ES nevienojas par sankcijām; skaidrs 2021.gada budžeta ietvars; Rebenoka slepkavība esot prioritāte

Nevienprātība

Baltkrievijas opozīcijas politiķe Svetlana Tihanovska pirmdien Briselē ES ārlietu ministrus aicināja ieviest sankcijas pret diktatora Lukašenko režīmu. Viņa aicināja neatzīt Lukašenko režīmu un neatbalstīt to finansiāli, tad Lukašenko naudas pietikšot tikai 5-8 nedēļām. Tomēr ES ārlietu ministri nespēja vienoties par sankcijām Baltkrievijai, jo Kipra pieprasīja sankcijas ieviest arī pret Turciju. Lietuvas, Polijas un Rumānijas prezidenti aicināja ES apsvērt palīdzības plānu Baltkrievijai.

Cels minimālo algu

Koalīcija pirmdien vienojās par valsts 2021. gada budžeta ietvaru, paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV). No nākamā gada janvāra minimālā alga Latvijā būs 500 eiro, bet 183 miljoni eiro plānoti mediķu algu palielināšanai. Vairāk nekā 40 miljoni eiro paredzēti pedagogu un arī augstskolu mācībspēku algu celšanai. Garantētais minimālais ienākums tiks palielināts no pašreizējiem 64 eiro līdz 109 eiro. No 1. jūlija ieviesīs obligātu minimālo sociālo iemaksu.

Apšauba policijas versiju

Policija sākusi procesu par advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību ar laupīšanu, bet izskata arī versiju, ka slepkavība saistīta ar advokāta profesionālo darbību. Izmeklēšana esot policijas prioritāte. Noziegumu esot pastrādājuši trīs cilvēki. Policija domā, ka uzbrucējiem nav bijis mērķis kādu nogalināt. Galvenās liecības policijai sniedzis mājoklī bijušais Rebenoka biznesa partneris un cietušais Ingus Balandins. Taču Rebenoka biznesa partneris Mārtiņš Krieķis nepiekrīt policijas versijai, ka slepkavības motīvs bija laupīšana. Rebenoku nogalināja naktī no 19. uz 20. septembri.

Vēl

Pirmdien oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis izsludināti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti.

Latvijā pirmdien reģistrēts viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, kopējais inficēto skaits – 1526, miruši 36. Savukārt Igaunijā reģistrēti 18 jauni Covid-19 gadījumi, bet Lietuvā – 70.

Satversmes tiesa vērtēs Rundāles novada pievienošanu Bauskas novadam. Lieta ierosināta 18. septembrī.

Pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Aldis Blumbergs pirmdien iestājies partijā Vienotība, kurai Saeimā tagad ir 10 balsis. Blumbergs 13. Saeimā ievēlēts no KPV LV saraksta.

Baltkrievijas drošības komiteja pagarināja izmeklēšanu pret vienu no bijušajiem prezidenta amata kandidātiem Viktoru Babariko, kurš ieslodzījumā atrodas jau kopš jūnija vidus. Apcietinājumā palikuši arī opozīcijas līderi Marija Koļesņikova un Iļja Salejs.

Ar Novičok saindētais Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs pirmajā blogā pieprasījis Maskavai atdot viņa apģērbu kā pierādījumu indēšanai.

350 Botsvānas ziloņu nāvi šogad maijā un jūnijā varēja izraisīt toksīns, ko rada baktērijas ūdenstilpēs, pieļauj zinātnieki.

Šodien

Valdības sēdē plāno skatīt valsts nākamā gada budžeta ietvaru.

Valsts kontrole publiskos revīzijas ziņojumu par profesionālās vidējās izglītības sistēmas attīstību Latvijā.

Notiks farmācijas uzņēmuma Olainfarm akcionāru sapulce, kurā plānots lemt par izmaiņām padomes un revīzijas komitejas sastāvā.

Viedokļi

Guntis Strazds, Latvijas Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs. Kāpēc esam ar mieru noslīkt zem svešu drēbju kalna?

Viesturs Celmiņš, pilsētplānotājs. Atkritumus Latvijā šķiro entuziasti.

Paplašini apvārsni

Disleksija – kādreiz ar to skaidroja bērnu nespēju sekmīgi mācīties, bet tagad speciālisti apšauba, vai tā vispār pastāv.

Vingrojums ar palagu

Vārna rāda akrobātiku draudzenei.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +21C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +12 – +22C, pārsvarā saulains, DR vējš 3 – 4 m/s;

yr +11 – +21C, saulains un skaidrs laiks, DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Māris, Maigurs, Mārica

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu