Sāk domāt par tautas vēlētu prezidentu; aiztur augstu VUGD amatpersonu; ES pieprasa britiem plānu

Jauns pavērsiens

Ceturtdien Saeimas deputāti izskatīšanai komisijās nodeva ZZS izstrādātos grozījumus Satversmē par tautas vēlētu Valsts prezidentu. Par šiem grozījumiem balsoja 70 deputāti, pret bija 15, divi atturējās. Pret balsoja Jaunās Vienotības deputāti. Parlaments ceturtdien otrajā lasījumā akceptēja arī grozījumus Satversmē par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu. Tagad prezidentu ievēlē aizklāti ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa vairākumu.

Pieķer amatpersonas

Aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu IeM Iekšējās drošības birojs aizturēja divas VUGD amatpersonas. Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, aizturēts VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Ints Sēlis un vecākā inspektore. Amatpersonas, iespējams, aizturētas par dienesta automašīnai paredzētās degvielas neatbilstīgu izlietojumu.

Prasa skaidrību no Mejas

Ceturtdien Zalcburgā neformālā ES samitā par Brexit līderi apsprieda īpaša samita sasaukšanu novembrī, ja būs panākta vienošanās Īrijas un Ziemeļīrijas robežas un nākotnes tirdzniecības attiecību jautājumos. ES Padomes priekšsēdis Tusks noraidīja britu premjerministres Mejas izstrādāto plānu, kurš paredz saglabāt starp ES un Lielbritāniju brīvo tirdzniecību precēs, bet ne pakalpojumos, un pārtraukt brīvo darbaspēka kustību.

Vēl

Saeima galīgajā lasījumā ceturtdien pieņēma grozījumus Izglītības likumā pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu, kā arī grozījums Rīgas vēsturiskā centra likumā.  Zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns.

Galīgajā lasījumā parlaments ceturtdien pieņēma grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus.

Ceturtdien Saeimas deputāti atbalstīja likuma grozījumus 2.lasījumā par VDK dokumentu publicēšanu internetā šogad. Likuma grozījumi vēl jāpieņem 3. lasījumā, un to deputāti grib paveikt līdz vēlēšanām.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien sāka skatīt valsts prasību pret zāļu ražotāja Grindeks akcionāriem Lipmaniem par pērn valstij piederošo uzņēmuma akciju pārdošanu un vairāk nekā divus miljonus lielu negūto peļņu.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras darbību, kas tika apturēta 2015. gada novembrī pēc ziņām par sistemātisku dopinga lietošanu vieglatlētikā.

Francijas labējo līderei Lepēnai tiesa likusi veikt psihiatrisko pārbaudi pēc tviterī 2015. gadā ievietotajiem Islāma valsts attēliem ar teroristu nogalināto cilvēku ķermeņiem.

Uz kādas Krievijas ziemeļrietumu klints atrastās 558 miljonus gadus vecās Dickinsonia fosilās atliekas zinātnieki nosauc par senāko zināmo dzīvnieku uz Zemes.

Šodien

Rīgas apgabaltiesa skatīs aizdomās turētā katoļu priestera Zeiļas sūdzību par tiesas lēmumu piemērot viņam apcietinājumu (LETA).

Rīgas domes komiteja lems par turpmāko rīcību ar Marijas ielas 6 grausta sakārtošanu (LETA).

Finanšu ministrijā notiks atvērto durvju pasākums.

Viedokļi

Andrejs Lucāns, pensionēts agronoms. Nevis muļķība, bet stulbums!

Viesturs Ķerus, Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs. Atbilde P. Strautiņam jeb es neticu vienkāršiem risinājumiem.

Kultūra

Piektdien Dailes teātra Lielajā zālē būs pirmizrāde Franka Vēdekinda lugai Lulū. Titullomā – Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

Piektdien Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga sezonas atklāšanas koncerts. Bēthovena 5. klavierkoncertā kopā ar orķestri muzicēs pianists Jevgeņijs Sudbins.

No 21. septembra laikmetīgās mākslas centrā Kim? notiks 13. Baltijas triennāle Atbrīvojies no rēgiem.

No 22. septembra muzejā Rīgas birža būs aplūkojama izstāde Kopīgā vēsture.

Paplašini apvārsni

Kāpēc spēlmaņi turpina spēlēt tad, kad ir jau paspēlējuši lielas summas? Ekonomisti spēj izskaidrot šo uzvedību.

IR aktuāli

Līdz 7. oktobrim abonē IR gadam par 66,90 € un laimē ceļojumu uz Latvijas simtgadei veltīto koncertu Elbas filharmonijā. Loterijas atļaujas nr. 5318.

Aicinām dāvināt bibliotēkai žurnāla IR gada abonementu par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Dejas uz sienas

Kaut ko tādu varētu īstenot arī uz Gaismas pils sienas

3 laika prognozes Rīgai:

Meteoprog 14 – 27 C, negaisa mākoņi, bez būtiskiem nokrišņiem, R – DR, D vējš 4 – 7 m/s;

accuweather 27 C, pārsvarā saulains un ļoti karsts laiks, R – DR, D vējš 3 – 7 m/s;

yr 15 – 26 C, mākoņi mīsies ar saulainu laiku, R – DR, D vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Modris, Matīss, Mariss

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu