Ar Covid inficējas “Forevers” darbinieki; atbalsta budžeta ietvaru; no janvāra samazinās OIK

Rīgas "Dinamo" karantīnā

SPKC otrdien paziņoja par 34 jauniem Covid-19 gadījumiem, no kuriem 19 saistīti ar pārtikas uzņēmumu Rīgā. Tas ir lielākais diennaktī ar vīrusu inficēto skaits kopš aprīļa. Šis Covid-19 uzliesmojums saistīts ar pārtikas uzņēmumu Forevers Rīgā, liecina LTV informācija. Pagājušās nedēļas nogalē uzņēmumā atklāti trīs saslimšanas gadījumi, tāpēc epidemiologi izmeklējuši 273 darbiniekus. Vēl 10 Covid-19 gadījumi saistīti ar Rīgas Dinamo hokeja komandu. Komandai līdz 5.oktobrim noteikta karantīna. Pēdējo piecu dienu laikā reģistrētas saslimšanas piecās skolās, vienā augstskolā un vienā bērnudārzā. Pēc SPKC pārstāvja Perevoščikova teiktā, Latvijā situācija joprojām esot droša.

Algām un sociālajai aizsardzībai

Valdība otrdien atbalstīja 2021.gada valsts budžeta ietvaru. Nākamā gada budžetā iekļauta mediķu, pedagogu un akadēmiskā personāla algu paaugstināšana, kā arī Satversmes tiesas spriedumi sociālās nodrošināšanas jomā. Minimālo algu no nākamā gada plānots celt no 430 līdz 500 eiro mēnesī. Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi nākamgad – 7,43 miljardu eiro.

Kompensēs no "Latvenergo" dividendēm

No nākamā gada 1. janvāra būtiski – līdz 10% – samazināsies elektrības rēķini visiem Latvijas patērētājiem, jo valdība otrdien nolēma samazināt OIK maksājuma daļu rēķinos. Paredzēts, ka OIK nākamgad samazināsies par 23%. OIK mazināšanai 2021. gadā no Latvenergo dividendēm tiks novirzīti 20 miljoni eiro.

Vēl

Eiropadomes priekšsēdētāja apsarga saslimšanas ar Covid-19 dēļ uz 1. un 2.oktobri pārcelts šonedēļ paredzētais ES samits, kurā vajadzēja lemt arī par sankcijām Baltkrievijai.

Valdība otrdien apstiprināja SMS apziņošanas izmantošanu Latvijā ieceļojušo personu informēšanai par Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

KNAB prokuratūrai nodotajos kriminālprocesos no 2013. līdz 2019.gadam vidējais kukuļu lielums bijis no 20 000 līdz 30 000 eiro.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka profesionālajai izglītībai 10 gados atvēlēts vairāk par miljardu eiro, taču nav izdevies palielināt interesi par izglītību, trešdaļa audzēkņu skolu nepabeidz.

Par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā un kopšanā diplomāts un valodnieks Alberts Sarkanis otrdien saņēma Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu.

Miris režisors, mākslinieks un pantomīmas meistars Modris Tenisons.

ANO ģenerālajā asamblejā otrdien ASV prezidents Tramps vainoja Ķīnu Covid-19 izplatīšanā. Atbildes runā Ķīnas līderis Sji Dziņpins teica, ka neiesaistīsies “aukstajā karā ne ar vienu valsti”.

Krievijā otrdien Krasnojarskas apgabalā specdienesta operācijā aizturēts sektas līderis Visarions jeb īstajā vārdā Sergejs Torops, kurš 1991.gadā Sibīrijā nodibināja Saules pilsētu.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Šonedēļ pasaulē ir igauņu valodas nedēļa, ko organizē Igaunijas Institūts (Eesti Instituut), lai popularizētu igauņu kultūru, ēdienus, virtuvi.

Lietuvā otrdien reģistrēti 45 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Kopējais inficēto skaits – 3859, miruši 87. Igaunijā otrdien no jauna saslimuši 36, kopumā inficējušies 2976.

Zviedrijas Nobela komiteja koronavīrusa pandēmijas dēļ šogad atcēlusi prēmiju svinīgo pasniegšanas ceremoniju. Tā notiks tiešsaistē, bet laureāti saņems prēmijas savā valstī.

Zviedrijā jauniešiem, pērkot veikalā olas, būs jāuzrāda dokumenti. Jauniešu bandas Lindomē un Bollebigdē ar jēlām olām apmētāja auto un ēkas.

Zviedrijas radio atklājis, ka no valsts nelikumīgi uz Poliju un Bulgāriju izvestas tūkstošiem tonnu izlietotu bateriju.

Kalifornijas mežu ugunsgrēku radītie dūmi pirmdienas vakarā iekrāsoja saulrietu Somijā asinssarkanā krāsā.

Šodien

Rīgas domē ievēlēto sarakstu pārstāvji kopā ar Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisiju vienosies par Rīgas domes jaunā sasaukuma pirmās sēdes laiku (LETA).

Prezidents Levits rīko piemiņas pasākumu par godu ievērojamā Latvijas valsts un sabiedriskā darbinieka Miķeļa Valtera pārapbedīšanai Latvijā.

Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks forums Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi (LETA).

Viedokļi

Džeremijs Šapiro, Eiropas Ārlietu padomes galvenais pētnieks. Par stāvokli Savienībā: Kas notika ar ģeopolitiku?

Nils Sakss Konstantinovs, specializējies pusaudžu psihoterapijā. Ne starp savējiem: skolēns un dzimums.

Paplašini apvārsni

Kā Krievijas oligarhs Boriss Abramovičs caur paša kontrolētiem uzņēmumiem ziedojis 100 miljonus dolāru, lai Austrumjeruzalemē ierīkotu izraēļu apmetnes.

Kā krāšņa puķe

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +23C, skaidrs, bez nokrišņiem, D – DR, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +13 – +24C, ļoti silts un saulains, D – DR, D – DA vējš 2 – 5 m/s;

yr +11 – +24C, saulains un skaidrs laiks, D – DR, D – DA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Vanda, Veneranda, Venija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu