Pāvests Latvijā; pieaug banku modrība; Eiropas Komisija vēršas pret Poliju

Aicina pieņemt citādos

Pirmdien Romas Katoļu baznīcas galva pāvests Francisks apmeklēja Latviju. Rīgā viņš tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un teica uzrunu Rīgas pilī, nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalījās ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Domā, bet pēcpusdienā svinēja svēto misi Aglonā, kur aicināja vienoties dažādībā — rūpēties par līdzcilvēkiem un pieņemt citādos. Latvijā pāvests ieradās pēc divu dienu vizītes Lietuvā, bet otrdien apmeklēs Igauniju.

Biežāk ziņo

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā jeb kontroles dienestā šogad par 200% pieaudzis ziņojumu skaits par neparastiem darījumiem. Pieauguma iemesls ir sliekšņa samazinājums no 60 līdz 10 tūkstošiem eiro darījumiem, kuri bankām jāatzīst par neparastiem.

Par tiesu neatkarību

Pirmdien Eiropas Komisija vērsusies pret Poliju Eiropas Savienības tiesā. Komisija uzskata, ka Varšavas lēmums par Augstākās tiesas tiesnešu pensionēšanās vecuma pazemināšanu ir pretrunā ar bloka pamatvērtībām. Polijā pie varas esošā partija Likums un taisnīgums (PiS) īsteno vērienīgas tiesu sistēmas reformas, kuras pakļauj tiesas politiķu kontrolei un apdraud likuma varu.

Vēl

No nākamā gada viesmīlības nozarei varētu piemērot samazinātu – 12% procentu PVN likmi esošā 21 procenta vietā, paredz Finanšu ministrijas un viesnīcu un restorānu uzņēmumu asociācijas piektdien parakstītā vienošanās.

Piektdien tiesa nolēma dzimumnoziegumos aizdomās turēto priesteri Zeiļu paturēt apcietinājumā.

ASV ieviesušas sankcijas pret Ķīnu, reaģējot uz to, ka Pekina iegādājusies Krievijas iznīcinātājus un raķetes.

Itālijas valdība pirmdien apstiprinājusi likumprojektu, kas atvieglo nelegālo imigrantu izraidīšanu un Itālijas pilsonības atņemšanu.

Latvijas zvērinātu advokātu padomē ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta pret zvērinātu advokātu un Saeimas deputāta amata kandidātu Aldi Gobzemu (KPV LV), liecina internetā publiskotais LZAP lēmums.

Pēc zaudējuma Seulā Ostapenko izkritusi no labāko desmitnieka WTA rangā un tagad ir 12. pasaulē. Sevastova savu 19. pozīciju saglabā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā Personīga vēstīja, ka par 2 miljoniem eiro armijai iepirktās nekvalitatīvās nakts redzamības ierīces pārdotas par 132 tūkstošiem, un valstij radīti vairāk nekā 1 miljona zaudējumi. Bet no Krievijas miljardiera Viktora Vekselberga pirms trim gadiem atpirktās Valsts ieņēmumu dienesta jaunās ēkas vērtība kritusies par 10 miljoniem eiro.

LTV raidījums De facto informēja, ka Latvijas Biznesa koledžai pirms diviem gadiem atņēma akreditāciju, taču tās vadība nodibinājusi jaunu izglītības iestādi, un arī par to jau saņemtas sūdzības. Raidījums arī izpētījis, ka Finanšu ministrija un Valsts nekustamie īpašumi tikai pēc Augstākās tiesas aizrādījuma sākuši rīkoties, lai saprastu, kas īsti notiek ar valstij piederošo zemes gabalu Jūrmalā.

Vēlēšanas

Satversmes aizsardzības birojs atzīst, ka Krievijas specdienesti saglabā interesi par 13.Saeimas vēlēšanām, taču pašlaik neesot informācijas, ka vēlēšanu process varētu tikt ārēji apdraudēts.

No 25. septembra Pilsonības un migrācijas pārvaldes nodaļās var saņemt vēlētāju apliecības tie Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji, kuri šobrīd kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu izmanto personas apliecību.

Priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņos ZZS ir apsteigusi Saskaņu.

Šodien

Ņujorkā sākas ANO Ģenerālā asambleja.

Atzīmējot Eiropas Valodu dienu, ES pasākumu ciklā ik vakaru var izzināt Eiropas valodas.

Gandrīz simts valstīs sākas UNESCO izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda.

Latvijas Zinātņu akadēmijā notiek partiju pārstāvju diskusija par izglītību, zinātnu un inovācijām.

Viedokļi

Kristaps Stepanovs, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis. Vai cīņa pret “zaļo” enerģiju var radīt izaugsmi?

Katrīne Pļaviņa, GDPR un regulēto nozaru prakses vadītāja, ZAB Vilgerts. Datu pārpilnība – ne vienmēr bagātība.

Paplašini apvārsni

Rīcības kaķis

Vēl viens veids, kā izslēgt elektrību.

3 laika prognozes Rīgai:

Meteoprog 7 – 10 C, mākoņains, bez ievērojamiem nokrišņiem, Z – ZR vējš, 6 – 8 m/s;

accuweather 6 – 12 C, lielākoties mākoņains, brīžiem lietus, Z – ZR vējš 5 – 9 m/s;

yr 8 – 11 C, mākoņi, palaikam saule un lietus, Z – ZR vējš 5 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Rodrigo, Rauls

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu