Rosina pārtraukt tūristu vīzu izniegšanu krieviem; ukraiņi sašauj 4.tiltu Hersonā; sadur rakstnieku Rušdi

Apsver arī Somija un Polija

Latvijai būtu jāpārskata jau izdotās uzturēšanās atļaujas un vīzas, un tiem, kuri atbalsta Krievijas agresiju, tās jāanulē, uzrunā sestdien politiski represēto salidojumā Ikšķilē teica prezidents Levits. Viņš arī uzskata, ka Latvijai kopā ar Somiju, Igauniju, Čehiju un citām valstīm ir jāizvirza prasība Eiropas līmenī pārtraukt tūristu vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Arī valdības vadītājs Kariņš (JV) piektdien tikšanās laikā ar Lietuvas premjerministri Šimonīti atbalstīja Šengenas vīzu izsniegšanas pārtraukšanu Krievijas pilsoņiem. Ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) Twitter paudis, ka Krievijas pilsonību ieguvušajiem Latvijas valstspiederīgajiem nav piešķirama uzturēšanās atļauja un viņiem būs jāpamet LatvijaSomijas valdība par Šengenas vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem spriedīs 16.augustā. Polija apsver ierobežot vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, svētdien paziņoja Polijas ārlietu viceministrs.

Zelenskis prasa jaunas sankcijas

Ukraiņi sašāvuši ceturto – pēdējo tiltu Hersonas apgabalā, apstiprinājusi Ukrainas armija. Pēc uzbrukuma Antonivskas automašīnu tilts vairs nav izmantojams. Krievijai nav sekmējies virzīties uz priekšu Doneckas un Luhanskas apgabalos, lai tos pilnībā ieņemtu. Svētdien uz Enerhodaru, kur atrodas Zaporižjas AES, raidīti vismaz seši artilērijas šāviņi, viens cilvēks nogalināts. Katrs Krievijas karavīrs, kas šauj uz Zaporižjas AES vai slēpjas šajā teritorijā, kļūs par Ukrainas karavīru īpašu mērķi, sestdien paziņoja Ukrainas prezidents Zelenskis. Viņš aicināja vērst jaunas sankcijas pret Krieviju, jo tā šantažē ar kodolstacijas drošības draudiem.

Dūrējs apsūdzēts

Britu rakstnieku Salmanu Rušdi (75) piektdien sadūra literārā pasākumā Ņujorkas štatā. Kritiskā stāvoklī pēc vairākiem dūrieniem viņš tika nogādāts slimnīcā. Par Rušdi slepkavības mēģinājumu aizturēts Hadi Matars (24), kurš svētdien tiesā Ņujorkā noliedza savu vainu apsūdzībās. Rušdi gadiem ilgi saņēmis nāves draudus par savu 1988.gadā izdoto romānu Sātaniskās vārsmas, kuru musulmaņi uzskata par zaimojošu.

IR aktuāli

Kāpēc kulinārijas blogeris Pipars, īstajā vārdā Rojs Puķe (17), rīko svētkus bērniem ar īpašām vajadzībām – Labdarības burgeru ballīti?

Amerikāņi likvidējuši teroristu organizācijas Al-Qaeda līderi Aimanu al Zavahri. Kā viņiem tas izdevās pēc vairāk nekā 20 gadu ilgas vajāšanas?

Vēl

Šā gada sešos mēnešos reģistrēti 15 719 mirušie, kas ir par 7,6% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Samazinājies arī jaundzimušo skaits – piedzimuši 8026 bērni, kas ir par 5,8% mazāk nekā pērn.

Polijas premjerministrs Moraveckis piektdien paziņoja, ka milzīgs daudzums ķīmisko atkritumu izgāzti Oderā. 840 km garās upes, kas tecējumu sāk Čehijā un ietek Baltijas jūrā, krastos konstatēts liels daudzums beigtu zivju.

Svētdien Taivānā – vairākas dienas pēc ASV Pārstāvju palātas spīkeres Pelosi vizītes – ieradās piecu ASV kongresmeņu delegācija. Viņi tikās ar Taivānas prezidenti un apmeklēja ārlietu ministra organizētu banketu.

CVK piektdien svītroja Tomu Baltaci no Apvienība Latvijai deputātu kandidātu saraksta, jo uz viņu attiecas Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas ierobežojums sodītām personām. Aktieris Andris Bērziņš (Latvija pirmajā vietā), mediķis Anatolijs Danilāns (A/P) un Uldis Godainis (Apvienība Latvijai) ir trīs no septiņiem 14.Saeimas deputātu kandidātiem, kuru vārdi atrodami VDK aģentu kartotēkā. Vēl četriem kandidātiem ir tiesas spriedumi par nekonstatētu sadarbību ar VDK.

Piektdien Ikšķiles estrādē gadskārtējā salidojumā pulcējās politiski represētie. Viņus uzrunāja valsts augstākās amatpersonas.

Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ceturtais apcietinātais cilvēks ir uzņēmējs Arkādijs Judins.

FIB aģenti bijušā ASV prezidenta Trampa rezidencē atraduši un konfiscējuši slepenus dokumentus, liecina piektdien publiskotie izmeklēšanas rezultāti.

Ugunsgrēks tirdzniecības centrā Armēnijas galvaspilsētā Erevānā svētdien izraisīja sprādzienu pirotehnikas noliktavā. Bojā gājuši divi cilvēki, vismaz 60 ievainoti.

Šodien

Aglonā turpināsies Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku pasākumi.

Jaunais Rīgas teātris informēs par 2022./2023. gada teātra sezonu (LETA).

Viedokļi

Iveta Šime, Liepājas reģionālās slimnīcas kardioloģe. Kā sadarboties, lai mazinātu sirds asinsvadu slimību riskus.

Dace Dovidena, SIA Reitan Convenience Latvia valdes priekšsēdētāja. Veselīgi, bet dārgi vai tomēr kā parasti?

Paplašini apvārsni

Kurā valodā nav vārda “nē”?

Kā “runā” melnais caurums?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +19 – +28C, apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +20 – +29C, ļoti karsts, brīžiem sauli aizklās mākoņi, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr +22 – +31C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Zenta, Dzelde, Zelda