Daļēji segs energoresursu cenu pieaugumu; sprādzieni Krimā; baltkrievu opozīcija izveido trimdas valdību

Palīdzēs mājsaimniecībām

Valdība otrdien nolēma mājsaimniecībām daļēji segt energoresursu cenu pieaugumu. Paredzēts, ka atbalsts būs par centrālo apkuri, apkurē izmantotu elektrību, gāzi, granulām, malku un koksnes briketēm. Valdība arī lēma paplašināt mājokļa pabalsta pieejamību. To varēs saņemt cilvēki ar augstākiem ienākumiem. Likumprojekts arī paredz atbalstu senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām. Par to vēl jālemj Saeimai.

ASV palielina atbalstu Ukrainai

Pentagons paziņojis par jaunu viena miljarda dolāru lielu militāro palīdzību Ukrainai. Pasaules Banka karā cietušajai valstij piešķirs vēl 4,5 miljardus dolāru. Otrdien Krievijas okupētās Krimas militārās aviācijas bāzē Saki notika vairāk nekā 10 sprādzieniGājis bojā viens, ievainoti pieci cilvēki. Krievija no Kazahstānas palaidusi kosmosā Irānas satelītu. ASV norādījušas, ka Krievija satelītu grasās izmantot militāro mērķu uzraudzībā Ukrainā. Ukrainas drošības dienests aizturējis divus cilvēkus aizdomās par darbošanos Krievijas labā – Ukrainas aizsardzības ministra un militārā izlūkdienesta vadītāja slepkavības plānošanu.

Cihanouskas vadībā

Opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska otrdien Lietuvā paziņoja par pagaidu pārejas laika valdības izveidošanu, lai cīnītos par demokrātijas atjaunošanu Baltkrievijā. Tajā bez Cihanouskas darbosies Pāvels Latuška, Aleksandrs Azarovs un citi trimdas opozicionāri. Otrdien apritēja divi gadi kopš 2020. gada notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kuru rezultātus masveidā viltoja. Tūkstoši valsts iedzīvotāju izgāja ielās, lai protestētu. Baltkrievu atbalsta gājiens otrdien notika arī Rīgā.

IR aktuāli

Ukraiņu žurnālists Volodimirs Birjukovs kopā ar draugu mūziķi Ralfu Eilandu rīko kampaņu, lai vāktu naudu bezpilota lidaparāta Bayraktar iegādei Ukrainas armijas vajadzībām.

Radoši digitālo aģentūru Wrong Digital nebaida kļūdas, jo no tām mācās empātiju, zinātkāri, aktualitāti un trāpīgumu.

Vēl

Valdība otrdien nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā līdz 10.novembrim.

Otrdien valdība apstiprināja Rail Baltica projekta likumu, lai sekmētu tā pabeigšanu paredzētajos termiņos.

Latvija otrdien iesniedza Eiropas Cilvēktiesību tiesā lūgumu atļaut iesaistīties kā trešajai pusei starpvalstu lietā Ukraina pret Krieviju.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā reģistrēti 36 369 Ukrainas bēgļi. 30 920 bēgļiem ir tiesības strādāt, informē Iekšlietu ministrija.

Pirmdien Floridā FIB veica kratīšanu bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa mājās. Tas esot saistīts ar izmeklēšanu, vai Tramps, atstājot Balto namu, ir līdzi paņēmis slepenus dokumentus.

Pirmdien 73 gadu vecumā ASV mirusi četrkārtējā Grammy balvu laureāte, Holivudas zvaigzne Olīvija Ņūtona-Džona.

ASV tenisiste Serena Viljamsa (40) paziņojusi, ka pēc US Open sacensībām beigs spēlēt. Sacensības sāksies 29.augustā.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Gan Igaunijas, gan Somijas valdību vadītājas otrdien paziņoja, ka aicina Eiropas valstis pārtraukt Krievijas pilsoņiem izsniegt tūristu vīzas.

Krievijas hakeru grupējums NoName057(16) paziņojis par uzbrukumu Somijas parlamenta mājaslapai otrdien. Iepriekš viņi uzbruka Lietuvas, Norvēģijas un Polijas valsts iestādēm.

Igaunijas pilsētā Narvā koalīcija vienojās par padomju laika T–34 tanka pieminekļa demontāžu un pārvietošanu uz slēgtu teritoriju.

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien demontēts piemineklis Pasaules mieram, ko Helsinki 1989.gadā saņēma kā dāvanu no Maskavas.

Zviedrijas bruņotie spēki uz Lielbritāniju Ukrainas karavīru apmācībai nosūtīs ap 120 instruktoru, svētdien paziņoja premjerministre Magdalēna Andešsone.

Dānijas supermārketu ķēde 7-Eleven veikali pirmdien piedzīvoja kiberuzbrukumu – nevarēja izmantot kases aparātus norēķiniem. Kopumā Dānijā ir 176 7-Eleven veikali.

Šodien

Prezidents Levits un valdības vadītājs Kariņš (JV) tiksies ar ASV aizsardzības ministru Loidu Ostinu.

Latvijas Banka kopā ar Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju atklās ceļojošo izstādi “No Ventspils līdz Valkai. Latvijas Banka novados (1922-1940)”.

Informēs par lielakciju Gaismas krasts, kurā vairāku desmitu kilometru garumā tiks izdejots Baltijas jūras krasts.

Viedokļi

Laura OrleāneSwedbank ekonomiste. Cenu līmenis kāpj nenogurdams.

Annija Liepa, Latvijas Jaunatnes padomes brīvprātīgā. Par nezālēm, Paskālu un stigmatizāciju.

Paplašini apvārsni

Traka piebaurošana

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +23C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, R – DR, Z – ZR, ZA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +13 – +22C, mākoņi un saule, R – DR, Z – ZR, ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr +14 – +24C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR, Z – ZR, ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Brencis, Inuta, Audris, Audra