Rietumi neatzīst Lukašenko; izbeidz lietu pret Kalnmeieru; brīdina par Covid-19 upuru pieaugumu

Uzurpators

Baltijas valstis ieviesīs sankcijas vēl pret 100 Baltkrievijas režīma pārstāvjiem, ceturtdien informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Turklāt sarakstu varētu turpināt paplašināt. Augusta beigās trīs Baltijas valstis ieviesa ieceļošanas ierobežojumus apmēram 30 Baltkrievijas amatpersonām par vēlēšanu viltošanu un spēka lietošanu pret protestētājiem. Eiropas Savienība neatzīst Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu, ceturtdien atkāroti paziņoja ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels. Taču ES sankcijas Baltkrievijas amatpersonām pirmdien bloķēja Kipra. Pēc trešdien Minskā steigā un slepenībā sarīkotās Lukašenko inaugurācijas ceremonijas virkne Eiropas valstu, to skaitā Baltijas valstis, un arī ASV paziņoja, ka neatzīst Lukašenko par likumīgi ievēlētu prezidentu. Lukašenko ar stāšanos amatā apsveicis tikai Turkmenistānas prezidents.

Kalnmeieru neapsūdzēs

Ģenerālprokuratūra ceturtdien nolēma izbeigt kriminālprocesu pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par neizpaužamu ziņu izpaušanu. KNAB bija rosinājis apsūdzēt Kalnmeieru par neizpaužamu ziņu izpaušanu Jelgavas prokurores kukuļošanas lietā. Kalnmeiers savā pēdējā darba dienā 10. jūlijā bija izstāstījis vairākiem kolēģiem prokuratūrā, ka ierosināts kriminālprocess pret prokurori Zinaīdu Egli. Kalnmeiera atklātā informācija par uzsākto kriminālprocesu bija neizpaužama, tomēr tās izpaušana neesot vērtējama kā neatļauta, secinājusi Ģenerālprokuratūra. Prokuratūra ceturtdien nodeva tiesai lietu par virsprokurori Elitu Jurkjāni un advokātu Juri Jurkjānu, kurus apsūdz par neizpaužamu ziņu izpaušanu un apzināti nepatiesu liecību sniegšanu.

Aizvien draudīgāk

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs ceturtdien brīdināja par Covid-19 upuru skaita pieaugumu vairākās ES valstīs, kurās ir vai gaidāmi paaugstināti mirstības rādītāji. Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 22 jauni saslimšanas gadījumi. Lietuvā aizvadītajā diennaktī atklāti 138 saslimšanas gadījumi, Igaunijā 44. Ceturtdien 10 saslimšanas gadījumi konstatēti uzņēmumā Kuldīgas tekstils. Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) ceturtdien prognozēja, ka inficēto cilvēku skaits Latvijā tuvākajās nedēļās varētu pieaugt.

Vēl

Saeima ceturtdien apstiprināja valsts aizsardzības koncepciju, kurā paredzēts palielināt NBS profesionālā dienesta karavīru skaitu līdz 8000, bet zemessargu skaitu līdz 12 tūkstošiem.

ASV prezidents Tramps trešdien atteicās apsolīt mierīgu varas nodošanu, ja zaudēs prezidenta vēlēšanās 3. novembrī.

Valsts prezidents Egils Levits parakstījis un nosūtījis Saeimai savu pirmo sagatavoto likumprojektu – Latviešu vēsturisko zemju likumu.

Labklājības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles pirms pusotra gada sniegtajiem ieteikumiem bāreņu aprūpes uzlabošanai, ceturtdien teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Saeimas Nacionālās drošības komisijā ceturtdien kā KPV LV pārstāvi Saeima ievēlēja deputāti un labklājības ministri Ramonu Petraviču.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ceturtdien nodeva publiskai apspriešanai jauno Pašvaldību likuma projektu.

Ņujorkas Metropoles opera trešdien paziņoja, ka Covid-19 krīzes dēļ atceļ 2020.–2021.gada sezonu.

Šodien

Notiek Labklājības ministrijas konkursa Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2019 uzvarētāju apbalvošana.

Notiek Latvijas Bankas konference Nauda un sabiedrības drošība.

Latvijas Universitāte rīko Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu.

Viedokļi

Zane Feifa, reklāmas aģentūras VUCA īpašniece, kampaņas Atvērtība ir vērtība vēstnese. Dzimumu līdztiesība darbavietā: pēc būtības vai vārda pēc?

Linda Sleja, inovāciju kustības VEFRESH mārketinga speciāliste. Vai varam samesties labākai pilsētai?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Anda Burve-Rozīte atklāj, ko uzzinājusi par priekšvēlēšanu laikā visur redzēto, bet patiesībā maz pazīstamo Mārtiņu Staķi. Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš vērtē ES vilcināšanos noteikt sankcijas Baltkrievijai un apspriež, ko jaunu esam uzzinājuši no šonedēļ publiskotajiem ASV finanšu kontroliera FinCEN dokumentiem par iespējamo naudas atmazgāšanu gan Amerikā, gan Latvijā. Klausieties šeit.

Kultūra

25. septembrī Lielajā Ģildē notiks Sinfonietta Rīga sezonas atklāšanas koncerts.

No 25. līdz 27. septembrim Liepājas koncertzālē Lielais dzintars notiks mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums.

No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē notiks 11.starptautiskais teātra festivāls Soli pa solim.

1. oktobrī dažādās vietās Rīgā notiks Dizaina pastaiga.

Paplašini apvārsni

Tīkla daba un filozofija. Internets nav tas, ko jūs domājat.

Minskas taksometrs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +20C, apmācies, negaiss, DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +15 – +21C, brīžiem atspīdēs saule, palaikam lietus, DA vējš 3 – 5 m/s;

yr +16 – +22C, lielākoties apmācies, D – DA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Rauls, Rodrigo

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu