IR Svarīgākais • IR.lv

Atzīst Krieviju par terorisma atbalstītāju; ierobežo Krievijas pilsoņu ieceļošanu; apšauda Zaporižjas AES

Saeimai uzbrūk hakeri

Saeima ceturtdien pieņēma paziņojumu, kurā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu un Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. Par to nobalsoja 67 tautas kalpi, balsojumā nepiedalījās Saskaņas deputāti. Dažas stundas pēc Saeimas lēmuma pieņemšanas notika liels Krievijas hakeru uzbrukums Saeimas interneta resursiem. Pateicoties aizsardzībai, parlamenta darbs netika traucēts.

Šolcam netīk

Igaunija no 18.augusta aizliegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza. Igaunija arī ierobežos vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, ceturtdien nolēma Igaunijas valdība. Nolemts arī uz gadu pagarināt vīzu tiem Krievijas studentiem, kuriem nepieciešams pabeigt mācības Igaunijas augstskolās. Vācijas kanclers Šolcs ceturtdien paziņoja, ka nepiekrīt ierosinājumam liegt Šengenas vīzas Krievijas pilsoņiem.

Būs atbalsts Ukrainai

Ukraina vaino Krieviju tās kontrolē esošās Zaporižjas AES apšaudē trešdien – 13 cilvēki nogalināti, bet 10 ievainoti. Šāviņi lidojuši uz administratīvo ēku un ugunsdzēsības daļu. ANO ģenerālsekretārs Antonio Gutērrešs ceturtdien aicināja nekavējoties pārtraukt apšaudes pie Zaporižjas AES. ASV publiskotajos satelītattēlos redzami nopietni Krimas Saki militārā lidlauka bojājumi un vairākas otrdienas sprādzienos iznīcinātas lidmašīnas. Dānijā ceturtdien 26 rietumvalstis vienojās sniegt papildu finansējumu, ieročus un apmācību iespējas Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai.

IR aktuāli

Jau otro vasaru aktieris Mārtiņš Vilsons aicina skatītājus uz savas lauku mājas verandu, kur runā un izdzied Aleksandra Čaka dzeju. Tagad pirmizrādi piedzīvos dzejas izrāde Ziemeļnieks trīs Vilsonu ģimenes vīriešu izpildījumā.

Politikas pētnieks Māris Andžāns skaidro, kāpēc ASV vēl nav lēmušas par terorismu atbalstošas valsts statusa piešķiršanu Krievijai.

Vēl

Saeima ceturtdien pieņēma valdības virzītos grozījumus likumā, kas paredz iedzīvotājiem daļēju apkures izmaksu pieauguma kompensāciju, pabalstus pensionāriem un paplašināja mājokļa pabalsta saņēmēju loku.

Vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju Francijā, netālu no Bordo, ceturtdien turpināja cīņu ar trakojošu meža ugunsgrēku, kas iznīcinājis gandrīz 7000 ha meža un piespiedis bēgt ap 10 000 cilvēku. Francijai uguns dzēšanā palīgā nāks Austrija, Vācija, Polija, Grieķija un Rumānija.

Saeima ceturtdien Nacionālās drošības komisijai izvērtēšanai nodeva vairāk nekā 10 000 cilvēku virzīto kolektīvo iesniegumu par Latvijas Krievu savienības darbības izbeigšanu.

Pēdējā diennaktī reģistrēti 1779 Covid-19 inficētie, ziņu par mirušajiem nav. 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 1022,4.

Rīgas pilsētas tiesa ceturtdien apcietināja vēl vienu vīrieti saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību. Šajā lietā apcietināti ir četri.

Zviedrijas valdība nolēmusi izdot Turcijai par krāpšanu meklētu vīrieti. Lai saņemtu Turcijas piekrišanu Zviedrijas uzņemšanai NATO, Ankara Stokholmai pieprasīja izdot vairākas personas.

Vācijā, Diseldorfā, ceturtdien sākās tiesa, kurā par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēts atvaļināts Vācijas armijas apakšpulkvedis Ralfs G.

Šodien

Valdības vadītājs Kariņš (JV) tiksies ar Lietuvas premjerministri Šimonīti, lai pārrunātu aktuālo situāciju enerģētikā, drošības situāciju reģionā.

Vērmanes dārzā atklās atjaunoto strūklaku Gadalaiki, kas ir Rīgas vecākā strūklaka.

Latvijas Pasts izdos Matīsa ielas ūdenstornim veltītu pastmarku.

Viedokļi

Normunds Bergs, LTRK padomes loceklis. Inovāciju attīstībai uzņēmumos nepieciešamas izmaiņas likumos un attieksmē.

Jeļena Kostjučenko, Krievijas žurnāliste, kara reportiere. Mikolajiva: “Mēs tak jūs brīdinājām! Izšāvām brīdinājuma kārtu.”

Kultūra

12.augustā Cēsīs, Rožu laukumā, kā arī piepilsētas mežā notiks audiovizuālā performance – lūgšana par mirušajiem 200 ebrejiem Klusums krīt.

12.augustā ar Antonio Vivaldi vijoļkoncertu ciklu Četri gadalaiki Grobiņas pilsdrupās atklās Dienvidkurzemes festivālu Rimbenieks.

No 12. līdz 14.augustam rezidenču centrā Susēja notiks alternatīvās kamermūzikas festivāls Sansusī.

14.augustā ar koncertu Inga Kalna. Verdi jauno sezonu sāks Latvijas Nacionālā opera un balets.

Paplašini apvārsni

Kā Bolīvijas nežēlīgais alvas biznesmenis Morics Hohšilds izglāba no nacistiem 20 000 ebreju.

Neticami - valis dārza malā!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +26C, skaidri, bez nokrišņiem, R – DR, Z – ZA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +15 – +26C, ļoti saulains, R – DR, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr +17 – +29C, skaidrs un saulains, R – DR, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Vizma, Klāra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu