Nebremzēs Rīgas domes atlaišanu; gatavo nodokļu izmaiņas; izdod tiesāšanai par bēgļu neuzņemšanu

Vēlēšanas aprīlī?

Saeimas opozīcija neliks šķēršļus Rīgas domes atlaišanai, trešdien LTV apliecināja Saskaņas un ZZS deputāti. Trešdien Saeimas atbildīgā komisija likumprojektu papildināja ar jaunu domes atlaišanas argumentu – dome zaudējusi rīcības spēju – un nosūtīja to izskatīšanai 13. februāra Saeimas sēdē. Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa teica, ka komisija ir gatava sarīkot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25. aprīlī.

Rosina samazināt PVN

Finanšu ministrija sākusi gatavot nodokļu politikas izmaiņas 2021. – 2025. gadam un sāks diskusiju ar sabiedrību par tām. Ministrijā iesniegtie priekšlikumi paredz samazināt PVN vairākām preču grupām – medikamentiem, atsevišķiem pārtikas produktiem, restorāniem un laikrakstiem. Tāpat piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes. Finanšu ministrs Reirs (JV) ir skeptisks par iespēju samazināt PVN.

Atņem imunitāti

Itālijas nacionālkonservatīvās partijas Līga līderim un bijušajam vicepremjeram Mateo Salvīni trešdien Itālijas Senāts atņēma parlamentāro imunitāti un viņam būs jāstājas tiesas priekšā. Kad Salvīni bija iekšlietu ministrs, viņš pērn neļāva izkāpt Itālijas krastā 131 nelegālajam imigrantam un tos turēja nelikumīgā apcietinājumā uz krasta apsardzes kuģa. Salvīni būs jāstājas tiesas priekšā par apsūdzībām varas ļaunprātīgā izmantošanā un nelikumīgā turēšanā apcietinājumā. Viņam draud līdz 15 gadiem cietumā.

Vēl

Otrdien Ķīnā 97 cilvēki miruši no koronavīrusa COVID-19, taču jau otro dienu pēc kārtas jaunu saslimšanu skaits samazinājies, ziņo Ķīnas amatpersonas.

Prokuratūra prasīs izdot nacionālboļševiku Benesu Aijo, kurš aizturēts Krievijā, Arhangeļskā. Beness Aijo iesaistījies Donbasā promaskavisko separātistu grupējumos, par ko Latvijā pērn pret viņu sākta kriminālvajāšana.

Torņakalna attīstības biedrība dokumentējusi tos Torņakalna apbūves un kultūrvēsturiskos objektus, kuri izzudīs dzelzceļa Rail Baltica izbūves laikā.

Valsts drošības dienests 28. janvārī sāka kriminālprocesu aizdomās par slēptu videonovērošanas kameru un ierakstu tehnikas uzstādīšanu Ventspils brīvostas pārvaldē.

Zemgales rajona tiesa uz laiku aizliegusi veikt izmaiņas zāļu ražotājas a/s Olainfarm padomes sastāvā.

Facebook trešdien vēstīja, ka likvidējis Krievijas militārā izlūkdienesta dezinformācijas profilu tīklu, kas izmantots melīgas informācijas izplatīšani par Ukrainu un Austrumeiropas valstīm.

Nīderlandes pilsētās Amsterdamā un Kerkradē trešdienas rītā eksplodēja divas vēstuļbumbas. Neviens cilvēks nav cietis.

Trešdien satiksmes ministram Linkaitam (JKP) un Pasažieru vilciena pārstāvjiem čehu uzņēmums Škoda Vagonka demonstrēja jauno elektrovilcienu eksterjera dizainu.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā lems par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, kā arī par žurnālistu Jāņa Eglīša un Ievas Kalderauskas ievēlēšanu NEPLP.

Latvijas Universitātes 78.starptautiskajā zinātniskajā konferencē ST tiesnesis Artūrs Kučs sniegs priekšlasījumu par vārda brīvību un valsts pozitīvajiem pienākumiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja spriedīs par Rīgas teritorijas plānojuma redakcijas pilnveidošanu.

Viedokļi

Terēze Gruntmane, uzņēmēja un modes māksliniece. Matīsa tirgus vīzija – kvalitatīva publiskā telpa visām paaudzēm.

Reinis Lazda, sociālais un organizāciju psihologs. Mobings jeb stāsts par pilsētas leģendām.

Šonedēļ žurnālā IR

Rīgas domes pašnāvība. Kāpēc Burovs tai piekrita, vai ārkārtas vēlēšanas kaut kas vēl var aizkavēt?

Ko plāno iesākt KPV LV jaunā vadība, lai saglābtu partiju un nezaudētu gandrīz divus miljonus nodokļu naudas?

Izglābis vairāk nekā 1000 dižkoku, ko dabas pētnieks Guntis Eniņš tagad iesaka darīt ar mežu ciršanu.

Vienkārša ķīniešu ģimene koronavīrusa epidēmijas epicentrā Uhaņā cīnās par savām dzīvībām un drusciņu cilvēciskas cieņas.

Paplašini apvārsni

Ko somi dara, lai uzlabotu vides kvalitāti un līdz 2035.gadam kļūtu par oglekļneitrālu valsti?

Kosmiskā miskaste

Vai mums jāuztraucas, ka Zemes orbītā riņķo arvien vairāk kosmosa atkritumu?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +5C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR, R – DR vējš 6 m/s;

accuweather -1 – +5C, apmācies, brīžiem lietus ar sniegu, D – DR, R – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr +3 – +4C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR, R – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Malda, Melita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu