIEKOŠANU! Darbnīca ar Katrīnu Ošleju.

06.03.2020 PATĒRĒTĀJU KULTŪRA UN TENDENCES 2020. GADAM. Darbnīca ar Edgaru Pētersonu un Alisu Smirnovu.

Paplašini apvārsni

Ne visiem augu izcelsmes pārtikas produktiem ir mazs iespaids uz vidi. Kāpēc vegānu diēta ne vienmēr ir zaļa?

Kad neredz lielo bildi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +3C, mainīgs mākoņu daudzums, DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather –2 – +4C, lielākoties apmācies, DR vējš 3 – 4 m/s;

yr 0 – +4C, mākoņains, R – DR vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Valentīns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu