IR Svarīgākais • IR.lv

Pagarina karastāvokli; Igaunija liedz iebraukt daļai Krievijas pilsoņu; neliels Covid inficēto pieaugums

Sagrauts "Vagner" štābs

Ukrainas parlaments pirmdien pagarināja karastāvokli līdz 21.novembrim. Krievija svētdien un pirmdien turpinājusi masīvu vairāku Doneckas apgabala austrumu pilsētu apšaudi. Hersonas apgabala vadība paziņoja, ka krievu karaspēka komandieri pametuši Hersonu, tur dislocētajai armijai vairs nav neviena droša apgādes ceļa. Ukraiņu spēki Luhanskas apgabala Popasnā devuši triecienu Vagner grupas štābam un iznīcinājuši, iespējams, 100 kaujiniekus. Krievija pirmdien izšāvusi 25 smagās artilērija lādiņus uz Enerhodaru Zaporižjas apgabalā, kur atrodas AES. 42 valstis, tai skaitā ASV, Japāna un Lielbritānija, aicinājušas Krieviju izvest karaspēku no AES teritorijas. Ukraina no Latvijas saņēmusi kopā četrus helikopterus – Mi-17 un Mi-2.

Ātrs lēmums

Igaunija no 18.augusta liegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijā izdota Šengenas zonas vīza, pirmdien paziņoja valdība. Krievijas pilsoņi, kuriem vīzas ir izdotas citās Šengenas zonas dalībvalstīs, arī turpmāk varēs iebraukt Igaunijas teritorijā.

Slimnīcās ārstējas 276

Nedēļā no 8. līdz 14.augustam Latvijā Covid-19 inficēto skaits pieaudzis par 1,6%, vidēji dienā reģistrēti 1368 gadījumi. SPKC pirmdien norādīja, ka trešo nedēļu novērots neliels pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, bet pozitīvo paraugu īpatsvars samazinājies par 2%. Slimnīcās ārstējas 276 Covid inficētie. Pēdējās trijās dienās reģistrēti 2611 Covid slimnieki, ziņu par mirušajiem nav.

IR aktuāli

Ilze Stīpniece-Izotova pēc 16 Īrijā nodzīvotiem gadiem kopā ar vīru Māri un dēlu Markusu atgriezusies Latvijā. Kā viņai pietrūka svešumā?

Kristofers Kārlis Krūmiņš tandēmā ar studenti no Lietuvas Urti Radavičūti jūlijā piedalījās Pasaules universitāšu debašu čempionātā. Kā viņš iekļuva finālā?

Vēl

Ekonomikas un finanšu ministri vienojušies, ka uzņēmēju atbalstam energocenu krīzē piedāvās sadales tarifa izmaksu kompensācijas un atteikšanos no obligātās iepirkuma komponentes (OIK). Par to vēl jālemj valdībai.

Latvija saņēmusi 1400 vakcīnas pret pērtiķu bakām, pirmdien informēja Veselības ministrija. Latvijā konstatēti četri saslimšanas gadījumi.

Pirmdien ar galveno svētku dievkalpojumu Romas pāvesta sūtņa Baltijas valstīs Petara Rajiča vadībā Aglonā noslēdzās katoļu svētku svinības. Pēc dievkalpojuma ticīgos uzrunāja prezidents Levits, valdības vadītājs un Saeimas priekšsēdētāja.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirmdien noraidīja priekšlikumu atļaut privātajās skolās mācības nodrošināt citā, ne valsts valodā.

Vaivaru rehabilitācijas centrā pirmdien atveseļošanos sāka 12 Ukrainas karavīri ar smagām traumām.

Prokuratūra izbeigusi krimināllietu pret zemnieku un uzņēmēju Gundaru Kalvi par lielgabala nolaupīšanu no padomju memoriāla Jēkabpilī.

Ķīna pirmdien paziņoja, ka rīko jaunus manevrus netālu no Taivānas kā reakciju uz ASV kongresmeņu delegācijas vizīti Taibejā.

Bijušajai Mjanmas premjerministrei Aunai Sanai Su Či militārās huntas tiesa piespriedusi vēl sešus gadus cietumā. Iepriekš viņai tika piespriesti 11 gadi ieslodzījumā.

Šodien

Valdības vadītājs Kariņš (JV) koalīcijas sanāksmē aicinās valdību pārtraukt temiņuzturēšanās atļauju pagarināšanu Krievijas pilsoņiem.

Valdība skatīs projektu “Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības plāns 2022.-2023.gadam”.

Konkurences padome informēs par lēmumu sakarā ar trīs būvniecības uzņēmumu aizliegtu vienošanos privātā iepirkumā Latvijā (LETA).

Viedokļi

Māris Zanders, žurnālists. “Trojas zirgi”?

Artūrs Krūze, e-komercijas IT risinājumu izstrādātāja Magebit izpilddirektors. Kāpēc e-komercijā jādomā ilgtermiņā?

Paplašini apvārsni

Kā saglabājās dzīvība, kad pirms 66 miljoniem gadu milzīgs asteroīds ietriecās Zemē?

Tikai karstā laikā

Nedaudz slapjš priekšnesums ūdens mīļotājiem.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +20 – +30C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA vējš 4 m/s;

accuweather +19 – +29C, ļoti karsts, mainīgs mākoņu daudzums, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr +22 – +32C, saule mīsies ar mākoņiem, pārsvarā A vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Astra, Astrīda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu