Muižnieks tiesā uzvar; Latvija iesniedz notu Dānijai; apstiprina divu slimnīcu padomes

Valdība zaudē

Tiesa atzinusi par prettiesisku valdības lēmumu Indriķi Muižnieku neapstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Valdībai trīs nedēļu laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas atkārtoti jālemj par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā. Izglītības ministre Šuplinska (JKP), pēc kuras iniciatīvas valdība pieņēma lēmumu par Muižnieku, nedomā atkāpties.

Misānes lietu atliek uz laiku

Dānija uz īsu laiku atlika Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu tiesāšanai Dienvidāfrikā. Misānes izdošana bija plānota 12.februārī, bet Dānijas apgabaltiesā 14. februārī paredzēts lemt par viņas iespējamo atbrīvošanu. Misāne jau gadu pavadījusi Dānijas cietumā, un to varētu uzskatīt par soda izciešanu par sava bērna nelikumīgu aizvešanu no Dienvidāfrikas. Pirmdien Latvija iesniedza notu Dānijas vēstniekam Latvijā Flemmingam Stenderam ar aicinājumu neizdot Misāni, pirms nav veiktas visas tiesiskās procedūras. Pie Dānijas Ģenerālprokuratūras Kopenhāgenā otrdien protestēs.

Jaunas slotas

Pirmdien apstiprināja divu slimnīcu padomes. P.Stradiņa un Bērnu slimnīcas padomju locekļus izraudzījās atklātā konkursā. Katrā padomē būs trīs locekļi, kas atbildēs par vadības, finanšu un veselības aprūpes jomām. Neilgi pirms jaunās Stradiņa slimnīcas padomes nosaukšanas bijusī RB Rail vadītāja Baiba Rubesa paziņoja, ka aptur dalību konkursā. Likums viņai kā politiskas partijas amatpersonai paredz divu gadu ilgu atdzišanas periodu, pirms ieņemt jaunu vadošu amatu.

Vēl

Pirmdien koalīcija vienojās par Rīgas domes atlaišanu – ceturtdien par to varētu lemt Saeima.

Ekonomikas ministra Nemiro (KPV LV) padomnieks Rebenoks netiks virzīts uz Latvenergo padomi, otrdien pēc koalīcijas sanāksmes teica valdības vadītājs Kariņš (JV).

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pirmdien par uzvarētājiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanā atzina četrus komersantusClean R, Lautus, Pilsētvides serviss un Eco Baltia vide. Konkursa rezultātus var apstrīdēt

Pirmdien Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim bija pēdējā darba diena. No 11. februāra līdz konkursa beigām policijas priekšnieka pienākumus pildīs Andrejs Grišins.

Rīgas mērs Burovs (GKR) pirmdien no amata atstādināja Būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu, jo saņemtas sūdzības par viņa vadības stilu. Konflikts starp Burovu un Vircavu pērn novembrī izcēlās par Z-Torņu nodošanu ekspluatācijā.

Vācijas Kristīgo demokrātu partijas līdere Annegrēta Krampa-Karrenbaure pirmdien paziņoja, ka nekandidēs uz kancleres amatu un gatavojas aiziet arī no partijas vadītājas amata.

Īrijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās svētdien kreisi nacionālistiskā partija Sinn Fein saņēma negaidīti lielu vēlētāju atbalstu un gatavojas veidot valdības koalīciju.

Svētdien Losandželosā Oskara balvu kā labākā filma saņēma Dienvidkorejas kinolente Parasite. Filma ieguva vēl trīs oskarus. Labākās aktrises balvu saņēma Renē Zelvēgere, bet labākais aktieris ir Hoakins Fīnikss

Šodien

Imanta Ziedoņa bibliotēkā notiks publiskā diskusija par Latvijas literatūras eksportu.

EP deputāti ar Eiropas Komisiju apspriedīs, kā novērst pašreizējos draudus tiesiskumam Polijā.

ES atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu.

Viedokļi

Kārlis Kravis, nodibinājuma Iespējamā misija direktors. Kā atrast adatas siena kaudzē.

Austrumeiropas politikas pētījumu centrs. Maldināšana – Latvijas gadījums Nr. 32.

Paplašini apvārsni

Kāpēc zinātnieki ķērušies pie Antarktikas milzīgā Tveitsa ledāja izpētes?

Lielais Volodja ir visur

Dzīvokļu mājas liftā ieliek Putina portretu. Kā reaģē iedzīvotāji? Bērniem ieteicams neklausīties.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +6C, negaisa mākoņi, neliels lietus, D – DR vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +2 – +5C, mainīgs mākoņu daudzums, pa laikam līs, D – DR vējš 5 – 7 m/s;

yr +3 – +5C, apmācies, vakarā lietus, D – DR vējš 5 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Laima, Laimdota

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu